Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Lucka.Ca já měla v instrukcích jíst normálně, odpoledne si vždy dát něco sladkeho, akorát den před testem skončit lehkou večeří v 6 večer.
Ale já na to zapomněla a v 8 večer snědla pořádný kus dortů.
Testy byly úplně v pořádku
Mě bylo řečeno 12 hodin před odběrem nejíst, ráno samozřejmě na lačno. Den předtím omezit sladké nejíst čokoládu a sladké ovoce. Nemůžou po těhotné chtít aby dva dny pila jen vodu ![]()
Pít určitě ne.. tím se to naředí.. i sestra mě na to upozorňovala..
@P4ja pokud cukrovku někdo má, tak ji určitě vodou nenaředí, ale při tom testování se ten glukózový roztok v krvi nařadit dá a výsledky jsou pak zkresléné. A proč ty lidi tam musejí zůstávat minimálně hodinu a zůstat v klidu? Protože pohyb odbourává cukr a tedy taky zkreslené výsledky. Testy jsou pak k ničemu.
Příspěvek upraven 16.05.18 v 10:54
@Celeste97 píše:
Mě bylo řečeno 12 hodin před odběrem nejíst, ráno samozřejmě na lačno. Den předtím omezit sladké nejíst čokoládu a sladké ovoce. Nemůžou po těhotné chtít aby dva dny pila jen vodu
Nojo, ale omezovat sladké před testem je taky blbost, protože i to zkresluje výsledky, člověk by měl jíst normálně, snad krom večeře, tam už je určité omezení na místě.
@Ivulindaa No u nás byli i cukrovkáři a normálně pili. Fyzickou aktivitu chápu, protože se při pohybu cukry spalují.
Ale opravdu si nemyslím, že voda dokáže cukr snížit. A poku ano, tak by člověk za ty dvě hodiny, co tam sedí musel vypít snad kýbl. Ale usrknout čistou vodu, aby člověku nebylo špatně to podle mě nic neřeší.
Před klasickým odběrem krve se pít právě má, aby se netočila hlava a asi je i lépe vidět žíla. Tak snad tady nic vodou nepokazím.
@Lucka.Ca Když nevypiješ 10l na ex, tak ne. Kdyby to tolik a hned snižovalo hladinu cukru, tak by to dělal každý cukrovkář.
@P4ja U nás taky byli cukrovkáři a nic nesměli. Ale asi to každé středisko dělá jinak, jiné metody
Tak to by se mohlo i jíst, když by si člověk vzal kousek aby mu nebylo špatně… To by se pak ve finále mohlo všechno ![]()
@Ivulindaa Ale nepřeháněj. U pohybu a jídla je to jasné. Ale u čisté vody je to blbost. Kdyby se test dělal z moči, tak ano tu opravdu naředíš, ale z krve to je trošku jiné.
@P4ja No, kdyby to nevadilo, tak mají na stránkách Apolináře uvedeno, že se při testu může pít bez omezení ale jelikož tam mají formulaci „v případě potřeby ale lze sladký roztok zapít trochou vody“ tak to znamená, že by se ty 2 hodiny během testu pít nemělo.
@Lucka.Ca Každý odběr má určitá pravidla, která se musí (by měla) dodržovat. Podle toho co zjišťujou, na některé „klasické“ odběry musíš být na lačno, na některé nemusíš.
@Lucka.Ca Před odběrem můžeš pít dle libosti, během testu už moc ne.
@j.a.n.i1 Nvm, já se ptala sestřičky a říkala, že když mě bude špatně, tak ať se napiju, a že si i vodu mám vzít s sebou.
Podle mě lepší vypít trochu vody než se tam složit.
@P4ja A krev vodou nenaředim? tak proč při odběru na něco jiného např. při odběru krve na velké ultrazvuky ve 12TT a 20TT by se měl vypít hrnek vody?