Nadměrný štěkot?

Anonymní
1.5.17 08:27

nadměrný štěkot?

Ahoj, spíš si chci postěžovat :lol:
Přestěhovali jsme se na periferii města, jsou tu spíš rodinné domy. Máme problém" se sousedkou. Je to veeeeelká milovnice psů. Když jsme se sem nastěhovali, měli 3 kotce po dvou NO na dvoře. Projít kolem jejich garáže, co má vrata přímo u chodníku je pro otrlé, a to ještě není žádné horko. Ted tam měli kontrolu z veterinární správy. Sousedi bydlící těsně vedle dávali totiž opakovaně stížnost, kvůli smradu. No vyřešili to tak, že psi z garáže dali opet do kotců na dvůr takže ted tam těch vlčáků není 6 ale cca 20 (zas pořád lepší štěkot 20 NO než čivav :mrgreen: ) plus má ještě nějaké doma a nějaké v té garáži.. Ještě pořád sem je mi to fuk.. jénže… my máme směrem ke kotcům balkon. Není možné na ten balkon vylést, aniž by se psi rozštěkali… takže žádné, že si večer sednem na balkon, větrání, věšení prádla za ukrutného štěkotu.. navíc venčení probíhá tak, že otevře třeba dva kotce a jde do pryč… a ti si co jsou venku, se baví tím, že štěkají na ty zavřené, takže opět stěká celé kolonie, nikdo tam s nimi není.. dneska štěkají už od 7 ráno, pravidelně třeba do 9 večer :nevim:
Psi vypadají po fyzické stránce relativně ok, někteří z nich jsou s pp.. jezdí s nima na výstavy a tak..
Asi si budu muset pořídit nějaká sluchátka co? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3405
1.5.17 08:44

To je strašný, to tě lituju. My koupili chatu, aby jsme unikli z pražskýho paneláku u hlučný silnice občas do klidu lesní osady.No a vedle má soused - trvale tam bydlící jezevčíka, kterýho přes den držej venku na provaze na zahradě. A ten pes vydrží štěkat monotónně celý hodiny. Každý den. Jednou utekl do vsi a vyrobil tam štěňata. No a jedno milý štěňátko, který po něm tu ublafanost zdědilo věnovali sousedovi naproti. Takže je tam imrvéré štěkot. Ten druhej je pisklavej kříženec, co štěká na všechno, co se pohne.
Je po klidu lesa. :,( Takže si to trochu umím představit, ale ty to budeš mít 10krát horší. Co s tím nevím, jedině se odstěhovat. Že by pomohli stížnosti na hygienu, na obec, tomu moc nevěřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.17 08:49

Jako naštěstí máme většinu obytných místností na druhou stranu, ale i tak mazec… v té jedné místnosti co je u balkonu si nemůžem pustit ani tv, páč tam člověk neslyší vlastního slova.. a to nemá ani otevřené okno :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
913
1.5.17 09:05

@Konnny no možná bych nějakou stížnost zkusila, nadměrný hluk je přece určite postižitelný, obecně bych tedy nejdřív zkoušela promluvit s tou paní až pak hygienu a úřad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
1.5.17 09:16

Anonymni - resime totez, napis mi soukromou zpravu, napisu ti vic :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.17 09:16
  • Pošlete výzvu k odstranění závadného stavu písemně, nejlépe doporučeným dopisem.
  • Obraťte se na orgán veřejné moci, tedy obecní úřad. Ne vše jde tímto krokem řešit. Pokud však problematika bude spadat do jeho kompetence, úřad věc prověří a pokud shledá, že Vaše stížnost je oprávněná, vyzve dotyčného / dotyčnou, aby sjednali nápravu. Tato výzva Vám poslouží i jako významný důkaz pro případnou žalobu.
  • Sepište předžalobní výzvu.
  • Domáhejte se ochrany u příslušného soudu = podejte žalobu.

Tohle jsou rady, co jsem dostala jak postupovat. :) u nás zas celé dny stéká vlčák na balkoně, kam ho sousedka zavírá (i v mrazech). A prijde ji to v pořádku.

Anonym, je to celkem dohledatelne.

• Nahlásit
  • Citovat
5204
1.5.17 10:28

Aha, tak vidím, že může být i hůř… :(

My máme nové sousedy naproti, mají těch psů jen 5 (od NO až po miniaturního ňafáka) a nechodí s nima ven, tak psi celé dny hlídají u plotu, co se hne kolem, aby to řádně proštěkali. Ulice na vesnici relativně rušná, za nimi ještě vytížená lesní cesta, kterou hlídají taky. Takže blafou furt. :roll: Vadí mi to víc hlavně proto, že mám mimino a znáte tu posvátnou chvilku, když usne… ;) Jsem z nich taky někdy na mrtvici…

Psy mám ráda, dříve jsem je taky mívala, ale vždy jednoho, vychovaného a venčeného, který neštěkal jak (aha, to slovo nesmím použít…) na vše, co se hne kolem a neobtěžoval tak půl vesnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9355
1.5.17 11:08

Odstěhovat se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.17 11:15

@tkub hrozně dlouho trvalo, než s tim se začlo něco dělat… i petice kvůli smradu :poblion:
@FenekUsaty napíšu
@vulpes no je to masakr.. taky máme velkýho psa, ten jen blafe, pokud vyloženě někdo neklepe..i výtah ho nechává chladným

v sousední vesnici si od nich koupili štěně za hříšný peníze… no prý ho měsíc denně koupali než vysmrádlo :roll:
vybaráku zdemolované vše… dveře, obložení, lišty… auto ( nechává je tam spávat, rozškubali polstry..)

• Nahlásit
  • Citovat
3.5.17 13:14

Ti psi řvou, protože se nudí. NO je pracovní plemeno. Pokud se mu někdo dostatečně nevěnuje (což fakt není jen vypuštění z kotce na zahradu), bude si tu energii vybíjet 1) řvaním, 2) devastováním. 20 psů se nedá dle mého názoru stran dostatečného vyžití zvládat při jednom ani při lidech na plný úvazek. V takovém stavu už je fuk, i kdyby jich z 20 měla najednou jen 3, řvát budou stejně. Hele, pokud má ty psy s PP, zkus to přes jejich organizaci. Najdi si chovatelský klub, pod kterým je organizovaná, a zkus se obrátit na poradkyni chovu, zda by ti nedokázali poradit, případně na „chovatelku“ trochu zatlačit, ať se psům začne věnovat.

Mimo to, 20 psů není sranda co se - pardon - fekálií týče, pokud se psi nevenčí mimo pozemek. Pokud člověk denně vykydá po 20 psech této velikosti, MUSÍ to někde likvidovat. Dost pochybuju, že by to splachovala po dávkách do WC, takže se vám tam někde nespíš vrší zajímavý „kompost“. Pokud to tak je, pokusila bych se vše zdokumentovat (třeba videonahrávkou kraválu a hygienických podmínek) a obrátila se na hygienickou správu.

Taky bych radila zkusit pohledat jméno paní na internetu nebo třeba i se jménem obce - třeba zjistíte, že i někdo další krom těch druhých sousedů už kolem paní něco řešil. Pokud budete postupovat společně, máte větší naději na úspěch.

To, co bys potřebovala, je regulace počtu těch psů na takový počet, kterému se sousedi dokáží dostatečně věnovat - tím myslím na každého INDIVIDUÁLNĚ alespoň hodina denně plus další nutný čas na nezbytnou socializaci, aby s nimi vůbec mohli někam vyrazit s více najednou. Plus samozřejmě další čas na venčení.

Psů je mi líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama