Bulka pod bradou

26
31.5.12 15:26

Bulka pod bradou

Ahoj všem, píšu, jestli náhodou někdo neměl stejný problém.Dva dny zpátky jsem zjistila bolestivou bulku hned pod bradou,bolest jen na dotek. Včera se bulka mírně zvětšila a bolestivost byla taky větší a dneska už mám oteklou bradu a trošku i zkřivenou a byla jsem tedy hned u dr.Ten řekl,že to na uzlinu nevypadá,ale spíš na zánět slinné žlázy,takže zítra na orl.Nevíte někdo,jestli by to toto opravdu mohlo být?Doktor se mě i ptal,jestli mě to nebolelo při požití něčeho kyselého,ale nic takového jsem neměla,tak nevím.Takže kdybych zkusila třeba okurky nebo tak něco a bolelo by to,tak to asi bude ono?A když bych necítila nic,tak i tak by to ten zánět mohl být? Předem všem moc díky za rady nebo zkušenosti,Marika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
zichisek
31.5.12 15:31

Mě se něco podobného stalo na horách po výstupu na Lsou.Taky mě bolela uzlina v krku a otekla mi půlka spodní čelisti…Byla jsem mimo civilizaci, tak jsem to neřešila a za dva dny jak jsem přijela domů mi to splasklo a pak mě jen bolalo v krku, to spravilo do dvou dnů tantum verde.
Nemohlo tě někde ofouknout?

• Citovat
  • Nahlásit
4228
31.5.12 15:37

Mně se toto samé udělá cca 2krát za rok a samo to odezní-snažila jsem vypozorovat po čem se to děje a s čím by to mohlo mít souvislost-ale nepřišla jsem na nic :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4840
31.5.12 15:38

Ahoj, já to měla nedávno, z ničeho nic, nejedla jsem nic dráždivého, co jindy třeba ne. Měla jsem bouli hned za bradou, jakoby na celé spodní čelisti mezi kostí, když jsem to zmáčkla, tlačilo to v puse pod jazykem, byla to právě ta slinná žláza.
Ale otekla jsem pěkně, až mi to celé zatuhlo a trvalo dobrý týden, než to začalo splaskávat. Doporučuje se jíst kyselé, aby bylo hodně slin a vyplavilo se to, může tam být i kamínek.
Jo a reakce na potraviny jsem neměla žádné, že by to jako bolelo když jím kyselé a tak, to vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
31.5.12 15:40

Ano, mohl by to být zánět slinné žlázy… měla jsem to taky, zjistili mi kámen ve slinné žláze a měla bych se objednat na odstranění… ale už mě to nezlobí, tak se tomu zatím vyhýbám…
Mě to prostě jednou oteklo, bolel mě kořen jazyka, když jsem ním hýbala, chvíli se to jevilo spíš jako angína, ale pak jsem si i nahmatala tu bouličku na dolní čelisti a na rentgenu potvrdili, že je to kámen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
31.5.12 15:41
@Ditta77 píše:
Mně se toto samé udělá cca 2krát za rok a samo to odezní-snažila jsem vypozorovat po čem se to děje a s čím by to mohlo mít souvislost-ale nepřišla jsem na nic :think:

Nejspíš tam máš kamínek a on se občas posune a zablokuje tu slinnou žlázu a tím se vyvolá zánět… pak se zase posune jinam a splaskne to, takže to přestane bolet… na rentgenu by se zjistilo, jesli ho tam máš nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
31.5.12 15:46

Takže vlastně o nic nejde,že jo. Tak doufám,že mi zítra ta doktorka na orl nevynadá,že jdu pro nic za nic.A taky se vám ta bolest jakoby den ode dne horšila?První den bolest jen na bulce,druhý den oblast i kolem a dneska už mě bolí celá brada i když třeba jen polknu. A za jak dlouho by to mohlo odeznít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4840
31.5.12 16:13

@MarikaD
Myslím, že to bude zrovna tohle a tím pádem to nebude nic, co by tě mělo znepokojovat. ;) Ale určitě ti nevynadají, ono se to někdy i „léčí“ tak, že ti to jakoby prošťouchnou s citronovou šťávou, případně i chirurgicky, ale já to teda nechala zase splasknout. :mrgreen:
Horšilo se mi to zhruba tři dny, ale i se to šířilo pomalu na půlku hlavy. Trvalo cca 14 dní, než se to ustálilo do normálu, ale po tom týdnu už to šlo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
31.5.12 22:12
@MarikaD píše:
Takže vlastně o nic nejde,že jo. Tak doufám,že mi zítra ta doktorka na orl nevynadá,že jdu pro nic za nic.A taky se vám ta bolest jakoby den ode dne horšila?První den bolest jen na bulce,druhý den oblast i kolem a dneska už mě bolí celá brada i když třeba jen polknu. A za jak dlouho by to mohlo odeznít?

Ne že o nic nejde… zánět slinné žlázy to být může, ale může to být taky i něco závažnějšího, a to se právě musí vyloučit… na sonu, rentgenem…
Já s tím nic nedělala, protože jsme se zrovna stěhovali, bylo před vánocema a měla jsem tříměsíční mimčo, které jsem nechtěla vláčet po doktorech a bolelo to tři týdny v kuse, než jsem zašla do nemocnice… i když z toho, jak to neustupovalo, jsem už začala i šílet, že mám rakovinu čelisti (protože ji zrovna měla diagnostikovanou maminka jedné známé a příznaky byly stejné)… no a odeznělo to asi tak týden po té kontrole u doktora…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
31.5.12 22:25

Ahoj…mě se bolestívá bulka pod bradou dělá vždy když mám v puse buďto aftu nebo mám opar..ze začátku jsem z toho měla hrozný strach a nevěděla jsem z čeho se mi to dělá, ale když se mi to stalo po několikáté, našla jsem souvislost s těmito dvěmi případy - afta a opar - …ve chvíli kdy se tyto potíže ztratily zmizela i bolestivá bulka pod bradou a byl klid. Takže asi tak nějak u mě. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
1.6.12 17:47

Holky díky za rady…tak nakonec je to impetigo-na bradě. Včera jsem myslela,že je to pupínek pod kůží a dneska ráno už to propuklo,udělal se z toho ekzém.Takže pod tím krkem je to uzlina jako reakce na to impetigo.....ale jinak vám všem moc díky za příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Monča 14
3.12.12 20:32

Boulička :(

Dobrý den chci se zeptat.. udělala se mi malinká boulička u levé spodní čelisti.. boulička je poznat jen na prohmatání.. strašně se bojím že je to třeba nádor nebo rakovina.. může te mi prosím někdo pomoc.. moc se bojím :(((

• Citovat
  • Nahlásit
26
4.12.12 13:54

Dobrý den, určitě si zajděte k doktorovi. Mě se udělala bulka pod bradou hodně bolestivá, pak pupínek na bradě, pak u pusy a vyklubal se z toho nakonec pásový opar.Ale určitě to může být cokoliv a jen doktor vám řekne co a jak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Monča 14
4.12.12 21:44

Moc děkuju za radnu.. moc se boím že to může být rakovina :((((( pokud to nepřestane bolet tak si určitě zajdu doktorovi ale moc se bojím

• Citovat
  • Nahlásit
Kaczka94
23.2.13 19:34

Bulka pod bradou

Ahoj všem, koukám na ty příspěvky co tu jsou a chtěla jsem se zeptat, už asi od ledna mam zahleněný krk pořád vykašlávám ale ne tak že bych měla nějaký bolestivý kašel ani bolest v krku ale jen že vykašlu hleny dělá se to tak celí den ale vice když se ráno probudím teď mě začali bolet 2 zuby jeden na pravo nahoře a po 2 dnech vzadu dole na pravo se zubama mám problém už déle jelikož se bojím jíd k zubaři když mi naposled asi 3 roky zpět čistila kanálek a píchla mě přímo do nervu od ty doby jsem tam nebyla a teď jsem objevila bulku pod bradou na pravé straně myslím si že je to zánět od zubů jen jsem se chtěla zeptat jestli by to nemohlo být něco závažnějšího a jestli by to muselo být chirurgicky, mam z toho docela strach děkuji za odpověď..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat