Bulka v prsu u 9 leté holčičky

Anonymní
18.1.21 15:42

Bulka v prsu u 9 leté holčičky

Ahoj,
mám 9 letou holčičku, která si objevila přímo pod bradavkou bulku. Chvílemi si stěžuje i na bolest. Četla jsem, že to může být počínající růst prsou, ale všichni uváděli nebolestivost a případně i větší vzrůst holčičky. Moje dcerka je drobounka. V tomto věku má 122 cm. Může to být i něco jiného? Nebo opravdu počínající růst prsou?
Díky.
J.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6486
18.1.21 15:58

Šla bych k doktorce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67033
18.1.21 15:58
@Anonymní píše:
Ahoj,
mám 9 letou holčičku, která si objevila přímo pod bradavkou bulku. Chvílemi si stěžuje i na bolest. Četla jsem, že to může být počínající růst prsou, ale všichni uváděli nebolestivost a případně i větší vzrůst holčičky. Moje dcerka je drobounka. V tomto věku má 122 cm. Může to být i něco jiného? Nebo opravdu počínající růst prsou?
Díky.
J.

Jo, já se takle vyplatila o prázdninách. Za pár dní to zmizelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7190
18.1.21 16:17

Tak s timhle bych sla hned k dr. Bulka v prsu nemusi byt nic a nebo cokoli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
18.1.21 16:24

Taky bych sla k doktorovi. Bulka muze byt cokoliv. Ja mam v prsu od mala bulku, prave u bradavky. Je to jako koralek pod kuzi, tukova bulka asi, ktera se nevstrebala nikdy. Vzpominam si, ze me mama s tim vzala k doktorovi. Nic to neni v mem pripade, mam ji tam dodnes. Ziju s ni a aktualne s ni kojim uplne v pohode (i kdyz to ma udajne mit neco s mlecnou zlazou), ukazovala jsem to i v dospelosti gynekolovi, a take rikal, ze je to tukova bulka. Kazdpoadne po netu se neda nic zjistit a urcite bych sla k doktorovi. Lepsi zbytecne plasit, nez neco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
18.1.21 16:25
@Anonymní píše:
Ahoj,
Díky.
J.

Ahoj, také jsem toto řešila, bolestiva bulka u dcery, ale dle dr počínající růst prsou a ano, je to tak, začaly ji prsa opravdu růst. Dceři je 10 let, ale je teda větší, 146 cm, štíhlá. Prsa ji už tolik nebolí, ale zacatky byly krušné, brečela bolestí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 16:34

S dcerou to řešíme teď - nahmatala si bulku v prsu, bolí ji to. Je sledovaná na endokrinologii pro jiný problém, ale teď měla kontrolu, tak jsem to doktorce říkala, prohmátla ji a je to růst prsou. Jestli se jí i trošku změnil charakter bradavky, jakoby se vyrýsovala, či jak to mám říct, je to ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
18.1.21 17:48

U dcery jsem též plašila minulý rok, bylo jí 9 a půl a měla bulku pod bradavkou u jednoho prsu. Prsa trošku vyrostla a bulka zmizela. Naše mudr. mě uklidnila, že je to normální a doporučila jen sledovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
18.1.21 17:54

Nasi se taky v 9,5r udelala bulka, po zmacknuti bolela. Dcera mi mela hlasit, kdyby si vsimla zmeny co do velikosti nebo bolestivosti. Po 2m bulka i v druhym prsu, ted uz je to rok a kousek a proste rostou, uz to neni mala holcicka. Taky neni extra velika, ma 145cm a 36kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 18:28

Ja bulku resila s dcerou v 8 letech…sice nebolela ale mudra na to, ze ji zaci aji rust prsa, ze je to normalni v tomto veku… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 22:44

Děkuji moc všem za zkušenosti a názory. Napsala jsem jen dr mail, zda máme přijít nebo jen sledovat a uvidíme. Je to šílený, že ta malá holčička by měla dospět 8o

• Citovat
  • Nahlásit
577
19.1.21 10:13

Obě dcery to tak měly (starší v 11, mladší v 9 letech), pak jim poporostly prsa. Na bolest si stěžovaly obě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat