Budí mě - 20měsíční holčička

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
462
10.1.22 17:59

Budí mě - 20 měsíční holčička

Ahoj, chtěla bych se poradit.. jsem takový nervóznější typ, dlouhodobě se léčím dokonce s generalizovanou úzkostnou poruchou. Vždycky když jednou za čas se dítě moc budí třeba zuby nebo tak.. hodně na to citlivě reaguju rozvine se mi nespavost ikdyz už pak zas začne spat a z toho následně deprese atd :-( no a teď, dcerka mladší, 20 měsíců, zuby už vše konečně vylezle a co se nestalo začala se v noci točit jak vrtule po posteli člověk vedle ní pořád podvědomě střeží kdy si odkope deku nebo kdy do mě kopne atd navíc jak hůř usínám tak třeba začnu usínat ona zamnouka a zase jsem vzhůru. Takže mám zase deprese, přes den jak matoha, a rodina se střídá se spaním u ní. Ale už jsou unavený taky protože mají podobnou reakci co já. Fusak nechce to jí vadí, doktorka nic neporadila, takže polykame prášky na spaní a to je tak jediné co nám zbývá. Děkuju za případné rady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27797
10.1.22 18:02

Dát jí do pokojíčku :nevim: nebo aspoň vedle postele dětské postýlky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15588
10.1.22 18:03

No a co dát dítě do vlastní postele a do dětského pokoje? Ve 20 měsících je už dost velká, aby to zvládla. Podle mě to je to nejjednodušší řešení, jaké můžeš najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6776
10.1.22 18:22

Dej ji do samostatné postele :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22990
10.1.22 18:25

Buď samostatný pokoj nebo špunty do uší. Máš velikou kliku, že jsi měla nejspíš dost spavého kojence, já nemám s nervozitou problémy a se spánkem už vůbec, ale jak mě zničil nespavý syn, to bylo něco příšerného. U obou dětí jsem tak do 3 let měla mělký spánek a vzbudil mě i prd z vedlejší místnosti, ale myslím, že to k rodičovství patří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20897
10.1.22 18:29

Někdy opravdu pomůže vlastní pokoj, musíš to vyzkoušet, dej jí tam na vysílačku a uvidíš. můžete se rušit vzájemně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2315
10.1.22 18:30

Pomoct může jedině samostatná postýlka, a tedy spíš rovnou pokoj, když každé šustnutí prožíváš. U tebe asi nějaká medikace. Nemyslím to zle, ale tohle je asi hodně silná úzkost a velká přecitlivělost. Mě se dítě do 18m budilo cca 12× za noc na kojení, po odstavení sice jakž takž spí, ale nějaké rotování, mluvení ze spaní atd, to je každou noc tolikrát, že bychom s chlapem museli vyskočit z okna. Do jeho pokoje zatím nemůže, není ještě hotový, tak spí s námi. Chápu, že jsi citlivější, ale, že ani okolí to nedává? Mletí sebou, odkopávání, buzení, sedání ve spánku, mumlání, to myslím dělá fakt každé druhé batole :nevim: Drž se, to se musí nějak přežít, ale asi bych zvážila nějakou pomoc s medikací :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18843
10.1.22 18:35

Ja jsem z tohoto duvodu na necelych 6m dceru vystehovala do vedlejsiho pokoje. Ja mam spanek tak lehky, ze me budila tak 30× za noc. Uz pred porodem jsem tlacila masivni spankovy deficit pred sebou, po porodu mi nastalo peklo. Pres den jsem ji cely den nosila na rukou, pres noc spanek nula nula prd. Po 5 mesicich tohoto jsem byla na zhrouceni fyzicke a psychicke.

Osobne nechapu vsechny matky, ktere radi spat s ditetem v jedne posteli. Pro mne by to byl recept, jak se uz nikdy nevyspat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16815
10.1.22 18:44
@warita píše:
Ja jsem z tohoto duvodu na necelych 6m dceru vystehovala do vedlejsiho pokoje. Ja mam spanek tak lehky, ze me budila tak 30× za noc. Uz pred porodem jsem tlacila masivni spankovy deficit pred sebou, po porodu mi nastalo peklo. Pres den jsem ji cely den nosila na rukou, pres noc spanek nula nula prd. Po 5 mesicich tohoto jsem byla na zhrouceni fyzicke a psychicke.Osobne nechapu vsechny matky, ktere radi spat s ditetem v jedne posteli. Pro mne by to byl recept, jak se uz nikdy nevyspat.

Tohle je velmi individualni, ja mit mimino jinde, tak zas furt posloucham, jestli se nedusi, nehoreckuje a tak :nevim:.

Zakladatelko, ty neberes antidepresiva? Tohle uz je fakt na lecbu. Leky na spani nestaci.

Dceru zkus dat do postylky, k posteli nebo do jineho pokoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34621
10.1.22 18:49

A proc spis s 20 mesicni v jedne posteli kdyz mas z toho takove problemy? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
10.1.22 21:36
@Lucie_Sx píše:
Tohle je velmi individualni, ja mit mimino jinde, tak zas furt posloucham, jestli se nedusi, nehoreckuje a tak :nevim:.

Zakladatelko, ty neberes antidepresiva? Tohle uz je fakt na lecbu. Leky na spani nestaci.

Dceru zkus dat do postylky, k posteli nebo do jineho pokoje.

Jojo, antidepresiva beru, teď tři měsíce Cipralex 10 a navyšuju na 15 zlepšilo se to ale stále to není ono. Vždycky jsem byla uzkostlivejsi typ ale vše se mi rozjelo až v těhotenství a pár měsíců po porodu prvního a dost z toho právě podezrivam ten spánek a celkově prostě.. ta změna.. péče a strach o dítě.. to první jsem úplně prožívala vše se snažila ' tabulkově ' plnit v noci vstávala jak do práce prebalovala zčásti jsem musela dělat umělou výživu takže jsem to dělala čerstvé :roll: později už jsem to nehrotila že stačí namíchat večer a myslím že tohle mě hodně tenkrát oddelalo.. teď už si dávám víc pozor více odpočívám spím přes den když to jde atd zezacqtku jsem se oddelala natolik že jsem nezvládla dat pak ani zmraženou pizzu do trouby :( asi silná deprese únavový syndrom a ani mi nikdo nedal ad teď jsem ráda že aspoň vím že jsou na to ad :oops: teď u druhé už jsem to nehrotila všechno tolik a dělala vše tak nějak přirozeně a hlavně když se narodila úplně to najednou preslo a taky jsem neměla žádný problém s kojením to se zaběhla výtečné a celkově byla klidnější miminko ale stejně se mi deprese úzkosti nespaní periodicky vracejí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
10.1.22 21:41
@veria píše:
A proc spis s 20 mesicni v jedne posteli kdyz mas z toho takove problemy? 8o

No ono to jinak, když není nespavost zuby atd., mi u obou dětí přišlo vyhovující, že prostě člověk nemusí vstávat vyndavat dítě z postýlky tím si nenaruší tu kontinuitu spánku.. obzvlášť když se budí některá období třeba 7× za noc.. a mám i právě dilema, že si říkám dát jí do jiné postylky/místnosti atd nevím zda by přidalo na klidu duši obávám se že to bych zas spicovala uši zda se něco neděje. Klid mám ( poměrně ) jen když ji prostě sverim někomu jinému a jdu si lehnout na opačný konec baráku :oops: že prostě vím že se o ní někdo postará nemusím ji poslouchat a být v pohotovosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
10.1.22 21:48
@warita píše:
Ja jsem z tohoto duvodu na necelych 6m dceru vystehovala do vedlejsiho pokoje. Ja mam spanek tak lehky, ze me budila tak 30× za noc. Uz pred porodem jsem tlacila masivni spankovy deficit pred sebou, po porodu mi nastalo peklo. Pres den jsem ji cely den nosila na rukou, pres noc spanek nula nula prd. Po 5 mesicich tohoto jsem byla na zhrouceni fyzicke a psychicke.Osobne nechapu vsechny matky, ktere radi spat s ditetem v jedne posteli. Pro mne by to byl recept, jak se uz nikdy nevyspat.

No ano přesně ten spánkový deficit.. já měla období, ještě než mi nasadil prášky na spaní, kdy jsem spala několik měsíců neprehanim 2-4 hodiny denně. Divím se že ještě žiju nebo že jsem nějak vážně neonemocněla. Teď mám aspoň, díky Bohu, léky na spaní, které v nouzi fungují, případně alespoň částečně že se člověk vyspí aspoň třeba 5 hodin a ne 2 hodiny :zed: já to mám ale prostě tak, že spím třeba normálně, 8 hodin, usínám že i vytuham, budím se jen když mě vzbudí nebo až ráno, pak přijdou třeba zuby rýma nebo nějaký silný stres třeba hádka ( to už teď naštěstí nehrozí rozešla jsem se) začnu hůře usinat, vzbudí mě každé sustnuti, presden nejde usnout, to se nabaluje, začnou stoupat úzkosti, pak už se nedá spát skoro vůbec a ikdyz dítě už spí tak já ne :oops: ale jak říkám už mám jakoby aspoň zaběhnutá ad že vím že je pak musím brát a léky na spaní a také rozchod ze stresujícího vztahu za mnou abych ulehčila nervům a teď právě ještě potřebuju doladit jaké vytvořit ideální podmínky ke spánku s dětmi :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34621
10.1.22 21:59
@Mysiceles píše:
No ono to jinak, když není nespavost zuby atd., mi u obou dětí přišlo vyhovující, že prostě člověk nemusí vstávat vyndavat dítě z postýlky tím si nenaruší tu kontinuitu spánku.. obzvlášť když se budí některá období třeba 7× za noc.. a mám i právě dilema, že si říkám dát jí do jiné postylky/místnosti atd nevím zda by přidalo na klidu duši obávám se že to bych zas spicovala uši zda se něco neděje. Klid mám ( poměrně ) jen když ji prostě sverim někomu jinému a jdu si lehnout na opačný konec baráku :oops: že prostě vím že se o ní někdo postará nemusím ji poslouchat a být v pohotovosti

Ale musis to udelat, nebo se znicis. Aspon vedle do postylky, aby te nekopala. A spunty do usi. ;) Kdyz bude jooo rvat, tak te to i pres ne vzbudi. 20 mes uz neni treba hlidat kazdej nadech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
17.1.22 11:18

@warita když máš dítě co se jen mele a budí tě, tak nemůžeš pochopit rady spat s dítětem v jedné posteli.

Kdybys měla dítě co 10× za noc řve, jak když ho na nože berou, tak je lepší když leží vedle a jen ho pohladis a utěšíš než 10× vstávat z postele a běhat někde přes chodbu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat