Budoucí prvňáček

8561
14.6.13 16:25

budoucí prvňáček

Ahojky, najde se tu nějaká maminka která byla na první informační schůzce rodičů budoucích prvňáčků v Praze na škole Lobkovicovo náměstí? Já o ní nevěděla, díky tomu jsem ji prošvihla a ráda bych věděla co se tam řešilo, případně jestli jste dostaly nějaké materiály nebo informace co dítěti koupit a tak podobně. Díky moc předem,

Katka, maminka Dominika - budoucího prvňáčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8784
14.6.13 17:06

Nejsem od vás z Prahy a ani z konkrétní školy. Ale jsem učitelka ze základní školy. A mohu Vám jen poradit to, že si buď osobně zajděte za paní učitelkou vašeho budoucího prvňáčka, nebo skontaktujte emailem. Na stránkách školy najdete email i telefon. Pokud nevíte jméno učitelky vašeho budoucího prvňáčka, tak napište zástupkyni nebo řediteli školy. A poproste ho o kontakt na příslušného pedagoga. Vždy je lepší se skontaktovat přímo s učitelem, než pobírat informace od jiných rodičů. Mohou se k vám dostat zkreslené informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8784
14.6.13 17:12

Toto by měl být odkaz na vaši školu: http://www.perunka.cz/
Tady máte seznamy tříd i s třídními učiteli: http://www.perunka.cz/download.php
A tady by měli být informace o učitelích apod.http://www.perunka.cz/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8561
14.6.13 17:26

Jééé díky strašně moc za snahu i reakci. Ty stránky co jste našla jsou ale na odloučené pracoviště, stránky jeho školy jsou tyto http://www.lobkovicovo.cz/. Každopádně jméno třídní i mail na ni mám, ale tento týden je ona pryč na škole v přírodě a příští celý týden jsme pryč pro změnu my takže zbývá pouze poslední týden školy. No uvidím, zkusím jí napsat ten mail s prosbou a uvidíme jestli v posledním týdnu školy si na nás najde kousilínek času. Myslela jsem kdyby se mi to nepodařilo aby jsme měli alespoň nějaké informace. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8784
14.6.13 17:32

Zkuste projít stránky. Třeba budou přehlednější, než ty co jsme uvedla já. Třeba u nás na škole dáváme všechny informace na web, aby rodiče mohli dopředu vše zařídit, připravit, nachystat. Ale myslím si, že nejlepší je učitelce napsat email. Ona si ho určitě přečtea třeba vám přímo do emailu napíše odpovědi na vaše dotazy. Kldině ji napiše, proč jste nepřišla a že prosíte o odpovědi ná pár otázek. Třeba si tím i ulehčíte cestu do školy. Ale osobní setkání je vždy lepší. Třeba si sjednejte schůzku s učitelkou a vemte sebou i svého budoucího prvňáčka. Seznámí se s paní učitelkou a bude se do školy těšit ještě víc. Je vhodné si sepsat všechny dotazy na papír, aby jste na něco nezapomněla. Alespoň já to tak vždy dělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8561
14.6.13 17:39

No, asi to tak zkusím. ;) Díky za radu.

No, proč jsem nepřišla, protže mě nenapadlo že musím sledovat jejich web dřív, než tam moje dítě nastoupí. U zápisu jsme se ptali jestli nějaká taková schůzka bude a bylo nám řečeno že asi ne. Tak mě nenapadlo sledovat ten web, říkala jsem si že kdyby něco tak snad dneska už není problém poslat mail. Asi to problém je.

Stránky jsem už jednou prohledávala, ale žádné užitečné rady ohledně budoucích prvňáčků jsem nenašla. Nebo špatně hldám. Zkusím ten mail třídní učitelce a uvidíme. V nejhorším tašku do školy má i s penálem a zbytek se dokoupí první týden školy. ;) Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8784
14.6.13 17:48

Tak ono záleží jak je učitelka zručná s emailem :-) Jsem iinformatik/matematik, takže já třeba s tím problém nemám. Radši píšu email, než telefonuju. Ale jsou učitelé, kteří email nemají rádi. Však uvidíte. Já bych napsala a uvidí se. Jako je zvláš´tní, že vás nevyrozumněli emailem nebo dopisem o první schlzce. U nás aspoň říkají rodičům, kterou část webu mají sledovat a berou si email, aby informovali hromadně. Ale to se určitě vypiluje. Určitě tam nebylo nic důlležitého. Většinou ta nejdůležitější schůzka bývá na začátku školního roku. Pro vás je důležité si zjistit, kdy mají do školy nástup, zda můžete jít s nimi, jak dlouho tam budou a jestli už mají mít aktovku a přezůvky nebo to není nutné. Ikdyž prvňáčkovi se těžko vysvětluje, proč si svoji překrásnou aktovku nemohou vzít i první den školy, že? :lol: Narozdíl od druháků.
A pak je důležité vědět, kdy se zajišťuje školní družina, platby, docházka, nahlášení apod. Jestli teda bude dítě chodit. A pak školní jídelna, jak je to se stravováním, kdy se platí, jak se platí apod. Víc toho snad ani na začátek nepotřebujete. Ostatní se právě řeší na té první schůzce, většinou první den školy. Jo a kde mají prvňáčci sraz. ABy se našli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
14.6.13 21:37

Ahoj, my už máme za sebou první informační schůzku a fakt to bylo docela důležité ;). Informací byla spousta od nákupu věcí až po program, jak to bude první školní dny.
U nás je to zajištěné docela dobře… přišel mi e-mail i SMSka, že schůzka bude :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
14.6.13 21:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8561
14.6.13 22:02

Jéšiš, kéž by takhle skvěle fungovali i u nás na této škole. A nejen v tomhle ale i ve spoustě jiných věcí. ;) Asi bych toho chtěla moc. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16067
25.6.15 10:56

Oživuji diskuzi… dotaz asi spíš na ty, které už děti na škole mají: Na co se při informační schůzce pro rodiče budoucích prvňáčků ptát? Co vás po nástupu třeba zaskočilo?

Já se tedy těším, že konečně budu vědět, kdo bude syna učit :lol: ale až na dotaz, jak funguje družina, mě nic jiného nenapadá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
25.6.15 11:00
@Kakika píše:
Oživuji diskuzi… dotaz asi spíš na ty, které už děti na škole mají: Na co se při informační schůzce pro rodiče budoucích prvňáčků ptát? Co vás po nástupu třeba zaskočilo?Já se tedy těším, že konečně budu vědět, kdo bude syna učit :lol: ale až na dotaz, jak funguje družina, mě nic jiného nenapadá :think:

Tak my měli schůzku před deseti dny a vlastně se tam nikdo na nic neptal, vše bylo skvěle vysvětleno :mrgreen:
Povídala jedna učitelka a probrala družinu, pomůcky, obědy, fungování první týden i po celý rok, po každém bodu se ptala na otázky, ale nikdo nic nepotřeboval :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3539
25.6.15 11:08

@Kakika

nic si dopředu připravovat nemusíš - všechno vám tam řeknou a vysvětlí…akorát radím vzít si s sebou peníze ;) (min. tisícovku), nám učitelka nabídla (kdo tedy chce, kdo ne, tak nemusí), že když jí přímo na místě dáme 800 Kč, tak komplet všechno pro dotyčné dítě nakoupí (kromě penálu) - myslím výtvarné potřeby, sešity atd…takže vem si s sebou nějaký peníze…ať tam nemusíš potom jít extra. Mně to teda tak vyhovovalo, že jsme tam první týden v září nemuseli táhnout do školy tolik věcí (hlavně teda ta výtvarka…), tak jsem té její nabídky využila a nechala nákup těch věcí na učitelce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14337
25.6.15 11:38

U nás jediné co mě- ne zaskočilo, ale bylo narychlo bylo to, že se hned ptali na : náboženství, a družinu..
Zatím jsme to neměli promyšlené, když jsem doma, jestli ano družina nebo ne.. ale jinka nic tkaového co by mě zaskočilo ani ne.. Řešily se pomůcky a věci okolo, to jsme dostali všichni seznam, plus vyvvětlení co raději nekupovat a proč… a pak škola nám dokoupí zbytek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
25.6.15 11:40

@kvaček Co tě zaskočilo na tom, že chtějí vědět, kolik dětí využije družinu? Když by jim to každý řekl 1. září, tak asi těžko do druhého dne seženou potřebný počet zaměstnanců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat