Brusle

1762
9.11.08 21:40

Brusle

Ahoj,
zima se blíží a já přemýšlím o nákupu bruslí. Nemám s nimi žádnou zkušenost, tak bych ráda poprosila o radu. Klárce je 5,5 a nikdy nebruslila, docela hezky lyžuje.
Nevím, jaké brusle koupit, tak bych ráda slyšela názory na klasické bílé kožené, takové ty nastavitelné a nastavitelné s výměnným nožem a in-line (tyhle poslední se mi nějak nezobrazily v možnostech hlasování, ale já o nich dost uvažuji, máte s nimi někdo zkušenosti?)
Děkuji za zkušenosti,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
9.11.08 21:53

Ahoj Halko,
vloni jsme tohle zrovna řešili a nakonec jsem koupili klasické bílé kožené brusle.
Přišlo nám, že se dají lépe utáhnout kolem kotníku než plastové nastavitelné, protože ty mají přesky jako lyžáky, a u bruslí je celkem důležité, aby držely pevně kolem nohy. A navíc můžou být o něco větší, protože když dobře drží okolo nohy, není to problém při bruslení.
Klárka se těší, až půjde zase bruslit, v létě se hodně zlepšila na kolečkových, tak myslím, že jí to půjde. Ale v loni byla hodně zklamaná, že to není tak jednoduché, jak se to na první pohled zdá. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
10.11.08 08:15

HALKO

My Natálce taky koupili klasické kožené na zavázání (a dokonce jsme sehnali krásné růžovo-bílé s bárbínkama a kožíškem okolo nožičky)přijdou mi jako nejlepší.Když jsme cca před měsícem chodili do školy bruslení a pozorovala jsme ostatní děti které měly ty nastavitelné tak mi přišly na nožce takové moc mohutné a že se jim muselo těžce bruslit :wink: kdežto ty klasiky jsou na nožce tak akorát :wink: nevím no toď můj dojem :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
10.11.08 08:32

Tak mi máme plastové přezkové.
Rozhodla u nich nakonec cena a i ta nastavitelná velikost.
Jdou utáhnout stejně dobře jako kožené kaničkové. Ty přezky se dají dobře zatáhnout do vnitřku brusle, a pak zapnou. Libča v nich má nožku pěkně upnutou. Bruslit se v nich naučil už loni a nožky těžkopádné nemá, spíš naopak. Spíš nám přišlo, že jsou lepší v tom vnitřním provedení. Ty kožené jsou ve vnitř tvrdé, ty plastové jsou krásně měkoučké. A i když jsme bruslili venku v mrazu, měl nožky pěkně teplé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
10.11.08 14:34

My mame prezkove plastove - kvuli upinani se mi zdaji lepsi a i pohodlnejsi. Musim rici, ze dcera je trochu nemotora a zdalo se mi, ze kvuli pevnejsi noze to pro ni bude lepsi. Problem ale je, ze nemaji zoubky, coz me prijde neprakticke, protoze se nema jak poradne odrazet. Uvidim jak se letos zlepsi, sikovnejsimu diteti bych koupila asi klasicke kozene. Ale ostatni deti na tech plastovych jezdi skvele, takze to neni jen v bruslich :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
10.11.08 21:06

bubino a nešlo by, aby ti na broušení bruslí ty zoubky přidělaly? Já myslím, že by to neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
10.11.08 21:22

Uz jsem o tom premyslela, ale uvidim jak se letos dcera „pochlapi“. Problem je v tom, ze ty noze u tehle brusli jsou desne tvrde a brusic rikal, ze nevi jestli to zvladne, no uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
12.11.08 10:30

Jako deti jsme bruslily kazdou zimu na rybnice nebo nam proste na hristi mezi barakama tatove napustily vodu (kde jsou ty casy, ze byl v kuse treba mesic zamrzly rybnik). Mela jsem klasicke bile kozene brusle, kde mi vzdycky deda musel ubrousil posledni zoubek, nebot jsem o nej zakopavala.

Ted mam dilema, dcera chce bruslit - ja ale desna posera, takze to chranice jisti - normale jsem myslela, ze ji koupim klasika bile kozene brusle, ale jak ctu, ze v plastovych lepe sedi nozicka, tak jsem nalomena na tyhle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
12.11.08 11:32

Musim rict (a snad mi dcera odpusti), ze plastove jsou pro posery !! Podle me se v nich citi bezpecneji. Ale to neznamena, ze ti co v nich jezdi jsou vsichni poserove :D Nekteri jezdi jako profici !!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama