Bydlení po rozvodu

101
19.4.17 06:58

bydlení po rozvodu

Ahoj. Potřebuji radu od někoho, kde má skušenost s vystěhováním manžela po rozvodu.Jsem rozvedená, mám v péči tři děti, bydlím v nájmu obecního bytu. Manžel se odstěhoval, bydlí jinde, ale nechce se z bytu orhlásit. Co mám dělat. Napsala jsem žádost k soudu, ale mám strach, že vystěhují mě s dětmi a jeho tam nechají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

101
19.4.17 07:00
@věrka 24 píše:
Ahoj. Potřebuji radu od někoho, kde má skušenost s vystěhováním manžela po rozvodu.Jsem rozvedená, mám v péči tři děti, bydlím v nájmu obecního bytu. Manžel se odstěhoval, bydlí jinde, ale nechce se z bytu orhlásit. Co mám dělat. Napsala jsem žádost k soudu, ale mám strach, že vystěhují mě s dětmi a jeho tam nechají.

Máme oba nájemní právo a oba máme v bytě trvalé bydliště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57424
19.4.17 08:30

Bud dohoda nebo počkat na soud o vypořádání majetku, společného bydlení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.18 18:19

Prosím anonymně.

Manžel (jsem jeho druhá manželka) spoluvlastní 1/2 domu (1/2 patří bývalé). Spolu s ní tam bydlí jejich dvě dcery. Má právo požadovat nájemné za svoji polovinu nebo čtvrtinu? Neřešil někdo? Bývalá si tam vodí chlapy, když jsou děti u nás. Je to i jeho dům.

díky

• Nahlásit
  • Citovat
2721
14.1.18 18:28

To jako aby chudinka exmanzelka co bydli v dome s jeho detmi platila najem? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14909
14.1.18 18:30

Řekla bych že nárok na nájemné nemá. Může si tam vodit koho chce. To na ni žárlí nebo co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Phenomene
14.1.18 18:35
@terien píše: Řekla bych že nárok na nájemné nemá. Může si tam vodit koho chce. To na ni žárlí nebo co?

Ja jsem nextka a exka ma chlapy :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
14.1.18 18:36
@Anonymní píše:
Prosím anonymně.

Manžel (jsem jeho druhá manželka) spoluvlastní 1/2 domu (1/2 patří bývalé). Spolu s ní tam bydlí jejich dvě dcery. Má právo požadovat nájemné za svoji polovinu nebo čtvrtinu? Neřešil někdo? Bývalá si tam vodí chlapy, když jsou děti u nás. Je to i jeho dům.

díky

no to je jednoduchě, když dá nájemně, tak si exmanželka nechá zvednout o tu částku alimenty, protože musí platit víc za bydlení :roll:, snad nemyslíš vážně, ne??.. a co jen proto, že spolu nejsou, ona s nikým nesmí být… její bývalý má tebe a ona má zůstat jako kůl v plotě, jen proto, že vám to vadí!!!

Příspěvek upraven 14.01.18 v 18:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14240
14.1.18 18:38
@Anonymní píše:
Prosím anonymně.

díky

Tak pokud ona obývá celý dům a ne jen svou polovinu může ji buď omezit anebo si tam nastěhovat někoho, kdo mu ten nájem zaplatí. Ale zároveň se o dům musí starat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.1.18 18:38

Nemá nárok na nájemné, ona je majitelka domu, může si tam dělat, co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
14.1.18 18:39
@Anonymní píše:
Prosím anonymně.

díky

A co jako že si tam vodí chlapi? Ten její ex si evidentně nabrnknul pěknou sv*ni co jde po penězích, který jí nepatří :lol: I když tam bydlí ještě 2 jeho dcery! No ten to fakt vyhrál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.18 18:43

Tak jsem našla, manžel má nárok na nájem z poloviny domu, protože jej nevyužívá. Na opravy se budou podílet stejným dílem.

• Nahlásit
  • Citovat
14.1.18 18:46
@Anonymní píše:
Tak jsem našla, manžel má nárok na nájem z poloviny domu, protože jej nevyužívá. Na opravy se budou podílet stejným dílem.

to fakt nemyslíš vážně? tohle je troll, protože jinak nechápu jak může být někdo tak zlý a na prachy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9687
14.1.18 18:51
@Anonymní píše:
Tak jsem našla, manžel má nárok na nájem z poloviny domu, protože jej nevyužívá. Na opravy se budou podílet stejným dílem.

Takze ona ma pravo na najem z jeho pulky? O co ti jde? Proste barak je rozdelny na pul, a i kdyby si tam vodila celou fotbalovou jedenactku vcetne trenera, je to jeji vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
14.1.18 19:05

Tak asi to panáček v hlavě nemá stále srovnané a žárlí na exmanželku. Jasné jako facka.
Největší trest pro ni bude nájem za děti, super řešení. Předpokládám, že adekvátně tomu, takže minimálně v hodnotě nájmu, dojde i ke zvýšení alimentů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama