Britax evolva 123 plus vs. Romer king plus 9-18

22315
9.4.10 16:27

Britax evolva 123 plus vs. Romer king plus 9-18

Hooolky, ja uz se z toho asi poseru- pardon.

Tak resim autosedacku a premyslim.

Jenda 4 a 3/4 roku 21kilo- ma Cybex sol.X 15-36
Jita 2,5 roku 13 kilo a cca 91 cm ma Romer King 9-18
Anicka 9m 9640g a 71cm a ma Maxi cosi cabriofix

No a ted resim:
Koupit dalsi Romerku s tim, ze Jituscinu za rok max prodam?
Nebo koupit treba Britax Evolva 123 plus s tim, ze do ni posadim Jitusku- je az do 36 kil a Anicka pujde do romerky po Jitusce?
Nebo koupit pro Jitusku Romer kid plus 15-36 jenom na 3 bodovy pas a Anicka pujde so Romerky po Jitusce.

Poradteeeeeee

Jeste jedna perlicka.. dnes jsme zapujcili Britax evolva 123 a do mondea se nevejde s Cybexkou a romerkou…
Bylo to v poradi Britax, Cybex, Romer…
Proste britax ma siroke zada a nezavrela jsem dvere

Ale kdyby byla v prostredku treba romerka a cybex a britax po stranach tak by to asi slo.

Manzel jel prave do salonu zkouset sedacky do naseho ASI pristiho auta

Ka-tka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Britax Römer Evolva 123?

Přidejte zkušenost s Britax Römer Evol...
Napsat příspěvek

Reakce:

13743
9.4.10 16:56

Katko podle me Jituska je jeste mala na sedacku 15-36, vahove podle toho co pises a myslim, ze i vyskove na poutani pasem v aute, i kdyz bude sedacka povede ten pas, tak to bude na ni vysoko, no chce to vyzkouset.
Jinak my mame Britax evolva a jsem s ni spokojena, ale nemusim tedy resit 3 autosedacky v aute, mame jen 2 deti, ale i s tema dvema sedackama se jeste dozadu vlezu i ja a zadnej hubenour nejsem :lol: ale mame teda velky auto Dacia Logan MCV, duhe mame Seat Ibiza a tam by to neslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
9.4.10 16:58

ted mame mondeo combi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13743
9.4.10 17:15

katko holt zajet s autem nekde do obchodu a vyzkouset naskladat do auta, ja bych teda Cybex dala na kraj, uz jen z praktickeho hlediska, ze tu muzes si dat bokem a v klidu posadit doprostred mensi dite, kdezto sedacku kterou mas na pevno v aute si stranou nedas a musis se natahovat pres ni. Ja mam tu mladsi v aute taky v prostred, aspon na ni dosahnu zepredu, kdyz ji potrebuju neco podat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11102
9.4.10 18:00

Ondra je o měsíc mladší než Jituška, je vyšší a těžší, ale sedačku 15-36 kg bych pro něj zatím nechtěla, přijde mi nepraktická, když v ní takhle malé dítě usne (i když Honzík už v ní spí krásně - máme romerku).

Dávat doprostřed romerku na noze, to by se mi nechtělo. Už vidím to nakládání a vykládání dítěte :roll:.

Volba britax by mi přišla nejlepší, ale když se na kraj nevejde, tak to nemá smysl.

Pokud ale koupíte další romerku 9-18, tak si stejně moc nepomůžete, za rok budete řešit totéž :nevim:.

Kdy budete mít nové auto? Pokud brzy, tak bych počkala s nákupem, až uvidíte, jestli se kombinace cybex/romer/britax vejde tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
9.4.10 19:43

Jitce dát sedačku 15-36 nemůžete, tam musí mít dítě min. 15 kg a min. 94 cm( v případě Römerů, u jiných značek i více) takže na 15-36 je malá.
Nejideálnější by bylo pořídit ještě jednu 9-18 pro mladší Aničku, ale nejspíše nějakou užší, aby se Vám vešly do auta, třeba Römečr Eclipse, která má 42 cm, když se Vám tam nevejde ta Evolva, ta má 48cm, stejně jako třeba King plus. Ale uvidíte, třeba to nové auto bude širší, a tam se vejdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
10.4.10 09:05

TAkze jsme to vykoumali. Kdyz neni Romerka na kraji, ale uprostred, vesli se vsechny 3 krasne.

V novem aute odzkouseno taky a kdyz je to poradi Cybex, romer, britax tak po stranach je jeste cca 8sm volno.
Jsem si oddechla.

Steeve, jenze romer eclipse je docela ocesana a i uzsi a to by Anicce do 4 let nevydrzela urcite… mozna ani 3 let. Nema podhlavnik, nebo ano?
Nejde ani moc o cenu sedacky, spise o to, ze kdybychom holky vymenili
Ana do Romerky- mela by ji na cca 2-3 roky- tudiz bychom vyuzili jeji zivotnost a nebolelo by nas, ze je sedacka pak uz neprodejna

Nez kupovat dalsiho kinga a pak se ho snazit prodat, kdyz vetsinou si lidi radeji koupi sedacku novou

Steeve, myslite, ze ta Evolva je spatna volba? Kdyz se vejde? Muzovi se na ni libilo- jak je lehci proti romerce, pak jak se nastavujou zada do sirky......ja ji videla jen zbezne, kdyz jsem ji od kamaradky soukala do auta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
10.4.10 10:14

Katko, Evolva není špatná volba, psal jsem o Eclipse, protože se Vám nevešly do auta, a ta eclipse je užší- je i očesanější, ale podhlavník se k ní dá dokoupit.
Ale pokud jste to přeměřili, a vejdou se tak běžte klidně do té Evolvy, jen upozorním, to rozšíření boků není, že by se dala rozšířit, ale naopak oproti Ev. 123 se dá Ev. 123 Plus zúžit a je to jen o 2 cm, hje lehčí než King, to ano, ale daleko hůře se poutá a nedá se polohovat za jízdy, takže zase záleží jak často je budete vyndavat z auta, pokud denně, určitě bych nevolil Evolvu, ale Kinga, pokud tam bude na stálo, není problém.
Jinak s tím prodejem Kinga, bych neviděl problém, denně vidím inzeráty třeba na MMB a vím, že prodat 2 roky starého Kinga není problém, je po nich docela sháňka a dá se prodat za 2,5-3 t. a za to pak koupit Kida nebo Cybex a je to, a vyjde to cenově stejně jako evolva a hlavně budete mít nyní sedačku, která se lépe polohuje a je lepší v bezpečnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
13.4.10 15:40

Zdravím, STEEVE, co bys nám poradil, potřebuji koupit pro malého sedačku do druhého auta, manžel mi totiž často odjede do práce nebo na služební cestu a zapomene přendat. Nyní máme romer king plus a jsme max. spokojení, malý má 18 měs, 9kg a 77cm, takový drobek. Chtěla jsem pro něj koupit sedačku britax evolva 9-36kg.
Myslíš, že je to dobrá volba nebo by jsi šel do jiné?
Děkuji moc za typ a pomoc při výběru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
13.4.10 16:08

pokud je to jen na občasné ježdění do druhého auta, tak klidně tu evolvu 123, pokud na stálé ježdění tak raději Kinga plus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ael
3.5.10 19:17

Ahoj,teď řešíme stejné a dnes jsme zkoušeli prcka (necelých 9m, 9,5kg) posadit do Römer King Plus a on se nám tam nějak „nevešel“ (přišel mi takový zmáčklý v oblasti ramen a hlavy). Oproti tomu do Britax Evolva se vešel nádherně. Navíc Römer mi zrovna polohovatelný nepřišel. Kluk spíš seděl, u Evolvy byl napůl v leže, což mi přišlo o dost lepší.
Co vy na to? Díky za radu

• Nahlásit
  • Citovat
7145
4.5.10 08:46

Ael, že by se Vám nevešlo 9-ti měsíční dítě do Kinga??? zde je fotka 4,5 leté dcery v Kingu:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ael
4.5.10 21:12

Steeve:
no nevešel. prostě sme ho tam museli jakoby namáčknout a to mu setsakra nelíbilo. tak nevím, jestli to bylo správně.
a co se týče polohování? jasně, že Römer má 4 nebo pět poloh, ale spíše do sedu. Nejsem si jist, jestli ani ne roční dítě dokáže takhle sedět ;(

díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
7145
4.5.10 21:19

Ael, tak jste asi neměly správně nastavenou sedačku, že se tam nevešel, jinak to nechápu, většinou se tam děti vejdou do 3 i více let
a to polohování samozřejmě nemůže být do lehu, jako vajíčko, ale polohuje se dosti, viz zde foto: http://www.mimibazar.cz/…tografie.php?…
zase počítejte s tím, že v uatě máte již nějaký sklon sedadel, a v obchodě, kde to zkoušíte Vám sedačka stojí na rovné podložce, takže v aut je to zase o něco více

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
29.7.10 19:00

pro STEEVE

Ahoj, pochopila jsem, že jsi odborník, můžeš prosím poradit i mně? Chtěla bych koupit Britax Evolva 123 plus - máme 9-ti měsíční mimčo, do vajíčka už se skoro nevejde. Prý je lepší kupovat extra do 15 kg a pak pro větší děti, ale tahle by snad měla být výjimka, kde to není na úkor bezpečnosti. Navíc netuším, jak poznat, jestli máme v autě ten ISOFIX - je to VW Passat rok výroby 2002, v tý době to tam prý ještě povinně nedávali…Irena 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama