Brouk kozojed deratizace

Anonymní
3.5.17 15:30

Brouk kozojed deratizace

Zdravim. Z deratizacni firmy mi bohuzel na základě fotky potvrdili ze doma mame kozojeda. Hubeni se pohybuje kolem dvou tisíc. Zatim v průběhu pěti let co zde bydlime jsem vždy nasla par larev v podkroví na koberci. brouka nikdy…škody zatim žádné. ma nekdo zkušenost s timto hmyzem? Co muze napáchat, zda je deratizace nutná, nebo jiny způsob? Proste jakoukoli zkušenost? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.5.17 15:52

Brouka kozojeda bych se bál, že partnerce užužlá to, no… Jenže to by si člověk musel dát pozor i na deratizéra, že jo.
A na kožojeda, to bych asi toho deratizéra pozval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
3.5.17 16:09

Kožojeda máme doma taky, občas najdu brouka nebo larvu v jednotkách kusů, žádná hejna. Škody jsem nikdy žádné nezaznamenala, takže osobně bych do dezinsekce nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.17 16:11

@Premek_Orac
Ach ty hacky carky, :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
3.5.17 16:13

Já bych tedy zasáhl včas, než se rozleze a rozmnoží.
Nemáte někde poblíž silo, nebo nějaký větší sklad potravin či látek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.17 18:05

Ne spis to bude tim ze jde o podkroví predelane z půdy..dole byt plus rozšířený o to podkroví..jinak bytovka cihlova..

• Nahlásit
  • Citovat
19490
3.5.17 19:27

Úvod » Zvířata » Bezobratlí » Brouci » Kožojed obecný
Kožojed obecný
Dermestes lardarius
Délka těla: 7-9 mm
Počet vajíček: 100-200 ks
Potrava: Nektar
velikost písma: A A A
15.12.2014 Autor: Ing. Zbyněk Pokorný 4446 zobrazení 0 komentářů

Kožojed obecný dosahuje délky 7-9 milimetrů. Je hnědočerný, přední polovina krovek je žlutohnědě ochlupená - tvoří světlou pásku s několika tmavšími skvrnkami. Larva je hnědočerná, hustě ochlupená. Tento druh prochází proměnou dokonalou, stádium kukly trvá zhruba sedm dnů (nepřezimující); vývoj do zakuklení trvá průměrně 37 dnů.

Larvy kožojeda se vyznačují velkou žravostí (velikost larvy kolem jednoho centimetru), ve všech stadiích. Kožojed obecný napadá kůži, kožešiny, vlněné textilie, rohovinu, ale i další potravinářské a textilní výrobky. Můžeme se s ním setkat v potravinářských provozech, na jatkách, koželužnách, v drůbežárnách, ale i v domácnostech. Hojný bývá jeho výskyt v hnízdištích holubů na půdách a římsách budov, kde se živí kadavery a peřím a odkud se může šířit i do obytných místností. Nakrmené larvy mohou dlouho hladovět. Dospělci nektar a pyl rostlin. Kožojed obecný je nepříjemný obtížný hmyz sužující své oběti bodáním a přenosem choroboplodných zárodků.

Samice naklade od 100 do 200 vajíček, dospělci létají ke světlu, larvy se před zakuklením zavrtávají do pevných látek, například do dřeva, omítky apod. Mohou poškodit i elektrické vedení a měkké kovy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
28.3.19 12:36

Dobrý den,
v bytě v Čechách jsem našla kožojedy (larvy a brouky) v čalouněné posteli jen v jednom pokoji. Aplikovala jsem plynný deratizér, ale jsou tam pořád, i když méně. Teď bydlím v zahraničí a pravidelně v pokoji nacházím tak jednou týdně tohoto brouka (vypadá trochu jinak než ti, které znám, ale nevím jestli se nejedná o jeden druh). Larvy žádné, matraci jsem prohledala a nikde jinde být nemůžou. Nevíte, o jaké brouka by se mohlo jednat? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3569
28.3.19 12:42

@aut0 řekla bych kožojed attagenus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
28.3.19 12:46

Toho jsem se obávala :/ A co teď s tim? :O co mám prohledat? Je vždycky tak jeden za týden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3569
28.3.19 13:01

@aut0 většinou tenhle brouk přilétá z venku. Na potraviny moc nejdou, spíš oblečení, koberce. Takže bych oblečení vyklepala, vysála skříně, postele, koberce. A uvidíš, jestli se někde ještě objeví. Jo a jestli máš někde vycpaniny (vycpana zvířata), tak ty zkontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
28.3.19 13:02

Z venku? :O ahá! Děkuju moc, zkusim zase všechno vyluxovat! Oblečení jsem nedávno všechno vyklepala a vyprala. Objevujou se kolem postele, ale postel mám hned pod oknem. A mám tam taky 2 kytky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama