Budí se každou hodinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 06.10.18 12:34
Budí se každou hodinu

Maminky, Řešíme teď nemilý problém.
Mám holčičku, teď čerstvé ukončeny 4. Měsíc. Na UM jsme od jejich 14 dnu života.
Když ji byl měsíc, naučila se chodit spát kolem 19-20 hodin, spinkala do 2-3 hodin do rána, najedla se a spala až do 6 hodin.
Poslední dva týdny jde spát kolem 19-20 a pak se vzbudí v půlnoci, naji se, usne a pak se budí přesně po hodině až do rána. Uspavame na rukách takže sama zpátky proste neusne, dudlika nechce od malicka. Hlad nemá, bříško ji nebolí, proste se vzbudí, ze se vzbudí.
Zkoušeli jsme ledaccos - dat na bok, na druhy bok. uspat v zavince, bez, spát v hnízdě, víc teplo v místnosti, víc zima - proste nic nepomáhá. Ani bílý šum.
Snad jen maličko pomáhá když si ji už ze zoufalství dáme mezi sebe.
Už jsme zrali na neurol a desime se každé noci :zed:

Reakce:

iwa83
Kelišová 6718 příspěvků 06.10.18 12:50

Vydržet. Je to prcek. Těch spánkových změn ješě bude několik. Nic s tím neuděláš. Tak ji hold vezmi k sobě do postele, mluv na ní tiše, ujišťuj, že tam jseš, hlaď… Pokud nemá hlad - to by byl jiný hysterák, tak prostě bych to řešila takhle.

Těch diskuzí o tom jak miminko nejdřív spalo a pak se začalo budiť a jsou z toho rodiče na „prášky“ je nějak moc v posledním čase. Fakt si myslím, že je jednodušší když to dítě nespí od začátku - tak pak rodiče tak vynervení nejsou. Já jsem kolikrát odstěhovala manžela pryč - ať se vyspí alespoň on. A občas když už jsem se 3 hodiny v ložnici sama s dcerou snažila vymyslet něco - ne aby usnula, ale aby přestala brečet, tak jsem to vzdala a šla za ním „ať z toho taky něco má“ a ono ejhle, do 10ti minut jsme spali všichni. Já mám „nespavce“ už 2,5 let. Do týdne bude druhé. Dcera teď vyžaduje v noci abych k ní vstávala já - darmo chce manžel, to je scéna jak z národního. Jak to budu zvládat, pokud budu xkrát vzhůru koli mimču a 2-3× vzhůru koli starší, netuším. Ale snad to přežiju…

edit: za týden nebo zítra to může být zase u starého scénáře - prostě jsou to přtavci a mají nárok na své manýry a rituály ;)

Annabela11
Závislačka 2557 příspěvků 06.10.18 12:57

@Chaloupa Normální obě mě děti nespálí syn se budil co hodinu ..celou noc spal až od 3let dcera o rok dříve

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 06.10.18 12:59
@iwa83 píše:
Vydržet. Je to prcek. Těch spánkových změn ješě bude několik. Nic s tím neuděláš. Tak ji hold vezmi k sobě do postele, mluv na ní tiše, ujišťuj, že tam jseš, hlaď… Pokud nemá hlad - to by byl jiný hysterák, tak prostě bych to řešila takhle.

Těch diskuzí o tom jak miminko nejdřív spalo a pak se začalo budiť a jsou z toho rodiče na „prášky“ je nějak moc v posledním čase. Fakt si myslím, že je jednodušší když to dítě nespí od začátku - tak pak rodiče tak vynervení nejsou. Já jsem kolikrát odstěhovala manžela pryč - ať se vyspí alespoň on. A občas když už jsem se 3 hodiny v ložnici sama s dcerou snažila vymyslet něco - ne aby usnula, ale aby přestala brečet, tak jsem to vzdala a šla za ním „ať z toho taky něco má“ a ono ejhle, do 10ti minut jsme spali všichni. Já mám „nespavce“ už 2,5 let. Do týdne bude druhé. Dcera teď vyžaduje v noci abych k ní vstávala já - darmo chce manžel, to je scéna jak z národního. Jak to budu zvládat, pokud budu xkrát vzhůru koli mimču a 2-3× vzhůru koli starší, netuším. Ale snad to přežiju…

edit: za týden nebo zítra to může být zase u starého scénáře - prostě jsou to přtavci a mají nárok na své manýry a rituály ;)

Poznala jsem se v té části s manželem - holka chce uspat pouze ode mě jakmile ji vezme muž rev, vezmu ji já a je klid :roll:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 06.10.18 13:08

@Chaloupa Já vstávám i po 10 minutách až 20 minutách od půl noci do 3 do rána..po 3 hodině usne a spí do 5, pak nakojím a spí do 7 ráno. Jsem nevyspaná a přes den to taky nedoženu..mám ještě starší dítě, které už přes den nespí, tak musím hlídat 2 děti. Ten nejmladší momentálně 9.měsíců mu lezou zuby a přes den spánku taky moc nedá. Někdy spí přes den 10 minut, někdy i 2 hodiny.

beruska9
Extra třída :D 10742 příspěvků 06.10.18 13:38

Ja to pisu uz do nekolikate podobne diskuse - kolem 4 mesicu je to pry naprosto normalni, ziju v zahranici, kde se bezne mluvi o ctyrmesicni spankove regresi. Teorii je nekolik, pry to muze souviset s vyvojem mozku - dite najednou podstatne vic vnima a ty vjemy se musi naucit zpracovavat, ale v tomhle veku to casto zpusobuje horsi spani…nebo neco v tom smyslu. Pisu „pry“ pac muj prvni nespal dobre nikdy a druhemu je teprve necelych 7 tydnu, tak osobne to vyzkousene nemam :mrgreen: ale slysela jsem to od hodne lidi a fakt tady existuje na to specialni nazev ;) Rada je vydrzet…a moje osobni, klidne ji do te postele vem. Ale ja v ni mam i triletaka :mrgreen:

beruska9
Extra třída :D 10742 příspěvků 06.10.18 13:45

Dej do Googlu „4 months sleep regression“ a uvidis, kolik ti toho vyjede…spousta.

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 06.10.18 14:38

Bohuzel je to normalni, je nutny vydrzet.

svatecnice
Kelišová 6023 příspěvků 06.10.18 22:25

@Chaloupa zkousejte různé bílé sumy. A co to uspávání dle Karpa? Zavinout, hojdat/šumět.

Light.al
Povídálka 15 příspěvků 16.10.18 07:52
2 mesicni

Hackuju se: projela sem diskuze a nenasla nic, co bych nevyzlousela.. mam tenhle problem s 2 měsíční dcerou. Takže bohuzel žádná 4 měsíční regrese.celou noc sebou mele, hází- mam ji u sebe v posteli, sama v postylce řve. Zavinuti=hysterak. Bily šum mi uz vysumel mozek ( zabírá pres den). Prso nepomáhá. Vyplakat nepomáhá ( vecer) v noci v bytě to nezkousim. Mluvit, vysvětlovat- nic.
Vydržet- zkousime.. jen hledam, zda by neco nezabralo driv, než mi z migrény praskne hlava. :andel:

TRIO
Povídálka 23 příspěvků 16.10.18 09:28

Nám se malej budil každých 20minut a to byla teprve noc, ale přežily jsme to.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 16.10.18 09:39

Mam skoro 3 mesicni a dneska usnula v pul 8 a vstavala prvne v pul 6 na kojeni. To spi v postylce, ale pak uz spi na me a to jsme lezeli do pul 9. Ale pres den se koji treba i po hodine, dvou a spi pokazde na me, kdyz usne po kojeni a staci ji tak 20-40 min. Dele mi pres den usne jedine v aute pokud nezastavim na cervenou. Jeste pres den se snazim aby byla max.dve hodiny vzhuru. Driv casto spavala na brisku, to se min budila, v postylce ma hnizdecko to taky pomohlo a spi jenom pod dekou, nesnasi vedro a zavinovacku jsem vyhodila hned. Ja bych se proste vykaslala na vsechno okolo a jenom pozorovala nekolik dni ty reakce co mimcu vyhovuje a podle toho upravila rezim. Uz mam druheho pohodare tak skoro muzu rozdavat rady :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >