budit nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baru.v
Stálice 70 příspěvků 08.05.09 09:04
budit nebo ne?

Ahoj maminky, chtela jsem se zeptat, jestli svoje miminka budite na kojeni, nebo nechate na nich, kdy se sami probudi. Zitra je Honzikovi tyden a nevim, jestli mu nechat vlastni rezim (coz by mi bylo osobne sympatictejsi), nebo ho budit po trech hodinach (jak prosazuje doktorka).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nikiki
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 08.05.09 09:10

Nebudit :wink:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 08.05.09 09:12

Baru, pokud je zdravý, tak bych budila přes den tak po čtyřech až pěti hodinách, tři je hrozně málo. A v noci bych ho nechala, ať si spí jak chce.

Pokud je slabší, spavý, nebo má žloutenku, tak je potřeba, aby toho vysosal co nejvíc, tak bych budila.

Efa
Kecalka 208 příspěvků 08.05.09 09:17

Jsem stejneho nazoru jako cicinka.

""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.05.09 09:29

V noci nebudit.Pres den budit.Nase mala mela zloutenku takze pres den jsem ji budila po trech hodinach v noci nechala spat.Spala krasne celou noc.Ona by ti to mohla dohanet pres noc.To co nedostane pres den.to same bych udelala i kdyby nemela zloutenku.Rika se ze tri hodiny jsou akorat.Takze by se ti mohlo stat ze se bude budit treba co dve i klidne hodinu pres noc.a myslim si ze i pro tebe je lepsi krmit hodne pres den nez se nevyspat v noci.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 08.05.09 09:35

Ja nikdy nebudila, ani jednoho, i kdyz mela mala zloutenku jako novorozenec. Jsem toho nazoru, ze pokud dite prospiva, tak si proste samo urci jak dlouho potrebuje odpocivat. Doktori potrebujou narvat deti do tech svych tabulek, takze mnohdy doporucuji veci jdouci proti zdravemu selskemu rozumu :wink: (a ted nemyslim pouze to buzeni na jidlo, i kdyz dite jasne hlad nema a proste se chce jen prospat a odpocivat).

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.05.09 09:40

ono je to tezke.kazdej ma na to svuj nazor.Ale pres den si myslim ze je vhodne budit.az na vyjimky ste venku.Zloutenkove deti jsou spavejsi a proto by se meli budit pres den.V noci at to necha.ale zakladatelka nepise jestli mela zloutenku nebo ne.

Nikiki
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 08.05.09 09:47

tak samozrejme pokud ma ditko problem a musi se kontrolovat aby pilo tak se budit musi, stejne jako se musi budit treba na atb.ale zakladatelka nepise o problemu.pokud je mimco zdrave tak se podle me budit nemusi, urcite nebude spat hladove dva dny :)

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 08.05.09 09:53

Ahoj,

já jsem nechávala přes noc malého spát, tj. nebudila jsem, ale přes den ano.. tak aby interval byl 3-4 hodiny :wink: :wink: :wink:

baru.v
Stálice 70 příspěvků 08.05.09 10:05

Diky moc za postrehy! Honzik zloutenku nemel, porodni vaha 3610g a zadne problemy. Vcera u nas byla detska doktorka a byla s nim moc spokojena (na prevazeni jdeme pristi tyden, ale prijde mi, ze mu nic nechybi), ale doktorka argumentovala tim, ze je potreba povzbuzovat prsa v laktaci, aby se nezastavila. Ja nevim, me to prijde zbytecny ho budit, ale nechci neco zvorat :-) a jeste bych se chtela zeptat, jestli v ramci jednoho kojeni stridate prsa, nebo nechate prdolky vypit vzdy jen jedno. V porodnici rikali nechat vypit jedno az do konce (kvuli zadnimu mleku), doktorka zas rikala stridat (kvuli vypitemu objemu). Jsem z toho janek…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.05.09 10:20

s tou laktaci ma pravdu doktorka.ja prsa stridala ale to kvuli tomu ze male to prestalo stacit s jednoho.

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 08.05.09 11:04

Já jsem také ze začátku nebudila a nechala si Davču určit, kdy chce kojit. Jenže on mi pak přes den na čerstvém vzduchu spal třeba až 5-6 hodin v kuse, takže se přes den prospal a nenapapal a pak to doháněl v noci, kdy byl čilý a hladový a budil se každé 2 hodiny.
Takže jsem začala přes den budit v intervalu 3-4 hodiny a nakonec asi po týdnu on sám na tento režim najel a budit už nebylo třeba.
Při kojení jsem nechala dopít jedno prso a načnout to druhé a pak při tom dalším kojení jsme začínali tím původně nedopitým.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.05.09 11:12

Kamaradka to mela taky nechala spat a pak se v noci nevyspalli.Az kdyz pres den budila tak bylo vse oki.A mala se ji v noci budila max 2.A je to velky rozdil jestli se ti budi co dve hodiny nebo spi skoro celou noc.Ale uz se opakuji.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 08.05.09 11:30

Nebudila jsem nikdy!!
Maty spal od narození celou noc a přez den třeba 4 hodky v kuse,pak se nakojil,hodinu koukal a azase 4 spala a takle pořád a nebudila jsem nikdy,hlady neumřel.Všichni dr mi řekli že budit musim :evil: a já je neposlechla a byli jsme spokojený oba.Tak jako na mateřské jsem se nikdy nevyspala :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.05.09 12:11

Mně radila doktorka budit i v noci. Anežka měla žloutenku a v porodnici nebyla k probuzení celé tři dny. Doma pak spát přestala, v noci skoro nespala, jen občas byla schopná prospat celou noc (třeba i 12 hodin). Doktorka radila budit, jednak proto, abych nepřišla o mlíko a taky proto, že tenkrát byla příšerná horka, tak aby malá měla dost tekutin. Radila budit po 2-3 hodinách, ale já budila nejdřív po 4 hodinách. Jestli bude nějaké příště, asi bych už nebudila (a taky doufám, že ta vedra už taková taky nebudou). Kamarádka má chlapečka o tří měsíce staršího a on jí od návratu z porodnice prospal vždycky celou noc bez buzení..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >