Mycoplasma u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lúcajan
Stálice 56 příspěvků 10.02.17 16:12
mycoplasma u dítěte

Ahojky všem, dceři (3,5 roku) našli v krvi mycoplasma a dostala na 10 dní antibiotika Klacid, v lékárně jsem k těm antibiotikům vzala laktobacílky. Mohu k tomu ještě dávat Colostrum?

Reakce:
hannae
Kecalka 190 příspěvků 29.12.17 17:33

Zdravím, mohu se zeptat, jak léčba dopadla? Syn to má také, dostal Klacid na tři týdny

lúcajan
Stálice 56 příspěvků 30.12.17 12:12

Po lecne dcera jeste nekolik tydnu kaslala ale pote byla v poradku. V rijnu jsme byly v laznich a bohuzel nyni v prosinci opet mycoplasma a antibiotika. Ted uz je zase v pohode.ale jestli se to zase vrati :(

hannae
Kecalka 190 příspěvků 30.12.17 12:30

@lúcajan díky za odpověď. Syn dobral antibiotika v pondělí, včera začal hrozně kašlat, jeli jsme s ním dnes ráno na pohotovost, je hospitalizovaný s akutní bronchitidou. Někde jsem četla, že to ty mycoplasmata mohou také způsobit, ale doktorka mi tvrdí, že ne. Ještě se zeptám na ty lázně, naše dětská dr. rikala, že by syn měl nárok také na lázně. Na jak dlouho jste jely? A kde jste byly? Díky Hanka

lúcajan
Stálice 56 příspěvků 30.12.17 12:51

Terezka z toho mela začínající zapal plic
Byly jsme v Kynzvartu na mesic
Jestli to pomohlo si nejsem jista. protoze za 14 dni opet kasel

hannae
Kecalka 190 příspěvků 30.12.17 12:59

@lúcajan To je děs :(, prckové malinkatí. Tak děkuji a přeji hlavně hodně zdraví.

drndoslavv
Povídálka 16 příspěvků 20.01.19 21:49
@lúcajan píše:
Po lecne dcera jeste nekolik tydnu kaslala ale pote byla v poradku. V rijnu jsme byly v laznich a bohuzel nyni v prosinci opet mycoplasma a antibiotika. Ted uz je zase v pohode.ale jestli se to zase vrati :(
Ahoj holky, prosim uz jsou vase deti v poradku? Syn mel ted v prosinci mycoplasmata. Zapal plic. Klacid na 14 dni. Tyden ok, pak pokaslaval tri tydny, ale mycoplasmata uz negativni a ted za dalsich ctrnact dni opet nabeh na zapal plic. Dostal zinnat, ale puvodce kasle zatim nevim. Mam obavy aby to nebyly zas ty mycoplasmata. Doktorka rikala, ze kdyby to byly zas mycoplasmata, tak SNAD zaberou i na ne. Ale v pribalaku ctu, ze mycoplasmata jsou na nej rezistentni, coz pokud chapu dobre znamena, ze na ne ten zinnat neucinkuje. Ach jo:( dnes ma maly prvni davku a kasle tak, ze mam strach, ze skoncime v nemocnici, zvlaste pokud nezaberou.
lúcajan
Stálice 56 příspěvků 21.01.19 08:21

Dcera měla Mycoplasma plicní bohužel již 3× vždy léčeno klacidem a vyléčeno
Bohužel se objevili znovu
Nevím co je to teď za svinstvo. Nikdy předtím jsem o tom neslyšela

drndoslavv
Povídálka 16 příspěvků 21.01.19 10:59

@lúcajan Tak to jste me nepotesila… Je zajimave, ze jsem se o tech mycoplasmatech bavila se trema doktorkama a dve me rekli, ze se mycoplasmata nevraci, ze leda nova nakaza a jedna mi rekla, ze se vracet muzou. Podle toho co jsem cetla na netu, tak me z toho spis vyslo, ze se vracet muzou, ale su z toho uz blbec. My jsme prave nedostali ted klacid z toho duvodu, ze ho mel pred mesicem a prej by nezabiral.. Nechavate si pak delat i kontrolni krevni testy? V jakem casovem romezi ty infekce mela?

lucije28
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 21.01.19 12:34

dcera měla vloni také mykoplazmata, táhlo se to s ní celou zimu :zed: :zed: . Pak brala klacid 14 dní a dle mudr. se klidně může vrátit. Nicméně kontrolní odběr krve již nikdo nedělal. Tak jestli v příbalovém letáku píšou, že jsou rezistentní, tak bych volala mudr. Co mi říkala mudr., tak se na to právě dává klacid. Ale právě mykopl. jsou pěkně odolný mrchy na ATB. Držím palce. Je to děs.
Naše mudr, než jí udělaly odběr krve, tak to „sváděla“ na nealergické astma, které máme podchyceno. Kašel měla od prosince do března :pocitac: :poblion: , než jí dali klacid na 14 dní.

drndoslavv
Povídálka 16 příspěvků 21.01.19 15:57

@lucije28 no dnes je maly o dost lepsi, tak doufam, ze to zabira a ze mame tentokrat neco jineho. Byla jsem nachystana, ze doktorce rano zavolam. Ale stejne nevim co by mu vlastne dala, jake jsou moznosti, kdyz teda ten klacid mel v prosinci a udelala to takto. Maly me taky kaslal uz dlouho. V kuse od pulky zari. Teda to nastoupil do skolky. Krevni test na mycoplasmata se delal az v nemocnici, az kdyz se dopracoval k zapalu plic a k tomu ze to doslo az k zapalu prispely i nestovice, ktere ho oslabily. Zas ran a skolka, aleluja. Taky uz mame doporuceni na alergologii, ale myslim, ze v tom problem nebude. A od te doby uz jste ty mycoplasmata nemely? Testy na chlamydie vam tenkrat nedelali?

lúcajan
Stálice 56 příspěvků 21.01.19 20:42

Naše dr.nam řekla poprvé ze už ty Mycoplasma nikdy mít nebude a už je měla 3×. Další dr.nam řekla že se to může opakovat. Po dobrani antibiotik jsme měli kontrolni odběry v pořádku. Chlamydie plicní nemá. V lednu 2017 neštovice, poté měsíc kašel a v únoru 2017 Mycoplasma. Další 12/2017 a potřetí 12/2018 ale mezi tím několikrát kašel kdy se odběry vůbec nedělali, takže je možné že to měla víckrát Jsme objednání na plicní do motole, tak sem zvědavá jak dopadneme  

lucije28
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků včera v 07:57

@drndoslavv - ne, dcera od té doby neměla (tedy testy se již nedělaly). Nicméně mudr. to dlouho odkládala, že prý jsou testy drahé, což mne trošku víc naštvalo, ale to jiná stránka věci. Ano, dělaly jí tenkrát jak na plicní chlamydie, tak mykoplazmata. Kontrolní odběry již neproběhly, údajně to bylo zbytečné, když to bylo zaléčeno ATB po dobu 10 - 14 dní (nyní se nepamatuji).
Mudr. mi řekla, že při oslabené imunitě, se můžou vrátit a alergoložka, že je to nesmysl, tak si vyberte :zed: :zed:
Dcera je tedy měla v 7 letech, nyní má 8. Z kašlů pomalu „vyrůstá“, ale od 3 letech jsme bojovaly pekelně. Má foukadlo, byly i zápaly plic, no šílený :pocitac: :pocitac:
Vím, jak se cítíte a jak není možné více pomoct …
Nedám tedy ještě dopustit na inhalaci vincentky (samo od mykop. nepomůže), ale je to super. Já si ho zakoupila sama, nečekala jsem na alergo, kdy by nám ho zaplatila pojišťovna, čas hrál v tu dobu velkou roli.

drndoslavv
Povídálka 16 příspěvků včera v 10:44

@lúcajan to je des, uz jsem taky zvazovala plicni, ale tady v okoli berou jen deti od peti let, ze leda do Brna, ze tam je nejblizsi specializovane pracoviste pro takhle male deti. Dejte prosim vedet, jak jste tam dopadli, kdy jste tam objednani? A tedy taky se Vam to rozjelo po nestovicich. Maly od tech nestovic nebyl ve skolce, coz je mesic a pul. A stejne se z toho nemuze vyhrabat. Ale je fakt, ze jsme chodili skz to pokaslavani po orl, alergologiich, k pediatre a asi tam neco chytl v cekarne, no a nebo horsi verze, jeho imunitni system nezvladl ty mycoplasmata a zase se pomnozily..

drndoslavv
Povídálka 16 příspěvků včera v 11:42
@lucije28 píše:
@drndoslavv - ne, dcera od té doby neměla (tedy testy se již nedělaly). Nicméně mudr. to dlouho odkládala, že prý jsou testy drahé, což mne trošku víc naštvalo, ale to jiná stránka věci. Ano, dělaly jí tenkrát jak na plicní chlamydie, tak mykoplazmata. Kontrolní odběry již neproběhly, údajně to bylo zbytečné, když to bylo zaléčeno ATB po dobu 10 - 14 dní (nyní se nepamatuji).
Mudr. mi řekla, že při oslabené imunitě, se můžou vrátit a alergoložka, že je to nesmysl, tak si vyberte :zed: :zed:
Dcera je tedy měla v 7 letech, nyní má 8. Z kašlů pomalu „vyrůstá“, ale od 3 letech jsme bojovaly pekelně. Má foukadlo, byly i zápaly plic, no šílený :pocitac: :pocitac:
Vím, jak se cítíte a jak není možné více pomoct …
Nedám tedy ještě dopustit na inhalaci vincentky (samo od mykop. nepomůže), ale je to super. Já si ho zakoupila sama, nečekala jsem na alergo, kdy by nám ho zaplatila pojišťovna, čas hrál v tu dobu velkou roli.

Taky to mate vesele :( My mame ted tohle a v roku jeste opakovane zanety stredniho ucha a trhani nosnich mandli. Furt neco. Chlamydie byly neg., nebo pozitivni? My oboje pozitivni, ale kontrolni test se delal jen na mycoplasmata, o chlamydiich jsem se dozvedela az minuly tyden, kdyz jsem si vyzadala vytisknout vsechny rozbory. Inhalator na vincentku uz jsem taky koupila, ale jeste jsem nevyzkousela. Vy mate i astma?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >