Bulharsko - vlny v moři

yra
4960
17.4.17 17:48

Bulharsko - vlny v moři

Dobrý den,
chtěla byh se zeptat na vaše zkušenosti s mořem v Bulharsku. Byli jsme na Zlatých pískách a celý týden jsme měli tak velké vlny, že malé děti vůbec nemohly do moře. Byla to náhoda nebo máte stejnou zkušenost? I cose týká jiných přímořských letovisek v Bulharsku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

17.4.17 18:05

@yra my byli vloni v červenci na slunečném pobřeží a cely týden jsme žádné vlny neměli. More se ani nehlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 18:54

@misulka1234 Fakt? My jsme byli loni poslední týden v červenci ve Slunečném pobřeží a vlny byly dost, celý týden žlutá vlajka. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 18:55

@yra Prý u černého moře většinou bývají větší vlny, než například u Jadranu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
17.4.17 19:03

@yra Ahoj ano zažila jsem i černou vlajku. Takové vlny jsem vlastne už nikdy a nikde nezažila. S detmi :think: bych se rozmýšlela nad Bulharskem z tohoto duvodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39845
17.4.17 19:11

Na Slunečném pobřeží i na Zlatých Piskach jsme měli vždy během pobytu všechny vlajky. Odpoledne jsem do vln lezla většinou jen já.
Ale pro mě je to ideální, nesnáším moře bez vln jako je v Chorvatsku apod. To je jak u nasnás na rybníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
17.4.17 19:15

My byli v Primorsku a vlny tam snad vůbec neznaj. Teda znaj,,,uměle tam mají vytvořené takové jako valy nevím kolik metrů od břehu, aby se ty vlny dělaly,,, všichni stáli v řadě, na vlny čekali a skákali do nich, připadala jsem si jak mezi chovancema. Když jedu k moři, chci si zaplavat, né skákat jak pako do vln.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5772
17.4.17 19:23
@Clementia píše:
@yra Ahoj ano zažila jsem i černou vlajku. Takové vlny jsem vlastne už nikdy a nikde nezažila. S detmi :think: bych se rozmýšlela nad Bulharskem z tohoto duvodu..

V BG černá vlajka neexistuje, jsou jen 3 barvy jako na semaforu. Současně se dost liší tolerance na barvy, kdy např. v Obzoru plavčíci pískají u červené už po namočení kolen ale v Primorsku to tolerují dále ( asi nebezpečí zpětných proudů? ) Když jsme byli v Kitenu, byly velké vlny, ale vlajka byla jen žlutá, to by nás v Obzoru dávno hnali z vody. A třeba v Ravdě byla pláž schovaná za velkým molem, takže vlny 0. Ale je fakt, že Bulharsko bez vln jsem asi ještě nezažil (byli jsme tam asi 6×, Primorsko, Obzor, Ravda, Nesebar)

Příspěvek upraven 17.04.17 v 19:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5772
17.4.17 19:26
@Anik píše:
My byli v Primorsku a vlny tam snad vůbec neznaj. Teda znaj,,,uměle tam mají vytvořené takové jako valy nevím kolik metrů od břehu, aby se ty vlny dělaly,,, všichni stáli v řadě, na vlny čekali a skákali do nich, připadala jsem si jak mezi chovancema. Když jedu k moři, chci si zaplavat, né skákat jak pako do vln.

No my zažili v Primorsku vlny dost velké, to byl Červenec takže je to jen o náhodě. V Září bylo dost větrno a vlny šly na Sev. pláži až ke 4. řadě slunečníků. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
17.4.17 19:35

No ano, protože je tam „uměle“ vytvářej, resp. pomáhají jim tím valem. Nevím teda jestli je to na všech plážích, mám pocit, že ta jedna byla klidnější, ale nevím která to je, vím, že jsme na ni šli jakoby přes celé město, už je to tři roky, nepamatuju přesně,,,ta byla klidnější, taky tam bylo narváno. Ale na té naší pláži, u hotelu Jeravi, to tak bylo, a pak se šlo dál, byla tam tuším nudapláž a za ní další pláž, ta byla skoro prázdná, a tam ten val měli taky.

@Gnaar píše:
No my zažili v Primorsku vlny dost velké, to byl červenec takže je to jen o náhodě. V září bylo dost větrno a vlny šly na Sev. pláži až ke 4. řadě slunečníků. :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yra
4960
17.4.17 20:15

Dík za názory. Menší vlny mě nevadí, ale přece jenom 5 leté dítě nemůže jí do takových vln, co jsem tam zažila. Asi celkově to je o štěstí jak jsem pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5772
17.4.17 21:09
@Anik píše:
No ano, protože je tam „uměle“ vytvářej, resp. pomáhají jim tím valem. Nevím teda jestli je to na všech plážích, mám pocit, že ta jedna byla klidnější, ale nevím která to je, vím, že jsme na ni šli jakoby přes celé město, už je to tři roky, nepamatuju přesně,,,ta byla klidnější, taky tam bylo narváno. Ale na té naší pláži, u hotelu Jeravi, to tak bylo, a pak se šlo dál, byla tam tuším nudapláž a za ní další pláž, ta byla skoro prázdná, a tam ten val měli taky.

Promiň, ale nechápu princip jak se „valem uměle“ vytváří vlny? Asi píšeš o tom vraku zchátralého mola na severní pláži, kde je ta nuda pláž? Pokud chceš v Primorsku odstínění od vln, je možné jít na jižní pláž jejíž začátek je v zálivu a navíc částečně chráněný přístavním molem. Negativa jsou davy lidí a ústí říčky Djavolskaja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5072
18.4.17 19:45

Byli jsme minulý rok (červenec) v Primorsku - vlny byly (velmi často červená vlajka - byli jsme rádi za bazén u hotelu kvůli dětem). U mola za nudapláží vlny nebyly. Stejně tak nebyly u Jižní pláže - tam však bylo narváno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
12.7.17 18:24

vlny v Bulharsku jsou zrádné

Já se tam málem utopila, bylo mi 18, prvně u moře, černá vlajka a nikde nikdo. Vlnky téměř žádné. Myslela jsem si, že zapomněli tu černou vlajku sundat, tak jsem tam vlezla po kotníky, na jednou jsem byla po kolena, straašně silný odliv, pak už po stehna a skoro hodinu jsem se s tím prala…po kolena, po stehna, písek tak silně to podemílal chodidla, že jsem myslela, že se z toho nevyhrabu. Pak se to povedlo a já hodně moc dlouho ležela pak na břehu, protože mě neunesly nohy a byla jsem fakt grogy. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5772
12.7.17 22:10

@alinke Zpětné proudění má omezený rozsah do šířky. Nesmí se plavat proti směru unášení, ale do strany, aby bylo možné se z toho dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama