Zrušení denního spánku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
278
1.1.22 10:37

Zrušení denního spánku

Ahoj! Chci se zeptat, jestli je tu někdo, komu kolem 18m dítě začalo odmítat denní spánky a jak jste to řešily. Syn na jeden spánek přes den přešel cca v 11m. Teď, v 17m, nechce spát přes den vůbec, ale do večera je poměrně těžké ho udržet. Normálně by usnul třeba po 8 hodinách bdění, ale to už by bylo pozdě a i když ho odpoledne vzbudím třeba po 20 min, vydrží dalších třeba 7 hodin vzhůru a to už je zase pak hodně pozdě. Jsem z toho špatná a nevím, zda je to normální nebo ne. Mockrát děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57751
1.1.22 10:42

Pravidelný režim přes den. Po obědě si s dítětem lehni. Čti mu něco. Nemusí spát. Tělo si odpočine i pouhým lehnutím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
1.1.22 10:46

Jo, syn přestal spát v tom samém věku. Uspávání,, poo" trvalo i hodinu a půl a kolikrát byl po 20 minutách vzhůru. Večer jsem ho nemohla uspat a ráno vstával unavený, protože spal málo a déle, než do šesti prostě nevydržel spát. Ze začátku byl v podvečer strašně protivný, to si po pár týdnech sedlo. Od té doby chodí spát kolem sedmé a vstává kolem šesté. Jsou mu už 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3511
1.1.22 10:49

V tomhle věku mi syn taky začal s denním spánkem blbnout, ale třeba týden blbnul a nespal a další zase po obědě usínal. Takhle to měl nějaké 3 měsíce a pak už jsme denní spánek zrušili. Ale já nikdy neměla spavce a i teď v 5 letech má menší potřebu spánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4525
1.1.22 10:51

Obe deti zacali mat problemy s dennym zasoavanim po odstaveni (teda 20 a 17m). Uspavala som cca 1,5h a potom chceli spat i do 18h. Ked bola este jedna, tak son napr. ukocikovala. Tak som udrzala spani do cca 2,5r. U mladsej som na tieto tanecky nemala cas. Takze presrala spavat poobede driv, resp. jak vyslo uspavani, v skolke ale spavala. Obe deti ale vydrzali uplne v poho do 20-21 i dyl. Absence denneho spanku nemalo vplyv na to, ze by sli vecer spat driv. Kazde dite je individualne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
1.1.22 11:00

@Kelsey To už jsme právě všechno vyzkoušeli, ani nevydrží ležet :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
1.1.22 11:03

@citlivaduse A nenutili jste ho teda usínat, když nechtěl? A jak a kolik hodin vydržel vzhůru? Náš vydrží právě tak max 10 hodin a je teda dost protivný, potom chodí spát i brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3511
1.1.22 11:15

@Evi88 Snažila jsem se ho udržet v klidu třeba u knížky, ale když neměl den, tak to bylo marný. Předtím, než jsme ten denní spánek úplně zrušili, tak jsem se snažila uspávát, ležet s ním, předstírala jsem spánek, vše marný. Nechtěl být v klidu vůbec a když třeba po hodině a půl tohohle divadla usnul, tak na 15 minut a do půlnoci byl zase neuspatelnej. To mi za to nestálo, on protivnej. Po obědě jsme zavedli pohádku a prohlížení knížky v posteli byť na chvíli. Ze začátku to bylo pro něj náročné, kolem 5. míval krize, ale srovnalo se to a usinal mezi 7. a 8. večer a ten noční spánek se mu zlepšil. Tolik se nebudil. Je to hrozně individuální. Máme stejně starého kamaráda, tedy 5,5 roku a ještě teď se musí párkrát v týdnu po obědě prospat aspoň na hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
1.1.22 11:32
@Evi88 píše:
Ahoj! Chci se zeptat, jestli je tu někdo, komu kolem 18m dítě začalo odmítat denní spánky a jak jste to řešily. Syn na jeden spánek přes den přešel cca v 11m. Teď, v 17m, nechce spát přes den vůbec, ale do večera je poměrně těžké ho udržet. Normálně by usnul třeba po 8 hodinách bdění, ale to už by bylo pozdě a i když ho odpoledne vzbudím třeba po 20 min, vydrží dalších třeba 7 hodin vzhůru a to už je zase pak hodně pozdě. Jsem z toho špatná a nevím, zda je to normální nebo ne. Mockrát děkuji za odpověď :kytka:

Razim nazor, ze dite ma spat, kdyz je ospale/unavene a ma spat tak dlouho, jak potrebuje.
Ne podle toho, jaky „rezim“ si pro nej usmysleli rodice.
Takze jsem nechala dite usnout, kdy potrebovalo - v tomhle veku holt trebav 16 hodin. Pak slo spat treba ve 23, jo. A vzbudilo se pozdeji. A tak ruzne na stridacku.
Je to JEN OBDOBI, pak uz pres den spat prestane a zase se to srovna do nejakeho normalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28778
1.1.22 12:18

Jo syn v tomhle věku už nespal, ale on teda neměl problém ráno vstát se starším do školky a být vzhůru do večera. Naopak, když usnul přes den, tak pak nebylo možné ho dostat před půlnocí do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
1.1.22 13:00

Ani jedno dite mi po obědě nespalo od roka. Naučili se to obcas ve skolce a to pak bylo vecer rodeo do půlnoci. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
1.1.22 13:03

@bublifucekk Tak to je mazec :D A vydržely obě v pohodě, nebo byly ze začátku taky mrzuty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
1.1.22 13:07

@Lucie_Sx Jj, to chápu, jenže když ho dám kolem třeba i třetí, musela bych ho vzbudit, on by byl schopný spát až do rána :nevim: A když ho vzbudim dřív, tak vydrží teda dlouho, ale je to něco, je mrzuty snad ještě víc, než když nespí přes den vůbec a to i když ho vzbudím třeba až po hodine :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
1.1.22 14:02

Nase deti taky prestaly spat pres den okolo roku a pul. Max nekdy usnuly v kocarku, nebo celkem spolehlive v aute, ale tim jsme jezdili malo, doma spaly odpoledne jen pri nemoci. Ale nebyly unavene, cely den probehaly, pred 22. proste neusnuly, rano vstavaly v 7. Pozdeji ve skolce nekdy po obede usnuly, nekdy ne. Ale jim to proste tak staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
1.1.22 15:45
@Evi88 píše:
@Lucie_Sx Jj, to chápu, jenže když ho dám kolem třeba i třetí, musela bych ho vzbudit, on by byl schopný spát až do rána :nevim: A když ho vzbudim dřív, tak vydrží teda dlouho, ale je to něco, je mrzuty snad ještě víc, než když nespí přes den vůbec a to i když ho vzbudím třeba až po hodine :nevim:

Do rana asi ne. Proste bych to zkusila, nechala bych ho spat, jak potrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat