Střídavá péče před soudem

15.4.17 06:56

Stridava péče před soudem

Dobré ranko, potřebovala bych poradit..
Mam před soudem o střídavou péči a bývalý přítel mi začal vyhrožovat, že u soudu podá návrh o svou výhradní péči, protože zamezují styk.. A to následovně:
po dlouhých letech tahanice jsme se s nynějším manzelem rozhodli, že jeden týden se odehraje podle nás a druhy podle bývalého.. náš návrh naposledy vynegoval a údajně provedl zápis na ospod.. malou si ale nakonec vzala jeho matka.. jelikož je soud už za chvíli zajímá mě jakou tohle může mít váhu? :think: já už chci papír kde bude jasne dane co kdy jak.. takhle to zas roky budou preskoumavat už na to nemam silu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28853
15.4.17 07:54

Pokud měl mít dítě v péči on, tak je jeho věc, s kým a kde dítě bude. V rámci střídavé péče se zajišťují i styky se širší rodinou, jeho příbuznými, ale smyslem střídavé péče není, aby se o dítě staral trvale někdo jiný. To bys musela ale prokázat, jinak to bude slovo proti slovu.
Kolik je malé teď let, jak máte upravenou péči? Máte nějaké předběžné opatření nebo už je něco rozhodnuto delší dobu(co ale nefunguje),usuzuji tak, že jsi znovu vdaná.
Některé rozsudky jsou velmi podrobné, pokud se rodiče nedomluví, tak je tam uvedeno i místo a způsob předání, i osoby, které případně mohou dítě převzít. Zakázat styk s jeho rodinou ale nelze, pokud by se babička starala výhradně nebo téměř celý jeho čas, je potřeba to dokázat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 08:04

@Jana206
Ne právě já už nic dokazovat nechci chci rychle mít platny rozsudek a už tohle cele mít za sebou.. jen se bojím, že zas přišel na nějakou kličku, jak mě tahat po znalcich a soudech..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10740
15.4.17 08:08

Střídavá péče v okamžiku, kdy nejste schopní se chovat dospěle a vzájemně si děláte naschvály nebude fungovat.

Domluvte se, že využijete služby mediátora a najdete nějakou přijatelnou dohodu a především se začnete chovat jako rodiče a přestanete si vzájemně ubližovat.

To že máte dítěje daleko důležitější než to co jste si udělali jako partneři. A ne - opravdu to není tím, že váš bývalý je debil. Oba na tom máte přesně 50% zodpovědnosti.

http://www.amcr.cz/mediatori/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
15.4.17 08:10

@TerezkaNovotna No tak pokud jeden proti druhému nebudete mít relevantní důkaz, tak si soud vyžádá znalecké posudky, to je normální postup. Rychle platný rozsudek je jen, když se dva domluví a oba se vzdají práva na odvolání.
Pokud máte týden a týden, tak týden je v jeho režii a je jedno, jak si zařídí péči o dítě. Pokud už byla střídavá péče určena, tak na základě něčeho. A ten druhý týden je zase Tvůj, do toho není nic jemu. Účelem střídavé péče není, aby se o dítě staral trvale jiný příbuzný(ale se zajištěním kontaktu se počítá).Hodně záleží, o jak staré dítě se jedná, jestli do tří let, na které ještě jeden z vás pobírá rodičák, ono nechodí do školky, nebo o dítě starší, kdy už oba dva chodíte do práce a ono do školky. NEbo o školní dítě, které má své zájmy a celkově se čas strávený s rodiči zkracuje.Otec si po dobu své nepřítomnosti musí zajistit péči o dítě a ty taky.
Je to hodně individuální a posuzuje se hodně faktorů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 08:28

@Jana206 jo děkuji.. Já budu souhlasit skoro ze vším.. s jeho matou jsme se smířily a dohodly, takže jde jen o to aby to zas ne prodlužoval úpravu styku jsme meli jen z ospodu, ale to padlo po jeho odvolani a teď proste není podle čeho se držet.. Musím být skoro nonstop u telefonu a porad řešit, že tohle se nehodí, že to chce jinak pak zas, že tak a já na to nemam čas pracuji a dodelavam školu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
15.4.17 10:47

@TerezkaNovotna Tak když je dítě ve střídavé péči, tak si ho snad rodiče předávají v určeném intervalu a mezitím rozhodně nemusí být nonstop u telefonu a řešit, co se hodí a nehodí. Dokonce ani nemají navzájem tu povinnost.
Nezlob se, ale mě to nějak nesedí, mám z toho spíš pocit, že jednomu z vás tato úprava péče nevyhovuje, děláte si naschvály, chcete to změnit. Teď je otázkou, jestli chceš dítě do vlastní péče Ty nebo on :nevim:
Mám známé, kteří mají po rozvodu ve střídavce dvě větší děti, deset a dvanáct let. Funguje to tak, že si je v neděli po týdnu předají, pokud je nějaká akce, jsou schopni se dohodnout i jinak. Druhý rodič s dětmi může normálně komunikovat telefonicky i v týdnu, kdy je u sebe nemá, ani jeden tomu druhému nebrání. Pokud je ale třeba nějaká mimořádka, jeden z nich musí neplánovaně do práce, řeší to v rámci svých příbuzných nebo tak velké děti mohou být už na pár hodin doma i samy. Tím spíš, že jsou dva. Rozhodně to není a nebylo o tom, že by byli pořád na telefonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka 80
15.4.17 10:48

Chudak to dite. stridavou peci ublizujete jen a jen tomu decku.je to holej nesmysl a zakazala bych to! Dite nema domov jen kazdy tyden pendluje sem a tam. podepisete se na nem.

• Citovat
  • Upravit
28853
15.4.17 10:51

@Lenka 80 Já s tím taky souhlasím, ale v dnešní době je obrovská rozchodovost a rozvodovost, lidé řeší běžné životní a manželské krize rozvodem. Dítě má dva rodiče a má právo i na svého otce a on na ně, není v pořádku, aby dítě vyrůstalo jen s matkou, případně jejím novým partnerem a novou rodinou a otec ho buď neviděl vůbec nebo byl „stykač“ co druhý víkend.
Já bych spíš apelovala na to, aby se lidé víc poznali a dobře si rozmysleli, kdy a za jakých podmínek přivést na svět dítě.
Jinak je mi taky zle a k pláči z toho, že se rodiče o dítě perou ještě v době, kdy se ani nenarodilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56969
15.4.17 10:56
@Lenka 80 píše:
Chudak to dite. stridavou peci ublizujete jen a jen tomu decku.je to holej nesmysl a zakazala bych to! Dite nema domov jen kazdy tyden pendluje sem a tam. podepisete se na nem.
:roll:
a jakou peci mas ty?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka 80
15.4.17 11:14
@Lama Lama píše: :roll:
a jakou peci mas ty?

Jak to jako myslis?

• Citovat
  • Upravit
Lenka 80
15.4.17 11:23

@Lama Lama cekam na odpoved

• Citovat
  • Upravit
17669
15.4.17 11:25
@TerezkaNovotna píše:
@Jana206
Ne právě já už nic dokazovat nechci chci rychle mít platny rozsudek a už tohle cele mít za sebou.. jen se bojím, že zas přišel na nějakou kličku, jak mě tahat po znalcich a soudech..

Už jsi vydržela několik let bez toho, abyste měli soudně rozhodnuto, kde a kdy dítě bude.
Nebo jste to měli a někdo to nedodržoval? Nějak jsem to z tvého příspěvku nepochopila. Rovněž to, jak tě bude tahat po znalcích. To si jen myslíš a nebo už to bylo? Jestli už jste nějaké rozhodnutí měli, tak snad platí do případného dalšího rozhodnutí. Vůbec nevím, co řešíte. Teď to čtu, že jste měli úpravu styku jen z OSPODU. Takže soud je na místě a nepředjímej co bude a nebo nebude. Když se budeš bát dopředu, to ti k ničemu není. Musíš být připravená. Já jsem ovšem za střídavou péči, takže ti neporadím. Ať se otec stará stejně jako matka. Kdyby ovšem děti nechtěly, nenutila bych je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
15.4.17 11:26
@Lenka 80 píše:

Promiň, že se vtítrám, ale Lama to asi myslela tak, jestli doma máte společnou, střídavou či jinou péči, když toho o střídavce tolik víš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56969
15.4.17 11:31
@Lenka 80 píše:

cekat muzes. :mrgreen: sorry jsem si dobolila odbehnout.
myslim to tak, jak jsem to napsala. v jake peci mas deti ty? Zda mrupravena, v uplne rodine, stridavka, tva vyhrafni, yhradni otce, spolecna. Jen proto, abych si udelala predstavu, z jake zkusenosti vychazis, s cim jso se osobne setkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama