Kočky Ruská modrá

ehh
52
3.5.17 12:54

Kočky Ruská modrá

Ahoj všem.
Hrozně moc bych si prala kocourka plemene Ruská modrá. Rada bych se dozvěděla vic. Jak se chovají domacnosti, k dětem, jestli toho hodne znicej :lol: a tak. Máme baracek ze zahradou takze by ani nemusela bejt zavřená doma. Jen ta cena me děsí ale i tak uz šetříme :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3460
3.5.17 13:14
@ehh píše:
Ahoj všem.
Hrozně moc bych si prala kocourka plemene Ruská modrá. Rada bych se dozvěděla vic. Jak se chovají domacnosti, k dětem, jestli toho hodne znicej :lol: a tak. Máme baracek ze zahradou takze by ani nemusela bejt zavřená doma. Jen ta cena me děsí ale i tak uz šetříme :srdce:

Pokud nemáte s kočkami vůbec žádnou zkušenost, hodně bych si to rozmýšlel.. nemyslím, že byste to nezvládli a on trpěl, spíše abyste po čase netrpěli vy. Taková kočka má slušný potenciál stát se jakýmsi trapičem a diktátorem. Zkrátka, pro každého to nemusí být časem to pravé ořechové..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 13:36

Podle mě se Ruská modrá chová stejně jako všechny jiné kočky - dětí se straní a zničí toho hodně, když se v noci nudí :lol:

Berte také v potaz to, že pokud koupíte kočku s PP, chovatel možná bude trvat na tom, abyste v kupní smlouvě podepsala, že kočku budete mít pouze doma, nebo zahradu zabezpečíte tak, aby kočičce nic nehrozilo a nemohla utéct (zasíťování).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18080
3.5.17 13:41

Máme křížence ruské modré a neuvěřitelný mazel a máme je venku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 13:52

Máme dva čistokrevné kocourky, teď je jim 7 let. Jsou to miláčci. Doma nic moc neničí, akorát občas škrábou koberec. Máme malé dítě (8 měsíců), jeden kocour se bojí a druhej, když se mu nelíbí, že ho malá loví, uteče. Rozhodně si navzájem nijak neubližují. Klidně se ptej, nevím, co konkrétně radit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ehh
52
3.5.17 14:01
@kočkaVločka píše:
Máme dva čistokrevné kocourky, teď je jim 7 let. Jsou to miláčci. Doma nic moc neničí, akorát občas škrábou koberec. Máme malé dítě (8 měsíců), jeden kocour se bojí a druhej, když se mu nelíbí, že ho malá loví, uteče. Rozhodně si navzájem nijak neubližují. Klidně se ptej, nevím, co konkrétně radit.

Je fakt co kocka to originál. Každá je jiná a co chlupy? Oni jsou fakt krásný a ty oči. Pořád se chci ubezpečit ze jsou úžasný.
Porad koukam na inzeráty ale když mi napíší za mazlika 14.000,–tak jdu do kolen. :roll: Ale mit tuhle kočku je silnější :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 14:20

A nechcete spíš obyčejnou kočku domácí? Já chápu, že tyhle plemena lákají, sama taky zrovna Ruské modré hrozně miluju, ale když vidím, kolik teď zase na všech možných bazarech přibývá inzerátů s jarními koťátky, která jinak skončí bůhví jak, tak se snažím co nejvíc lidí přesvědčit, aby si vzali kotě z venkova a zachránili ho tak před utopením a hlavně dalším nekontrolovatelným množením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 14:29

No jo, chlupy jsou problém. Vysávám tak 2-3× týdně a bez válečků z Ikey by to nešlo. Další věc je, že mají obě kočky dost vřelý vztah ke květinám - když třeba dostanu kytku k narozeninám, většinou ji okusují, až převrhnou vázu. Ale nevím, jestli se to vztahuje na všechny kočky tohoto plemena. V noci někdy řádí, ale ráno nás nechají spát.
Jo, cena je vysoká, my za ně tehdy dali skoro 10 000 za jednoho. Ale jsou nádherní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
3.5.17 14:36

Tak ono je to i o povaze daného jedince. Pořídili jsme si něžného obra z ameriky (mainská mývalí), který do dvou let věku pokousal komplet celou rodinu + široké příbuzenstvo :lol: Ale vybrali jsme si fakt sígra a i chovatelka nám psala týden po odběru, že si i stěny doma oddechly :mrgreen: Teď je mu 12 let, nechá na sobě dříví štípat, pětiletá holka ho tahá jak králíka, osmiletý kluk na něm lehával, když byl batole.

Co jsem ale chtěla napsat…až zaplatíš za kočku 10-16 tis. (za mazlíka, ne na chov), tak si to hodně rozmyslíš, jestli ji necháš volně pobíhat po venku. Protože určitě nejsi tak prachatá, aby jsi mohla každý rok kupovat novou kočku (srážka s autem, útok dravce/psa, zatoulání se, odcizení, otrava jedem na krysy, nákaza vážnou nemocí od jiných toulavých koček…). Nepustila bych na toulačku už ani kočku z útulku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 14:37

@kočkaVločka Jo, to je taky to, co jsem myslela tím ničením. Já když na noc neuklidím kytky z kocourova dosahu, tak jich ráno budu mít buď půlku vyhrabanou nebo půlku ožranou. A když teda nemá kytky, tak mi strhává z konzolí záclony nebo vymejšlí jiný skopičiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ehh
52
3.5.17 14:46
@Kakika píše:
Tak ono je to i o povaze daného jedince. Pořídili jsme si něžného obra z ameriky (mainská mývalí), který do dvou let věku pokousal komplet celou rodinu + široké příbuzenstvo :lol: Ale vybrali jsme si fakt sígra a i chovatelka nám psala týden po odběru, že si i stěny doma oddechly :mrgreen: Teď je mu 12 let, nechá na sobě dříví štípat, pětiletá holka ho tahá jak králíka, osmiletý kluk na něm lehával, když byl batole.Co jsem ale chtěla napsat…až zaplatíš za kočku 10-16 tis. (za mazlíka, ne na chov), tak si to hodně rozmyslíš, jestli ji necháš volně pobíhat po venku. Protože určitě nejsi tak prachatá, aby jsi mohla každý rok kupovat novou kočku (srážka s autem, útok dravce/psa, zatoulání se, odcizení, otrava jedem na krysy, nákaza vážnou nemocí od jiných toulavých koček…). Nepustila bych na toulačku už ani kočku z útulku.

Jo to uz jsem taky říkala ze za ty prachy ho nechat venku behat :D
Mam možnost mit od kamarádky mainskou myvali kříženec tak jeste rozmyslim. Ale nevim co to bude za obra. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ehh
52
3.5.17 14:51

My jsme meli vzdy kocky domácí a jen si pamatují ze zničili křeslo jinak co kočka tak byli vsechny v pohodě, ale to uz je let.
Ale jinak vsem děkuji za názory a rady :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
3.5.17 15:19

@ehh ony si potřebují o něco ostřit drápky. Šikovně umístěná škrabadla mohou ušetřit gauče a sedačky (případně koberec), šikovně umístěná odpočívadla ve výšce mohou ušetřit shozené věci z poliček a courání po kuchyňské lince, šikovně umístěná květina (ideálně šáchor) dokáže ušetřit dokonce ostatní kytky. Většina zlozvyků koček je z nepochopení majitelů. Sousedka si myslela, že přesvědčí kočku, že ta bude chodit jen po zemi. Dobrá utopie.
Beztak se v době kotěcího a pubertálního věku najde něco, co ta potvora dokáže zničit :mrgreen:, ale většina koček, pokud má doma dobré podmínky a není to vyloženě cvok, se doma chová hezky. Nešplhá po záclonách, nevisí z lustru a nesnaží se servat koberec z podlahy :lol: No a co platí u dětí, platí i u koček. Zlobí ti, kteří se nudí. Pokud mám temperamentní kočku, nemůžu čekat, že vydrží 22 hodin denně spát a zahřívat gauč. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
3.5.17 15:37

Tchánovci mají ruskou modrou, ne s PP, spíš to bude mazlík, nebo možná i s něčím překřížená, ale standardu vzhledem odpovídá. Je to mazel, vyloženě psí povaha, chodí se tulit, není vyloženě hlučná ale o pozornost si říká. K těm chlupům - je to masakr, tchánovci moc neřeší, když jsme jim s přítelem hlídali byt v době jejich dovolené, tak jsem se odhodlala, že jí budu denně 2× kartáčovat a sjíždět rukavicí, aby tolik nepouštěla, ale bylo to k prdu. Jednou pohladíš a máš plnou ruku chlupů, při tom množství, co z ní denně vypadne, bych čekala, že bude za chvíli holá, ale má tu srst fakt hustou. Mají jí teda celoročně v bytě, dřív si kočky vozili i na chatu, teď už jsou staré, tak je nechávají doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 20:32

@Pesadilla Jo, o záclony jsem se taky bála, ale naštěstí je nezajímají. @ GKata To musím potvrdit, že naši rusáci mají taky takovou psí povahu. Jeden za mnou chodí jak pejsek, když něco chce (pomazlit, vodu, zeptat se, co udělám s tou prázdnou miskou). Druhej slyší na své jméno, takže stačí zavolat a přiběhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama