Střídavá péče před soudem

Napsat příspěvek
40383
15.4.17 14:12
@Lenka 80 píše:
@lucenka ja jsem tu napsala hned ze by jsme spolu zustali nez by deti byli dospele. Odpovidala jsem na otazku co bych delala KDYBY byl rozvod nevyhnutelnej

A ty si myslíš, že nepoznaji, že jim lzes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka 80
15.4.17 14:16
@lucenka píše:
Chápu… kdyby se ti rozpadl vzah, tak buď budeš chtít děti do své péče, takzeže uvidí otce 4 dny v měsíci. Nebo si najdes milence a budeš hrát doma divadlo. Přitom tohle děti prokouknou a je to nejhorší řešení

Ne spatne.nic nechapes.

• Citovat
  • Upravit
57573
15.4.17 14:16

@Lenka 80 co jsi sem vlasbe prisla sdelit? zakladateka ma noveho manzela, takze informace a tve reseni problemu, zustar spolu a nerozchazet se, je tak nejak k nicemu. tok co navrhujes tady, kdyz uz jsi se rozhodla do duskuze zapojit. expritel zrejme s nimi doma bydlet nebude, tak co dal.…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka 80
15.4.17 14:17

@Lama Lama prisla jsem zdelit ze jsou oba sobci a stridava pece je nesmysl.

• Citovat
  • Upravit
Lenka 80
15.4.17 14:21

A uz to ti radsi nebudu sledovat

• Citovat
  • Upravit
57573
15.4.17 14:24
@Lenka 80 píše:

a misto stridavky navrhujes co? aby spolu kvuli detem bydleli ve trojce? vis treba co chce zakladatelky dite? nebo je to spatne smahem, at chce co chce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3120
15.4.17 17:59
@lucenka píše: Žádný chudák. Dítěti tím zůstanou oba rodiče.
Tys jako dítě nejezdila každý víkend na chalupu?

Ty tu svojí chalupu vpasíruješ do každé diskuze. :)

Moje děti jezdí jak na chalupu tak za svým otcem a rozdíl v tom shledávají. A nebetyčný.
Ale řekla bych, že děti LamaLama s tím nebudou mít problém, ale rozdíl v tom asi vidí.

@Lama Lama Nebo ne? (není to sarkasmus, zajímá mě to :-) )

Jinak nevím, ale začínám mít u tebe lučenka pocit, že to s tou tvojí chalupou nebude úplně košér, pokud jí
vytáhneš pokaždé, když někdo zmíní, že se dítěti nechce balit a někam vyrážet. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3120
15.4.17 18:03
@Lama Lama píše:
a misto stridavky navrhujes co? aby spolu kvuli detem bydleli ve trojce? vis treba co chce zakladatelky dite? nebo je to spatne smahem, at chce co chce?

upřímně ti tu tvojí střídavku závidím…

Můžu mít osobní otázku? Kdo se rozhodl odejít? Ty nebo tvůj ex? Nebo to vyšumělo u obou současně?
(Já bych tipla to poslední…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57573
15.4.17 18:13
@botl píše:
upřímně ti tu tvojí střídavku závidím…Můžu mít osobní otázku? Kdo se rozhodl odejít? Ty nebo tvůj ex? Nebo to vyšumělo u obou současně?
(Já bych tipla to poslední…)

ja. teda ja se rozhodla ho odejit. Sel za Buchtou, co jsem ja v ty dobe nevedela.

Jinak jo, rozdil chapu. Sama si myslim, ze to deti zatezovat opravdu muze, za urcite situace, urcuta obdobi. Jsem rada, ze momentalne stridaj rafi a chteji. Ale jsem pripravena na to, ze jednou nebudou chtit a s ohledem na to budem muset vymyslet jiny model. Doufam ze i dal budou rafi s ovema rodici.

Treba kdyz vzpominam na sce detstvi, tak me i vadilo ta kazdovike dova povinna chalupa. a nerada bych, aby to tak deti jednou brali. Problem je asi ta povinnost, nemonost to zmenit…

Zas na druho stranu, takova ta apriori prednastavenost, ze stridavka proste skodi vsude a vzdy a dite jednoznacne stehovani poskozuje, trpi, cancy o tom, ze prece vsechny ucitelky, psychologove a psychiatri…to mi nadzvedava ze zidle. Prd vi o tom, co deti chtej, na co jsou zvykli, co jim vadi, co jim nevadi, jak ten system stridani vypada… ale maj jasno v tom, ze jestli se to nazyva stridavla, tak je to proste spatne, MYM detem to skodi a jsou chudaci a myli sobecti bezohledni kreteni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40383
15.4.17 18:16
@botl píše:
Ty tu svojí chalupu vpasíruješ do každé diskuze. :)

Moje děti jezdí jak na chalupu tak za svým otcem a rozdíl v tom shledávají. A nebetyčný.
Ale řekla bych, že děti LamaLama s tím nebudou mít problém, ale rozdíl v tom asi vidí.

@Lama Lama Nebo ne? (není to sarkasmus, zajímá mě to :-) )

Jinak nevím, ale začínám mít u tebe lučenka pocit, že to s tou tvojí chalupou nebude úplně košér, pokud jí
vytáhneš pokaždé, když někdo zmíní, že se dítěti nechce balit a někam vyrážet. :think:

Ale já beru, že v tom rozdíl časem bude, možná. Ale dost toho záleží na přístupu rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
15.4.17 18:24
@Lenka 80 píše:
Delas si srandu??? Tohle srovnavat??? A ano jezdila ale s obema rodici. a to dite neni blbec ze jo…ono vi ze mama s tatou spolu neziji…

Aha, takže problém střídavé péče není ve střídání domovů, ale rodičů? Hele a neubližuje dítěti to neustálé pendlování mezi školou a domovem, 10× týdně musí přenášet batoh z jednoho prostředí do druhého, v jednom jsou rodiče, ve druhém učitelé, chudák dítě, to je strašný utrpení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
15.4.17 18:29
@Lenka 80 píše:

Ano, ředitel naší školy to taky říkal, že je střídavka nesmysl zejména pro menší děti. Ovšem dopsal to do hodnocení dětí, kde napsal, že jsou premianty tříd, kamarádské, společenské, respektující autoritu učitele, ale střídavku rozhodně ne, dětem strašně škodí. Že ty moje jsou ve střídavce od 2 let, je asi tak strašně poškodilo, že nebýt toho, tak jsou místo prvního stupně ZŠ už určitě nejmíň v maturitním ročníku, jak by mohly být ještě geniálnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3120
15.4.17 18:32
@Lama Lama píše:
ja. teda ja se rozhodla ho odejit. Sel za Buchtou, co jsem ja v ty dobe nevedela.

Jinak jo, rozdil chapu. Sama si myslim, ze to deti zatezovat opravdu muze, za urcite situace, urcuta obdobi. Jsem rada, ze momentalne stridaj rafi a chteji. Ale jsem pripravena na to, ze jednou nebudou chtit a s ohledem na to budem muset vymyslet jiny model. Doufam ze i dal budou rafi s ovema rodici.

Treba kdyz vzpominam na sce detstvi, tak me i vadilo ta kazdovike dova povinna chalupa. a nerada bych, aby to tak deti jednou brali. Problem je asi ta povinnost, nemonost to zmenit...

Zas na druho stranu, takova ta apriori prednastavenost, ze stridavka proste skodi vsude a vzdy a dite jednoznacne stehovani poskozuje, trpi, cancy o tom, ze prece vsechny ucitelky, psychologove a psychiatri…to mi nadzvedava ze zidle. Prd vi o tom, co deti chtej, na co jsou zvykli, co jim vadi, co jim nevadi, jak ten system stridani vypada… ale maj jasno v tom, ze jestli se to nazyva stridavla, tak je to proste spatne, MYM detem to skodi a jsou chudaci a myli sobecti bezohledni kreteni.

Ano, je to v té povinnosti. Mému puberťákovi se už nechce vůbec. A nebudu mu vykládat, že se bude mít u tatínka fajn, když víme, že na 80% nebude a spíš bude řev. Říkat nemusím nic, on to ví ještě líp než já, jak to u táty chodí. Krom toho puberťáci chtějí radší trávit čas s kámošema, než s rodičema, eventuelně radějí uhnívat bez pohybu na gauči, v zahledění do nikam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
15.4.17 18:35
@TerezkaNovotna píše:
Dobré ranko, potřebovala bych poradit..
Mam před soudem o střídavou péči a bývalý přítel mi začal vyhrožovat, že u soudu podá návrh o svou výhradní péči, protože zamezují styk.. A to následovně:
po dlouhých letech tahanice jsme se s nynějším manzelem rozhodli, že jeden týden se odehraje podle nás a druhy podle bývalého.. náš návrh naposledy vynegoval a údajně provedl zápis na ospod.. malou si ale nakonec vzala jeho matka.. jelikož je soud už za chvíli zajímá mě jakou tohle může mít váhu? :think: já už chci papír kde bude jasne dane co kdy jak.. takhle to zas roky budou preskoumavat už na to nemam silu

Hele, zaujala mě ta věta tučně. Nic proti řešení, je to rozumný kompromis do doby, než rozhodne soud, ale zaujalo mě, že ty se svým manželem jste se rozhodli. A kde je otec dětí, ten se na „rozhodnutí“ nepodílel?
Návrh otce na výlučnou péči je celkem logický krok, pokud tím chce chranit právo dětí na zachování rodinného života (za předpokladu, že by tobě umožnil velmi široký styk, širší než bys ty dopřála jemu). Pokud ti mohu poradit, nehádejte se o právní formu, to by měla být střídavka úplně automaticky, ale zkuste se dohodnout, kolik času budou děti u tebe, kolik u něj, a jak bude ten čas rozdělen v měsíci. Střídavou péčí můžeš mít upraveno třeba tak, že otec bude s dětmi 3× od středy večer do pondělí ráno v měsíci. Nebo každý týden od čtvrtka ráno do pátku večer s připojeným víkendem jednou za 14 dní. Hledejte řešení podle zákona, tedy dohodněte si, jak bude každý z rodičů napříště o děti pečovat. Můžete si upravit i to, že teď to bude třeba 65% ku 35% a každý rok se trochu přidá péče otce. Zákon v tomhle dohodu nijak neomezuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3120
15.4.17 18:36
@lucenka píše:
Ale já beru, že v tom rozdíl časem bude, možná. Ale dost toho záleží na přístupu rodičů.

OBOU rodičů. Pokud nemají za 4 roky u jednoho z nicha ani každý jednu postel a vozí si spacáky, tak ti garantuju, že do pár měsíců, a ne časem, je to neskutečný opruz za rodičem jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama