Večerní spánek po koupání?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Q97
13
7.1.22 16:36

Večerní spánek po koupání?

Ahoj maminky, se synem 3,5 měsíce máme noční rituály - koupání, masáž, spací vak, nakrmit a spinkat. Problém je v tom, že ať dělám co dělám, usíná vždy jen na 30 min, což je jeho běžný denní spánek. Jak tedy nastavit, aby věděl, že nyní je čas na noční spánek? Máme vytrvat v té rutině a až bude starší, sám se to naučí, nebo jak byste poradily? :roll: Po těch 30 min dokáže být vzhůru 2-2,5hod a to už pak spí moc pozdě :,( obvykle je usínání provázeno brekem, jak už je unavený, ale uspávání dříve nefunguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70985
7.1.22 16:41

No a v kolik ho davas spat na noc? Asi jeste neni cas na nocni spanek, ale jen na denni. Pres den spi jak casto a v kolik vstava? U nas byl jediny ritual, ze dostal spaci pytel a sla jsem s nim do loznice, cas spanku ksem prizpusobovala nam nebo tomu, jak to zrovna vyslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70985
7.1.22 16:41

No a v kolik ho davas spat na noc? Asi jeste neni cas na nocni spanek, ale jen na denni. Pres den spi jak casto a v kolik vstava? U nas byl jediny ritual, ze dostal spaci pytel a sla jsem s nim do loznice, cas spanku ksem prizpusobovala nam nebo tomu, jak to zrovna vyslo. S druhym ditetem teda. U prvniho jsem poznala, kdyz je unavena a sla podle toho driv nebo pozdeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
13
7.1.22 16:47

@blumen +-9. aby spinkal. Předtím mi obvykle usne ještě v půl 7, sedm vstane, 8 koupeme a pak rituál a pak v devět spát. Ale jak se mi vzbudí po 30 min, tak je pak schopný usnout kolem 11. Přes den zvládne být vzhůru cca 1,5-2hod a pak spí, ale víc jak 30 min dá málokdy, jedině v autě nebo kočárku. Já bych to také klidně přizpůsobila, ale zase nevím, když to takhle bude dlouhodobě, aby si nezvykl, že po koupání ještě není noční spánek. Do budoucna bych určitě radši, kdyby chodil spát po koupání, aby vždy věděl, že když se koupe, tak poté už se jde i spát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19478
7.1.22 16:53
@Q97 píše:
@blumen +-9. aby spinkal. Předtím mi obvykle usne ještě v půl 7, sedm vstane, 8 koupeme a pak rituál a pak v devět spát. Ale jak se mi vzbudí po 30 min, tak je pak schopný usnout kolem 11. Přes den zvládne být vzhůru cca 1,5-2hod a pak spí, ale víc jak 30 min dá málokdy, jedině v autě nebo kočárku. Já bych to také klidně přizpůsobila, ale zase nevím, když to takhle bude dlouhodobě, aby si nezvykl, že po koupání ještě není noční spánek. Do budoucna bych určitě radši, kdyby chodil spát po koupání, aby vždy věděl, že když se koupe, tak poté už se jde i spát

Za me je blbost ten spanek kolem sedme. Ja v tomhle veku a jeste dlouho po tom, rekla bych urcite do roka, mozna roka a pul, v 19 hodin vykoupala, dala jist a po pul osmi nocni spanek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
13
7.1.22 16:56

@Eemii to jsem právě zkoušela a usínal mi i tak na 30 min. Zkusila jsem i udržet vzhůru, ale to prostě nedal 🤷🏻‍♀️ U nás vidím problém v tom, že nemá noční spánek po koupání. Noční spánek vždy po té 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2348
7.1.22 16:58

Mam temer 3m prcka a neresim to. Snazim se dodrzovat stejne kroky, takze koupani, masaz, pyzamko, kojeni, ale nekdy to vyjde v 19.30 a nekdy v 21.00. Nedokazu rict, ze bychom meli kazdy den stejny rezim jako napr 8.00 vstavat, hodinu BO, pak 30 min spanek… nekdy spi 30 min a je nabity, nekdy potahne i 2h. V kocarku to vetsinou rozdeluje - 30 min spi, chvili kouka a pak zase treba 45 min spi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
7.1.22 17:04

Takhle malé dítě mi ještě nerozeznávalo den a noc a že se večer ukládá ke spánku moc neexistovalo. Většinou šli spát az když sem šla spát i já. Klidně sem s nima seděla do půlnoci, koukala na film apod, když sem měla jen jedno a nemusela ráno vstávat. Já ani nekoupala každý den, nebylo mi to doporučeno od Dr, že to není zdravé pro pokožku, takže nějaký pravidelný režim neexistoval. Prostě sme šli spát, když se chtělo, kojila sem na požádání, přebalovala podle potřeby atd. Na větší režim sme najeli až byli větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
13
7.1.22 17:24

@Westie87 mně by to také nevadilo, kdyby někdy byl po koupání ještě vzhůru, spíš nevím, co dělat s tím, že mi usne jen na 30 min 🤷🏻‍♀️ 30 min je u nás taková klasika, sám se takhle vždycky vzbudí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
13
7.1.22 17:26

@Kriss Tina já právě nevím, jestli má cenu tedy dodržovat ten postup, když mi stejně spí krátce :D aby se spíš nenaučil, že po koupání je jen šlofík. Má rád koupání, tak hlavně proto koupeme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2348
7.1.22 17:52

@Q97

Ja si vetsinou jdu po koupani lehnout s nim. Spi s nama v posteli, takze nakojim v leze, vetsinou usne a lezim s nim (koukame na neco v tv nebo si povidame s manzelem). Nekdy spi hodku, nekdy tri, vic zatim ne. To mame spis “problem” s druhou polovinou noci, kde se budi na kojeni co hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
13
7.1.22 18:14

@Westie87 také to tak máme, někdy s námi, někdy v postýlce, pokud usne u kojení, zůstane u nás. S uspavanim máme taky problem, je unavený, ale nechce spát. Takže houpeme, chováme, všechno možné, ale stejně většinou řve :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70985
7.1.22 18:41
@Q97 píše:
@Kriss Tina já právě nevím, jestli má cenu tedy dodržovat ten postup, když mi stejně spí krátce :D aby se spíš nenaučil, že po koupání je jen šlofík. Má rád koupání, tak hlavně proto koupeme

Ja bych se na nejaky ritual vykaslala, je na to stejne maly. Koupala bych dle potreby a pokud vis, ze usne v 10 na celou noc, tak bych to brala jako fakt a byla rada, ze funguje aspon to :D stejne se spani i usinani i uspavani jeste milionkrat zmeni samo, dle fazi, rustu zubu, co se noveho nauci atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16769
7.1.22 19:01

Pokud usina ma celou noc kolem 10, sel by spat kolem desate :nevim:.

Taky mi jednu dobu deti delaly to, ze se vzbudily po te pulhodine, takze jsem lehla k miminu, znovu nakojila a nechala u prsa usnout a pak teprv spalo dele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
13
7.1.22 19:53

@blumen tak jo, nebudu to řešit :D u nás prostě nějaký čas usinani po koupání nebude, ale to se snad časem spraví. Hlavně ať mi v noci spí a vše je zapomenuto :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat