Horečka i po lécích

25436
13.1.21 15:23

Horečka i po lécích

Ač je to mě druhá, teď si nejsem jistá postupem. Normálně u teploty nikam nechodím, až po 3 dnech nebo když je to špatné, což klep klep nikdy nebylo.

Malému je 14m, od noci má kolem 39. Dala jsem čípek před pátou ráno, pak v poledne, to byl ok, teď usnul a mě se zdá že zase hoří přes 38 3h po čípku Normálně přes den jedl, pil hrál si, teď se po ani ne hodině vzbudil a zase na mé usnul v obýváku, což není u něj normální. Tak přemýšlím, jestli to není moc na tak malého 38 i s léky, další by měl mít až v 6 :think:
Coronu snad nemá, nikde jsme nebyli naposledy v neděli na hřišti kde byl jen chvíli z kočárku, jinak jsem s dětma doma, starší nemá ani školu. Šestou nemoc už měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1612
13.1.21 15:37

A nurofen nemáš? Že by si to dávala nastřídačku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17262
13.1.21 15:38

No jedině pětka ještě… Jinak mě doktorka říkala, že to musí jen klesnout po léků, ale že je normální, že to lékem nesrazim na 37.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25436
13.1.21 15:40
@PeBa12 píše:
A nurofen nemáš? Že by si to dávala nastřídačku?

Mám ale ten mu můžu taky dat až v 6, ne? Už má zase asi 39, měřila jsem v uchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10419
13.1.21 15:40

@pikola Ještě můžeš střídat nurofen a panadol po 3 hodinách. A pak takové ty „babské“ rady jako octové ponoźky, vlaźnou sprchu - ale jen pokud nemá studené ruce a nohy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
13.1.21 15:43
@pikola píše:
Mám ale ten mu můžu taky dat až v 6, ne? Už má zase asi 39, měřila jsem v uchu

Po 4 hodinách můžeš střídat nurofen a Panadol. A ty octové ponožky našim dětem taky zabírají. Ale nožičky musí být opravdu horké, ne studené jak už se tu psalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1496
13.1.21 15:46

Kdyz teplota klesne aspon o stupen, pak je to ok..kolik ma kg? Jestli uz treba 12kg, tak jeden paralenovy cipek 100mg nebo panafol 125mg uz nemusi stacit. Nam rikala Mudr stridat leky po 4 hodinach, po 3 bych dala fakt pri horecce ke 40..a ten nurofen je taky na kg, cipky 60 uz by byly treba taky malo. Jinak klasika obklad na celo, zabal na trup ditete, koncetiny ven, ale to bych zas delala az pri horecce na 39. Jestli pije tak dobry, rano bych zavolala doktorce, kdyby se to nelepsilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25436
13.1.21 15:52

@Melodie91 vidíš, to mě nenapadlo. Má něco pod 12kg (11,6cca), je to paracetamol 125mg do 12kg. Píšou jen že může 4 denně do 500mg. Tím by se záhada vyřešila, že mu to už přestalo působit :palec:

Příspěvek upraven 13.01.21 v 15:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9446
13.1.21 15:54

Dětem běžně vylítla horečka ke 40, léky nedávám, nad 39 chladím koupelí nebo zábalem. Prospí odpoledne normálně, je to reakce na tu horečku. Po jednom dnu už to klesne ke 38, začnou si hrát a třetí den už normálně běhají (pokud z toho není šestá nemoc, neštovice nebo tak něco).
Takže být to moje dítě, beru to jako normální průběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25436
13.1.21 15:58

@Lucie_Sx já normálně taky neplaším, jen mě zmátlo, že má horečku tak rychle zpátky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3858
13.1.21 16:01

@pikola

Nurofen s paralenem můžeš střídat po 4 hodinách.

Např. dáš paralen nebo panadol a za 4 hodiny můžeš dát nurofen a zase za 4 hodiny můžeš dát paralen a tak dále. Tím bohatě pokryješ celých 24 hodin.

Šestou nemoc může mít dvakrát. Způsobují ji 2 druhy viru. Náš měl obě dvě.

Ještě by mohla být sedmá - zkontroluj ruky, nohy a pusu, jestli se mu nedělají boláčky.

Nevím, ale nečekala bych u batolete coronu s horečkou, spíš bezpříznakově nebo jen rýmu. Víc bych to viděla na nějakou tu dětskou virózu.

Tak držím palce, ať je mu brzy lépe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
13.1.21 16:06

Jak už psaly holky. Střídat se smí i po třech hodinách (ve výjimečných případech). Dávkování na lécích je hodně podseknuté, známá byla s dcerou kvůli horečkám v nemocnici a holka tam dostávala jednorázově dávky co jsou doporučené jako celodenní. (samozřejmě toto nedoporučuji, tam byla pod dohledem doktorů). Určitě bych doporučila srážet horečku i jinak než léky. Vlažná sprcha, obklady na třísla, otcové ponožky. Je toho mraky, každému vyhovuje něco jiného. Plus s tou váhou to může mít velký vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1496
13.1.21 16:51
@pikola píše:
@Melodie91 vidíš, to mě nenapadlo. Má něco pod 12kg (11,6cca), je to paracetamol 125mg do 12kg. Píšou jen že může 4 denně do 500mg. Tím by se záhada vyřešila, že mu to už přestalo působit :palec:Příspěvek upraven 13.01.21 v 15:54

My jsme ted resili neco podobneho 12kg holka a pry panadol 125 je uz malo, tak rikala doktorka, ze stridat nurofen 125 a dva cipky paralen100, at je to brzy ok, hlavne, ze pije, my to musime do ni lit nasilim strikackou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
13.1.21 17:03

U nas o víkendu to stejné. 17 měsíční dcera, teplota skoro 40, po nurofenu klesla, ale za dvě hodiny byla zpátky. Střídala jsem panadol a nurofen po 4 hodinách a mezi tím otcovy ponožky, pokud měla horký nohy. Po 3 dnech teplot jí najednou nic není. Tak nevím, co to bylo za nemoc. Akorát je teda od té doby strašně uknourana a i když je pořád unavená, tak špatně spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
13.1.21 17:07

Zkus tvarohové ponožky. U mladší mi nic jiného nezabírá, musela bych do ní rvát léky ve velkém. Do ponožek tvaroh a šup na nohy. Sice jí to není příjemné, ale už u toho neječí jak hysterka :D. Tvaroh v ponožkách je po chvíli úplně suchý, tak buď vyměnit za novou dávku a nebo nožky opláchnout a nechat bez. Případně vlažná sprcha, nejdřív teplejší a pak ubrat na vlažnou. Lehce osušit a do hajan. V obou případech nesmí mít dítě studené končetiny, v tom případě se tohle nepoužívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat