Brno / Milosrdní

Napsat příspěvek
977
20.4.07 17:39

KlárkaC - tak to taťka vydržel s mamkou až do konce, jak slíbil ve svatebním slibu. Tím chci říct, že nám mamka umřela ve středu ráno … Asi budu chvilku mimo, ale určitě se ozvu, jak se dáme dohromady …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
20.4.07 18:24

Pavlí, jsem z toho úplně paf. Byli jsme s dětma venku, cestou jsem jen mrkla, jestli není něco nového a teď tohle…
Upřímnou soustrast… Co tatínek? Myslím na vás… vzpamatovat se z těchhle věcí je moc těžké… A nedokážu si představit, že bych mohla říct něco, co pomůže… Myslím, že jedině Vendulka ti dá trošku zapomenout,protože ať se děje co se děje… holčička se směje a chce mámu…

Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
30.4.07 16:14

Ahoj Klárko, tak už je líp. Paradoxně se teď s taťkou mnohem víc vídáme. Dokonce i se ségrou. Všichni i její přítel tu strávili víkend a bylo to bezva. Samá grilovačka a pohodička. Taťka se potřebuje nějak bavit / zaměstnat a tak se pustil do naší zahrady a připravuje nám přímo ukázkové záhony. My jaksi teď na ně neměli čas a tak jsme za to velmi vděční. Děsně nám tím pomůže a nejen to, tu zahradu krásně zvelebuje.

Vendulka byla na 6m prohlídce, tak váží 7810g a měří 70cm, hlavičku má 43cm. Motor. vývoj je tak jak má být. Takže spokojenost. Jen nás teď docela zlobí. Je děsně nesamostatná. Asi jí lezou zoubky, tak se mi to alespoň tak jeví. Však už je na ně čas, ne? Takže je to teď docela mazec. Na druhou stranu je s ní docela zábava, když se jí člověk plně věnuje, tak se pořád řehtá a tak. Ale i tak se těším, až tohle období bude za námi, jako ležet u ní celý den přeci nemůžu…

Koupili jsme nové golfky, tak se už těšíme až se s tebou sejdeme. Musíme sledovat počasí a jak bude tak jak bylo např. o víkendu, tak si můžeme domluvit srazík. Už teď se těším! Tady ty golfky máme:

http://www.kamilka.cz/…HD135044.jpg

Nebyly drahé a splňují všechny mé podmínky.

Jinak Vendulka už začíná lézt, ale zatím spíš pozadu. Dopředu spíš jen péruje a sem tam nějaký ten přískok, ale moc jí to nejde. Ale už několikrát docela slušně padla na čumák. :)

Papá skvěle a v podstatě skoro všechno. Když moc zlobí nebo když jí potřebuji zabavit, tak jí sem tam dám sušenku nebo tvrdý rohlík na ty dásničky. To jí moooc baví. :lol:

No a zrovna teď vyžaduje opět mou pozornost a pěkně protivně kvičí, takže jdu k ní a brzo zase napíšu.

Páček a těším se na novinky od tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
1.5.07 15:25

Ahoj, jsem ráda, že jste to všechno zvládli, i když vím, že se to vám všem bude ještě dlouho vracet… Mamku má každej jen jednu… Je skvělý, že držíte při sobě a pomáháte si.
Vendulinka je šikulka… že tak krásně prospívá. Makulka je taky v pohodě, tak jsem ráda. Klidně by to zoubky být mohly… Kamarádčina holčička měla v půl roce sedm zubů. Já je u nás tak brzy nečekám, ale třeba Market překvapí. A víš co… nic si nedělej z toho, že Venduška chce tolik pozornosti. Jak dlouho myslíš, že to bude trvat? A kolikrát to asi dnešní ženská zažije, když je normální mí tak dvě tři děti… Tak jen lež a kašli na všechno ostatní… Mě je skvěle, když jsme v pokojíku… ležím na břiše a stavím s Jankem z lega a makule mi okusuje kotník a leze na záda… Nedokážu si nic moc hezčího představit…
Golfky jsou krásný… Mám ale výhradu… kde v nich sedí holčička? ;-) Jsme na vás moc zvědaví, tak jste se nám mohli přiblížit zatím aspoň po obrázku… než stihnete ten výlet za námi…
Markuška se zatím plazí a taky předvádí přískoky. No, je fajn, že jsou holky čiperky a dělají nám radost…
Na jídlo jsem u nás zvědavá… asi tak za týden max za dva tu anabázi spustím.
My teď na ten prodloužený vík byli u ségry. Bydlí ve Žďáře, takže výletky do přírody a do skanzenu na Veselém kopci. Počasí krásný, nádhera. A Jan včera byl hotovej z pálení čarodejnic… prostě krásně se to vydařilo…
Brzy se nám zase ozvěte… nejlíp s nějakým konkrétním termínkem, kdy byste mohli…
Klára a drobci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.5.07 14:11

Ahoj Brňačky, chtěla bych se jen zeptat, co je pravdy na tom, že MHD v Brně je pro maminky s dětmi zadarmo? Děkuji za odpověď, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
1162
2.5.07 17:02

MHD Brno - doprovod dětí do 3 let má cestování zadarmo, ale musí mít spešl průkazku, která se vyřizuje na dopravním podniku :wink:.

//Bezplatně se přepravují:

• děti do šesti let, (tj. do dne, který předchází dni 6. narozenin); mimo zóny 100, 101, 225, 235 a 740 lze v doprovodu jednoho a téhož cestujícího bezplatně přepravovat maximálně jedno dítě do šesti let;
  • v zónách 100 a 101 jeden průvodce dítěte do věku 3 let (tj. do dne, který předchází dni 3. narozenin). Věk dítěte se prokazuje průkazkou IDS JMK s bezplatným kupónem vydanou dopravcem.//
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
19.5.07 18:10

KlárkaC - nazdárek, tak jsem konečně zase na příjmu. Bylo toho teď nějak moc. Jsem dělala přijímačky na VŠ, ještě mě čeká jedna zkouška. Zatím to vypadá OK, ale velké naděje si nedělám. Je to dálkové studium angličtiny na MU a je tam dost velký zájem. Taky jezdím střídavě do Vyškova nebo pak zase taťka k nám, tak se nenudím. Příští týden zase jedu do Vyškova, ale pak budu doma a tak mě tedy napadlo se sejít, nejlépe ve středu 30. (to jdu kolem 12 k doktorce - takže před nebo po, ale asi po) nebo čtvrtek 31. kdykoli. Moc rády vás uvidíme. A jakpak Markétka roste?

Vendulka je jak z hadích ocásků. Pěkně roste, už má 8kg a nejen že už krásně leze, ale taky se začala poslední asi tři dny stavět na nožičky. Ovšem má je dost gramlavé a tak pořád padá a ubližuje si. Bohužel nestíhám jí vždy včas zachytit.

Je to teď docela nářez, nestíhám vůbec nic a tak jsem fakt šťastná, když spinká. Jo, když mluvím o spinkání, tak se nám nějak pohoršila. Už zase nechce usínat večer sama. Až po delší době včera, pač jsme bojkotovali houpání v náručí. Nakonec únavou usnula. Tak jsem zvědavá na dnešek. Přes den sama nikdy neusne, tedy pokud někde necestujeme s kočárkem nebo v autě. A v noci se dost budí, pač se otočí na bříško, to jí vzbudí a já jí musím jít přetočit a pak zase spinká dál. Co se krmení týče, tak krmím až ráno kolem páté, takže noční krmení už taky neprobíhá.

Papá krásně, skoro všechno - i s kouskama. Ale naučila jsem jí jíst sušenky (Hero Baby nebo od Sunarky), ty jsou má záchrana když je nejhůř. Ale protože je jí rukama, tak se nám zase zhoršilo jezení lžičkou. Vždy si nakonec strčí ruce do pusy a je jako prasátko. Takže už jí tak často jako dřív nepřevlíkám, to bych se z toho asi zbláznila. Prostě mám prasátko, tak nemůže být pořád čistá, no.

Jediné co zatím nemáme je zub.

Taťka si chce ve Vyškově taky zřídit net, takže když budu u něj, tak bych měla být on-line a tím pádem zde budu častěji.

Budu se moc těšit na zprávičky od tebe. Jinak krásný slunečný víkend! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
16.7.07 09:54

Klárko, co se děje? Pořád tu na tebe čekám a nic!!!

A vůbec ostatní maminy, jste tu někdo z Brna? Bylo by super se setkávat s maminkami, které mají dětičky podobně staré. Že bychom si udělali takový malý klubík :lol: Tak šup, někdo se ozvěte!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2825
20.7.07 11:15

Ahoj Pajonko,
existuje brnenska diskuse zde, tak se k nam pridej 8)
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
23.7.07 21:12

Ahoj Paji, nejdřív jsem byla neschopná dokopat se ke psaní a pak jsme odjeli na měsíc k našim. Dnes jsem zdolala horu špíny… a zítra jistojistě napíšu… Děsně se kaju a jsem ostuda ostudná… Pohládni Vendulku…
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
23.7.07 22:54

Jé ty žiješ, no to je bezva :lol:
Já už jdu taky spát, tak se snad zítra ozvu.
Jsem se totiž dostala na VŠ na dálkové studium a zítra jdu na zápis - i s Vendulkou :)
Dobrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
24.7.07 13:24

Ahoj, no jo, jsem děsná… těžko se budu vymlouvat, proč jsem nenapsala… jsem prostě jen neschopná… Asi před šesti týdny jsme žili ve znamení chorob. Janek si cosi opatřil… horečky a bolení v krku… no nic dramatickýho, ale kdoví jak jsme se nevyspali. Po něm začala Makulka, tak jsem myslela, že to chytila, ale byly to naštěstí „jen“ zuby. Nikdy jsem nevěřila, že to může být takhle pekelný. Nudle až na bradu, týden čtyřicítek, pokaděná sedmkrát denně. Hned, jak jsme tu hrůzu přežili, odjela jsem k našim. Bylo to super. Začaly být totiž ty vedra. Tam je kamennej dům, kde bylo furt dvacet, venku stromy a bazén… tak jsme furt odkládali návrat do Brna.
Teeeda, ty jsi hvězda, že se ti chce zas do školy… já jsem děsně líná. Co Vendulinka umí novýho? Doufám, že se nám v dohlednu taky podaří konečně ta potkávačka… Jdu něco sníst… Raraši dneska stávkovali a nechtěli jít po ovědě spát, ale už jsou udolaní. Huráááááááááá

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
17.9.07 10:26

Klárko, už je to dávno co jsem posílala SZ, ozvi se mi!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7868
10.1.12 23:08

Já rodila ve Vyškově a jsem za to moc ráda, nelituji ani po té, jsem nakonec musela na revizi výškrabem. Oslovila jsem proto dle rady své gynekoložky Milosrdné a jak sestřička tak i lékař mě poslali tam, kde to „zvorali“, jejich slovy „asi uznáte i vy a já nevidím ani důvod proč bychom to měli dělat, že chyby se mají napravit tam kde vznikly, aby se tam poučili a vyvodili důsledky“ … naštěstí tohle protiprávní a neetické jednání neměli na Obilňáku, kde se o mě krásně postarali a moc jim děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama