Broučci na pokožce hlavy

4
12.2.17 12:10

Broučci na pokožce hlavy

Ahoj, mám dotaz na zkušené maminky. Dcerka se včera začala drbat ve vláskách. Pořádně jsem jí prohlídla a našla jsem malé černé tečky, které dost dobře drží na pokožce hlavy… když jsem je ale začala sundavat, tak nejen že začaly pomalu protestovat, ale pak po bližším prozkoumání vypadají jako mini mušky. Dceři je 7 a vši jsme nikdy doma neměly.. a švagrová mě ubezpečila, že vši to rozhodně nejsou… co to ale může být?? Nesetkaly jste se někdy s něčím podobným? Jsem z toho dost v nervech.. breberky všeho druhu dost nedávám 8o Moc děkuji za pomoc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2561
12.2.17 12:14

To budou vši, mušky na hlavě jsou vši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12382
12.2.17 12:14

Vši ale vypadají jako minimušky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
destrukce
12.2.17 12:16

To budou vši.

• Citovat
  • Upravit
2205
12.2.17 12:17

Vši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
12.2.17 12:18

Uaaa to ne 8o švagrová je viděla a tvrdila, že vši nejsou černý a že jsou spíš na vlasech než na pokožce hlavy… a že by jich do rána bylo víc a to není.. ale včera jsme už myli hlavu jablečným octem a na noc měla zábal z kokosáku a tee tree.. mě z toho fakt trefí asi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
12.2.17 12:19

Rozhodně vši

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
12.2.17 12:21
@emahju píše:
Uaaa to ne 8o švagrová je viděla a tvrdila, že vši nejsou černý a že jsou spíš na vlasech než na pokožce hlavy… a že by jich do rána bylo víc a to není.. ale včera jsme už myli hlavu jablečným octem a na noc měla zábal z kokosáku a tee tree.. mě z toho fakt trefí asi..

to je nemysl, veš má tři stádia, vajíčka, larvu, která je těsně přilíplá na pokožce, bodá a saje, z té vši, malé vši jsou malinké černé mušky na pokožce, jak rostou, jsou větší a šedší. Jsou to vši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
destrukce
12.2.17 12:23

@emahju Leda že by měla smutnice :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
9905
12.2.17 12:24

@emahju To budou urcite vši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13164
12.2.17 12:25

Taky myslím, že to budou vši. vygoogli si obrázek na netu a porovnej s tím vaší. A je logické, že jich není do rána víc, když jsi začala likvidační kůru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
destrukce
12.2.17 12:25

Trošku OT, ale musím si drbat hlavu, jenom si o tom čtu :lol:

• Citovat
  • Upravit
13872
12.2.17 12:27

@emahju to na vlasech jsou vajicka a maji bilou barvu, ale samotna ves je tmava..zasla bych do lekarny pro nejaky sampom, ocet a, tee tree ne vzdy zabere ty mrchy jsou dost odolny (nam zabral difusil). Vyper vse co mela dcera na sobe, hlavne cepice a povleceni. A asi bych i zavolala do skoly at ucitelka da vedet ostatnim rodicum, aby si to pak deti nepredavali porad dokola (predpokladam zeto teda chytla nekde v kolektivu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2512
12.2.17 12:27
@destrukce píše:
Trošku OT, ale musím si drbat hlavu, jenom si o tom čtu :lol:

Taky jsem zrovna začla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
12.2.17 12:44

Právě, že jsem vůbec nenašla obrázek, který by to aspoň vzdáleně připomínal. Každopádně jsem našla Paranit, asi jsem ho koupila, když ve školce poprvé byly vši.. tak už ho má na hlavě.. ale nenašla jsem jí tam ted prakticky nic. Už mě začíná nesnášet, že jí furt něčím mydlím. A vezmu útokem lékárnu a koupím ho asi ještě třikrát, pač já se drbu už taky… už od včera, když jsem googlila. je to hnus jen na to pomyslet :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama