Bydlení na koleji

Anonymní
15.12.20 20:31

Bydlení na koleji

Ahoj, sice jsem si toho hodně přečetla, ale rada bych znala i vaše zkušenosti :). Bude mi na jaře 20 let (měla jsem odklad) a chystám se v září na vysokou, tedy spíš VOŠ, která nenabízí ubytování. Přítel chodí rok na vysokou, známe se tři roky a už nás nebaví dojíždět každý den hodinu tam a zpět do Prahy (teda teď mě, přítel studuje nyní z domova). Oba jsme přišli s tím, že bychom mohli spolu bydlet na koleji, vše si budeme platit sami a kolej je o něco levnější než spolubydleni. Jde vůbec bydlet v páru, mate s tím někdo zkušenosti? Mohu bydlet na koleji, i když studuji jen VOŠ?
Anonym - osobní informace

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3694
15.12.20 20:38

To si musíš zjistit přímo na konkrétním místě. Já bydlela na koleji rok a neznala jsem nikoho, kdo by bydlel v páru. Ani nebyly obvyklý smíšený pokoje. Myslím si, že jako studentka VOŠ nebudeš mít tak výhodnou cenu, obvykle mívají tři ceníky - pro studenty prezenčního studia, pro kombinovaný a pro ostatní cizí. Obecně bych řekla, že to nejde. Spíš si najít byt, pokoj, ve spolubydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62254
15.12.20 20:53

Ty jo.. Neznám koleje, kde by to šlo.. Obraťte se na konkrétní kolej.. A jak bylo řečeno, mají pro různé studenty různé ceníky.. Sookubydleni vyjde asi lépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 20:59

Ano, jde to. Bydlení v páru je zcela obvyklé. Já jsem studovala na Karlovce, na jejich kolejích to šlo, co vím od spolužáků. Sama jsem bydlela na kolejích ČVUT a tam to jde stoprocentně. Páry tam byly úplně běžně, já jsem třeba z Karlovy univerzity platila to samé co čvuťáci a bydlela jsem s holčinou, co byla teprve na střední, nepohodla se doma s mámou a musela se odstěhovat. Platila také to samé. Akorát jsme déle čekali na přidělení pokoje, nastupovala jsem až týden po začátku akademického roku. Strahov jinak doporučuji, parádní studentský život, sportoviště, krásná část Prahy, akorát to samotné ubytování je trochu punk :pankac:. Jo a bydlela jsem tam do roku 2019, takže myslím, že aktuální info.
Anonym, protože by někoho mohlo napadnout, kdo jsem, je to specifický příběh, jak jsem se tam dostala :lol:.

• Citovat
  • Nahlásit
6409
15.12.20 21:21
@Anonymní píše:
Ahoj, sice jsem si toho hodně přečetla, ale rada bych znala i vaše zkušenosti :). Bude mi na jaře 20 let (měla jsem odklad) a chystám se v září na vysokou, tedy spíš VOŠ, která nenabízí ubytování. Přítel chodí rok na vysokou, známe se tři roky a už nás nebaví dojíždět každý den hodinu tam a zpět do Prahy (teda teď mě, přítel studuje nyní z domova). Oba jsme přišli s tím, že bychom mohli spolu bydlet na koleji, vše si budeme platit sami a kolej je o něco levnější než spolubydleni. Jde vůbec bydlet v páru, mate s tím někdo zkušenosti? Mohu bydlet na koleji, i když studuji jen VOŠ?

Určitě lze bydlet na koleji v páru. My dokonce měli „speciálně“ vyčleněné pokoje pro páry. Ale spíš jde o to, že ty nebudeš student VŠ, ale VOŠ, tak jestli by tě za studentské ceny vůbec ubytovali. Poptejte se přímo na kolejích, kde byste chtěli bydlet resp. koleji které nabízí vaše školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14550
15.12.20 21:23

Smíšené páry mohly bydlet na kolejích i před 20 lety, když jsem studovala já. Spíš se obávám, abyste dostali místo. Jestli se nic nezměnilo, tak koleje byly vždy strašně narvané a každý rok jsem se klepala, jestli kolej dostanu nebo ne. Ale záleží i na konkrétní škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24811
15.12.20 21:26

Zeptej se na kolejích. V ČB to před 10 lety šlo v pohodě. Kamarádi tam takto byli většinu VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.20 21:26

V páru bydlet jde, nicméně to dost vážně nedoporučuju, to fakt nechceš. Nejlepší je bydlet na stejný koleji, ale třeba v jiným bloku nebo na jiným patře a sestěhovat se pak do normálního bytu. Můžete se vídat, když se vám bude chtít, ale zároveň je ještě dost prostoru pro soukromí a kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11875
15.12.20 21:31

Bydleni v paru by melo byt v pohode, minimalne na kolejich UK s tim nebyl problem (pred temi skoro 20 lety), ale pro lidi, kteri nedosahli na kolej oficialne, nebyla tehdy cena moc prizniva. Plus v zari nebylo nikde misto, o tom se nedalo vubec uvazovat chtit takto v zari, ale v rijnu/listopadu uz se bezne dalo misto sehnat, obrat prvaku byl relativne velky a kdo nemel od zari, mel davno podnajem. Nicmene si nemyslim, ze to bude extra jednoducha cesta a take ne k extra levnemu bydleni, i kdyz soucasne ceny neznam. Ale tehdy pred lety pro samoplatce to bylo snad 270 za noc a to mi prislo dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
15.12.20 21:32

Na ČVUT bez problémů, myslím, že to jen chtělo napsat žádost na správu kolejí. Akorát si rozmysli, jestli to vážně chcete, bydlet v jedné místnosti může být dost na palici, není se kam schovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17397
15.12.20 21:57

Bydlela jsem bez větších problémů v páru několik let, tak to určitě půjde i ted, když to šlo před deseti lety :nevim: jen se musíš zeptat na ubytovacím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
15.12.20 22:04

Za nás tedy byl dost problém kolej dostat, pokud někdo dojížděl z tak malé vzdálenosti jako je hodina od Prahy, takže spíš bych se dost obávala, abyste kolej sehnali. Kolejí nebylo dost pro VŠ, kterým polej patřila, takže ubytovat někoho z voš by bylo úplný sci-fi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 22:06

Moc děkuji všem za odpovědi ☺️.
Na nervy si podle mě lézt nebudeme, sice bychom bydleli spolu, ale když vidím ty rozvrhy, hodně učení a k tomu nějaká ta brigáda (víkendy doma), tsk podle mě budeme rádi když na sebe budeme mít večer chvíli čas. Ale vše je ve hvězdách :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4427
16.12.20 07:37
@Anonymní píše:

Koleje nevím, ale naopak znám intry, kde ubytují VŠ:-)orientovala bych se na okolní intry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
16.12.20 19:29

U nás to lze. Ale jsme soukromý kolejo-hotel a většinou máme rakouskou klientelu, co se týče studentů. Máme to po malých bytečkách, v nichž jsou vždy 2 ložnice. Buď po jednom, nebo po dvou lůžkách. Wc, koupelna a kuchyně jsou tedy společné pro 2 - 4 lidi. A pokud chtějí např. kluk a holka bydlet spolu na jednom dvoulůžku, je to po vzájemné dohodě s druhým pokojem. Prostě to nesmí vadit. Většinou to nikomu nevadí. U těch dvou jednolůžek je to snadné. To obvykle berou rakouské páry… Stejně tak je u nás jedno, jestli jste na střední, vošce, vejšce, nebo už pracujete. Platíte = bydlíte.

Takže myslím, že v soukromém zařízení by to neměl být problém, ale ve školním zařízení a při požadavku okolo 4 000,– osoba/měsíc to asi úplně nevyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat