Covid a srdeční vada u miminka

42
14.1.21 21:44

Covid a srdeční vada u miminka

Od té doby, co mému synovi v šesti měsících zjistili vrozenou srdeční vadu Defekt síňového septa, snažila jsem se všude možně najít cokoliv, kde bych se dočetla, jak u takových dětí probíhá covid 19. A teď??? Je to tu. 😞 Asi 4 dny mám zdravotní potíže, manžel také a náš malý pokašlával. Včera jsem se rozhodla zavolat doktorce. Ta mě okamžitě poslala na testy na covid 19. Dnes přišly výsledky, které jsou pozitivní. To jaké máme příznaky a průběh my, tím vás nebudu zatěžovat. Spíš jsem se chtěla podělit o to, jak to zatím zvládá nás synáček. Takže jeho průběh je zatím takový, že kašle, kýchá a má kolísavé teploty. Pohybují se mezi 37,5 do 38,9. 😞 Samozřejmě srdíčko pracuje rychle, dýchání je zatím v normě. Malej je chvílemi mrzutý a pak zase dobrý.

Jen bych chtěla říct těm, co tuto nemoc podceňují, aby to nedělali. Je to vážně svinstvo a nemusí být člověk hospitalizován, i tak je to hrozný :zed:. Nehledě na to, my nikam nechodíme. Manžel chodí pouze do práce, kde striktně dodržují hygienická opatření. A stejně to tu je.

Ten pocit bezmoci a čekání, jak malýmu bude, jestli se to zhorší, nebo to bude lepší… Je to vážně hrozné.
Pokud by měla nějaká maminka zájem o informace, jak to u nás probíhá dál, můžu napsat..

Přeji všem maminkám, které mají nemocné děťátko a bojí se o něj, aby se nenakazilo, pevné nervy a hodně zdraví. Buďte opatrné. :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
272
14.1.21 21:49

Děkujeme za příspěvek a přeji celé vaší rodině, ať to zvládnete co nejlépe a bez následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17152
14.1.21 21:52

@Barů32 naše dítě má foa, bojím se toho jak čert kříže :? Přeju hodně zdraví, ať je to rychle za vámi a dávej vědět :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9756
14.1.21 21:52

Přeji vám i malému co nejvíc síly, ale opravdu můžeš říct, že ty příznaky jsou horší, než klasická viróza? Myslím tedy u vás, kteří to zvládáte doma, Covid nijak nezlehčuji. Nebo spíš pracuje psychika? Spousta lidí kolem mě, kteří ho prodělali a nebo byl nedejbože zjištěn u dětí, zpětně přiznává, že jen díky tomu, že to byl Covid, bylo to pro ně mnohem horší. I když příznaky byly srovnatelné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 21:53

Přeji Vam brzke uzdraveni a chlapeckovi posilam plno sil :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
42
14.1.21 22:00

@Xxlady děkujeme. Snad to bude dobré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
14.1.21 22:08

@Bubla Bůčková Tak to se ti nedivím, že máš strach. Jediné co můžu doporučit, abyste byli opatrní a 1000× si rozmysleli to, zda někam půjdete nebo ne. Nestojí to za to. Jinak děkujeme za podporu. ❤️Určitě ještě napíšu, jak jsme na tom. Teď jsme měli jet do Motola na konzultaci ohledně operace. A bohužel se vše musí odložit.. Upřímně, ten pocit zoufalství a zároveň strachu o malého, je strašný. 🥺 😭
Jinak i já tvému děťátku přeji hodně zdraví a sil. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
14.1.21 22:09
@Anonymní píše:
Přeji Vam brzke uzdraveni a chlapeckovi posilam plno sil :srdce:

Proboha! Ty se za to stydíš, že to musí být anonym??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4110
14.1.21 22:10
@Aduš8 píše:
Přeji vám i malému co nejvíc síly, ale opravdu můžeš říct, že ty příznaky jsou horší, než klasická viróza? Myslím tedy u vás, kteří to zvládáte doma, Covid nijak nezlehčuji. Nebo spíš pracuje psychika? Spousta lidí kolem mě, kteří ho prodělali a nebo byl nedejbože zjištěn u dětí, zpětně přiznává, že jen díky tomu, že to byl Covid, bylo to pro ně mnohem horší. I když příznaky byly srovnatelné

Ani omylem to nebyli srovnatelne!! Nikdy v zivote jsem u zadne nemoci nemela pocit ze me nekdo skrti nebo ze mam naprosto ucpany krk branici se mi se nadechnout, dva dny klid a zase…uz nikdy vice, vetsi hnus jsem nezazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
14.1.21 22:16

@Aduš8 děkujeme ❤️.
Co se našich příznaků týče, tak upřímně, zlatá viroza. Moje příznaky jsou takové, že mám bolesti hlavy, chvíli u takové, že nemůžu otevřít oči. Jinak mě bolí klouby, svaly, záda a neskutečně mě bolí zuby a na hrudníku. Do toho bolest v krku, v nose a rýma. Špatně se mi dýchá. Manžel má to samé. Ale nejhorší byla asi zimnice, kterou jsem měla v noci. Trvala 6 hodin a tělo bylo v jakési křeči a nechtělo to povolit ta klepavka. 0roste děs. Nikomu bych to nepřála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7216
14.1.21 22:16
@Aduš8 píše:

Při běžné viróze máš horečky tak 3 dny a minimálně teplota klesá. Znám lidi, co s Covidem měli neklesající horečky týden. Ale třeba si to jen namluvili. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9756
14.1.21 22:21

@Petule030 nechápu tu tvoji rýpavou poznámku na konci, slušně jsem se zeptala, protože jsem sama měla to štěstí a nenakazila se. A 99% lidí kolem mě tvrdilo, že to měli jen jako každou jinou virózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9756
14.1.21 22:22

@Barů32 moc děkuji za odpověď. Snad už to u vás bude jen a jen lepší :hug: a malý bude v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
14.1.21 22:25

@Aduš8 A já děkuji tobě za příspěvek a podporu 💋 ❤️. Snad to bude dobré. Není asi nic horšího, než mít obavy o své mimčo, či o někoho blízkého… 🥺
A jinak… Není samozřejmě zač ☺️Ráda odpovím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
14.1.21 22:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu