Kdy s kašlem k doktorovi?

Anonymní
17.1.21 22:46

Kdy s kašlem k dr?

Hezký večer..
Syn 3 roky už 2 týdny kašle. Po celou dobu, bez teplot, v noci nekasle, rýmu neměl a nema, teď to vypada že začal odkaslavat, i předtím jakoby při kašli něco polkl, normálně funguje, dělá jak černá ruka.. Léky nedostával, až teď Hedelix, vykaslava s tím trochu víc, i v noci trochu… U něj lepší bez mucolytik co mám v pozorováno…
Když nemá teploty, a normálně funguje, jít či nejít k dr? Mohla by teoreticky probíhat bronchitida atd bez teplot? Nebo nechat v klidu doběhnout kašel, bojim se teď s ním někam chodit… Ale nechci to podcenit…
Děkuji za Vaše zkušenosti a rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
733
17.1.21 22:48

..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7904
17.1.21 22:58

Dcera taky kašlala dlouho, nebyla jsem schopná jí to vyléčit doma, zavolala jsem k dr a po domluvě, jsme tam zašly a dostala něco silnějšího na vykašlávání, dr. řikala, že bych to doma už nevyléčila
přišly jsem na čas, v čekárně nikdo, jestli máš obavy z nákazy

zavolej a domluv se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
17.1.21 22:58
@Anonymní píše:
Hezký večer..
Syn 3 roky už 2 týdny kašle. Po celou dobu, bez teplot, v noci nekasle, rýmu neměl a nema, teď to vypada že začal odkaslavat, i předtím jakoby při kašli něco polkl, normálně funguje, dělá jak černá ruka.. Léky nedostával, až teď Hedelix, vykaslava s tím trochu víc, i v noci trochu… U něj lepší bez mucolytik co mám v pozorováno…
Když nemá teploty, a normálně funguje, jít či nejít k dr? Mohla by teoreticky probíhat bronchitida atd bez teplot? Nebo nechat v klidu doběhnout kašel, bojim se teď s ním někam chodit… Ale nechci to podcenit…
Děkuji za Vaše zkušenosti a rady

Podobné to měl syn, v noci nic, přes den pokaslaval, nic mu nezabíralo. Nakonec to byla mukoplasmata na plicích nebo jak se to jmenovalo. Dostali jsme ATB ale ta nepomohla a kašlala chudák dva měsíce…zjišťovali se z krve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 09:48

Lathi… byli jsme na poslechu, poslechově čistý, ale manžel má atypický zápal plic bez teplot.. podezření že doma máme mycoplazmata, syn má ještě týden, když bude kašlat asi dostane ATB, ale poslechově nic neslyšela… tak si říkám, že by to mohl bez ATB zvládnout.. u Vás byl poslech zřetelný? nebo to zjistili až z krve? Manžel bude mít výsledky krve zítra.

• Citovat
  • Nahlásit
35
19.1.21 10:09

Ahoj..určitě bych šla, dcera (v té době 3 a po roku), měla taky kašel skoro 2 týdny a nemohli jsme se ho zbavit. Byla bez teplot, veselá, žádný jiný problém. Na rentgenu zjistili zánět průdušek a dostala antibiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
21.1.21 14:27
@Anonymní píše:
Lathi… byli jsme na poslechu, poslechově čistý, ale manžel má atypický zápal plic bez teplot.. podezření že doma máme mycoplazmata, syn má ještě týden, když bude kašlat asi dostane ATB, ale poslechově nic neslyšela… tak si říkám, že by to mohl bez ATB zvládnout.. u Vás byl poslech zřetelný? nebo to zjistili až z krve? Manžel bude mít výsledky krve zítra.

U nás na poslech čistý, zjistila to až z krve. Říkala že větším dětem už ATB nedává ale že už to má. dele(3 týdny) tak.mu dala slabší na 10.dni. ale. kaslal i po nich tak znovu na krev a pořád to tam měl..dostal se z toho sám až za další dva týdny. Pak musel. jeste na alergologii kdyby náhodou ale bylo to ok. Jo a byl. i na rentgenu plic a taky.ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat