Bulka v prsu ve 20

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 14:17
Bulka v prsu ve 20

Dobrý den, před měsícem jsem si našla bulku v prsu. Nějak jsem tomu nevenovala pozornost, jelikož jsem měla před menstruací a mamka říkala, že to bude z toho a že to nic není. Celý měsíc jsem na to nepomyslela, až předevčírem mě to napadlo znova. Bulka tam pořád je. Na levém prsu mám vedle bradavky jakýsi útvar, přijde mi, že je ohraničeny jen z jedné strany, kde cítím okraj a z druhé strany jak kdyby navazoval na nějaký sval. Velikostně je to asi jako hrášek, přijde mi to kulaté. Nebolí mě a mohu s ním pohybovat. Je mi 20 let a beru antikoncepci. Jinak se cítím zdravě, nemam žádné vnější příznaky na prsou, jako změna tvaru a podobně. K doktorovi půjdu příští týden. Jsem jen hrozně vyděšená a potřebovala bych uklidnit, že se jedná o nějakou snad banalitu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pristelepe
Kecalka 122 příspěvků 06.03.19 14:20

Může a nemusí. To my ti tu neřekneme. Jdi k lékaři. Tvoje maminka je dobrý střelec… :roll:

Paoloska
Echt Kelišová 8292 příspěvků 06.03.19 14:22

To tu ale nikdo neodhadneme. Předpoklad, vzhledem k věku, je, že to nebude nic závažného. To by jsi opravdu byla mimořádná vyjimka. Dobré také je, že je bulka pohyblivá. Nech se vyšetřit na sonu. Uvidíš, dobře to dopadne :hug:

Paola21
Závislačka 3889 příspěvků 06.03.19 14:23

Určitě to nic nebude, osobně mám prsa plná bulek, kuliček, vyboulenin a kdoví čeho a vše na sonu v pořádku. Každopádně pro svůj klid k doktorovi zajdi.

Sue2008
Kecalka 311 příspěvků 06.03.19 14:24

@pristelepe tak všude se doporučuje vyšetřovat prsa po menstruaci, před tam vlivem hormonů různé útvary vznikají. Takže v podstatě maminka měla pravdu.
Jinak zakladatelko, je spousta nezhoubných útvarů a je super, že to neignoruješ a řešíš. Ať to bude cokoliv, určitě to zvládneš :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 14:24

Mamka mě chtěla uklidnit, sama má zkušenosti s cystami atd. Moje zdrávo určitě nepodceňuje. Vím, že mi tu nemůžete stanovit diagnózu, ale nemůžu kvůli tomu ani spát. Mám to jen v jednom prsu, v druhém nic podobného nemám. Přítel říká, že ani žádnou bulku necítí, já tedy ano.

Paoloska
Echt Kelišová 8292 příspěvků 06.03.19 14:25
@pristelepe píše:
Může a nemusí. To my ti tu neřekneme. Jdi k lékaři. Tvoje maminka je dobrý střelec… :roll:

No, ona maminka může mít pravdu. Zakladatelka píše, že se znovu vyšetřovala po měsíci, tedy opět před menstruací…To jsou žlázy nejvíce zduřelé. Doporučuje se vyšetření po menstruaci.

Marben
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 06.03.19 14:26

Určitě dr jak rádi ostatní. Také se přikláním ze to bude cysta nebo nějaká prkotina, ale jeden nikdy neví. Pokud nemáš v místě trochu vtaženou kůži dovnitř nebo jakoby pomerancovou strukturu kůže a bulka je pohyblivá bude to snad ok :palec:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 06.03.19 14:29

Může to být tuková bulka :)

Paoloska
Echt Kelišová 8292 příspěvků 06.03.19 14:30
@Anonymní píše:
Mamka mě chtěla uklidnit, sama má zkušenosti s cystami atd. Moje zdrávo určitě nepodceňuje. Vím, že mi tu nemůžete stanovit diagnózu, ale nemůžu kvůli tomu ani spát. Mám to jen v jednom prsu, v druhém nic podobného nemám. Přítel říká, že ani žádnou bulku necítí, já tedy ano.

Já ve tvém věku koukala Na Beverly Hils a po díle, kdy si Brenda nahmatala bulku, jsem se také zkontrolovala. A co čert nechtěl, našla jsem bulku. Noci jsem probrečela strachy. Gynekolog mi ji tenkrát vyšetřil jen pohmatem. Nevím, jak to zpětně hodnotit, ale opravdu to nic nebylo. Naopak po letech mi mamograf ukázal bulky, které ani nenahmátnu.

ančapepča
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 06.03.19 14:40

Můžou to být mléčné žlázy…ale nech to určitě zkontrolovat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 14:55

Já si taky ve dvaceti našla bulku v prsu. Čekání na sono bylo nekonečné :roll: ale byla to jen tuková bulka. Přeji, ať to není nic vážného :hug:

Bugaboo
Závislačka 2808 příspěvků 14 inzerátů 06.03.19 15:25

Pul roku jsem odkladala a pred 14 dny sla…nastesti jen zdurela mlecna zlaza, ta uleva je k nezaplaceni :D

chaela
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 1 inzerát 06.03.19 15:29

Já jdu zrovna zítra na utz prsa kvůli bulce. Očekávám zdurelou mléčnou zlazu, protože se mi udělala při kojení, ale jaksi už tam zůstala, i když už víc jak rok nekojim. Tak jsem zvědavá, co to bude.

Demi
Závislačka 3784 příspěvků 06.03.19 15:56

Nevím, jestli by tuková bulka za měsíc byla stejně velká, spíš by se měla zmenšovat. Tady ti ale nikdo kvalifikovaně neporadí, určitě bych to řešila s lékařem a ne na internetu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama