Společné jmění manželů, soudy, výživné

18.4.17 08:55

SJM, soudy, výživné

Maminky chtěla bych se zeptat, zda má někdo obdobnou zkušenost. Jak se soud postaví k mému problému. Manžel odešel od rodiny k nové přítelkyni. Na rozvodu jsme se dohodli, z manželství máme nemalé dluhy které jsme si rozdělili v majetkovém vyrovnání a oba podepsali, podpisy nechali ověřit ale rozvod ještě neproběhl a dohoda tak ještě není platná. Děti byli svěřeny do mé péče protože se s němi manžel vůbec nestýká. Nemá žádný zájem. Do soudu o výživné na děti platil, dlužnou částku z vyrovnání platil také. Před 2 měsíci mu soud uložil výživné na obě děti dohromady 4500,– a od té doby nekomunikuje, výživné neposíla a dluhy neplatí. Chtěla bych mu dát na výživné exekuci ale mám strach, že pak u soudu bude sabotovat dohodu o majetku a soud nám jí neschválí. Máte někdo zkušenost jak to je když jsme oba se splácením dluhů souhlasili? Já svou část řádně splácím ale nemohu platit i za něj. Dluh uznal, vyrovnání podepsal, mám i uloženou konverzaci kde se zavazuje svou část splácet a sám navrhl kolik a jak dlouho splácet bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

31672
18.4.17 09:03

Exekuci, jinak s nim nic nehne. On rychle pochopi, ze neco platit musi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
18.4.17 09:11

A ja bych jako prvni resila ty dluhy. To mate uver? Hypoteku? A jako dluznici jste uvedeni vy dva? Nebo jenom manzel? Pokud oba-souhlasil s vasim rozdelenim veritel? Ono totiz to, ze ty plnis svou cast dohody uzavrene mezi vami dvema nemusi veritele zajimat :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 09:17

Dluhy máme přes rodinu, žádné nebankovní, bankovní a jiné. Proto si asi myslí, že to není nutné platit. Exekuci bych samozřejmě dala, ale jak píšu, mám strach, že pak u rozvodu řekne, že si dohodu rozmyslel a platit nebude. Jde to vůbec, když dluh uznal, mám i doklady k půjčce a sám navrhl kolik chce platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31672
18.4.17 09:20
@Gabikapeter píše:
Dluhy máme přes rodinu, žádné nebankovní, bankovní a jiné. Proto si asi myslí, že to není nutné platit. Exekuci bych samozřejmě dala, ale jak píšu, mám strach, že pak u rozvodu řekne, že si dohodu rozmyslel a platit nebude. Jde to vůbec, když dluh uznal, mám i doklady k půjčce a sám navrhl kolik chce platit?

na co jste si pujcili a kde? jako jestli treba u tvych rodicu a ted to zustane v dome, kde ty zustavas. tezko ho donutis platit.
Ale alimenty platit musi. pokud pracuje, pres exekuci jsou lehce vymahatelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 09:24

@jkra já s rodiči nežiji. Tak dluhy se snad splácet musí ať jsou jaké jsou ne? To jako u soudu řekne rodiče mi zaplatili úvěr na jeho jméno a já jim to splatit nechci? A soud mu řekne tak nemusíte? On si je dluhu vědom, uznal ho, podepsal s ověřeným podpisem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 09:30

Prosím má někdo vlastní zkušenost rozdělení dluhů u rozvodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31672
18.4.17 09:37
@Gabikapeter píše:
Prosím má někdo vlastní zkušenost rozdělení dluhů u rozvodu?

no ja ano, sepsanou dohodu predlozenou soudu, kde bylo napsano, ze ja splatim hypoteku a vymenou za to dostanu dum.
Pravnicka rikala, ze sice muze muz cukknout, ale bude vysvetlovat, proc to podepsal a cuka. Otazka je, jake mate dluhy a jak mate dal usporadane vlastnictvi tech veci, na ktere se dluh vaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 09:48

@jkra manžel měl za svobodna úvěr, po uzavření manželství pak za nějakou dobu přišel o práci a nesplácel, já to zjistila až přišla exekuce, rodiče dluh uhradili a je potřeba to splatit jim, doklady o zaplacení půjčky na jeho jméno mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
18.4.17 10:01
@Gabikapeter píše:
@jkra manžel měl za svobodna úvěr, po uzavření manželství pak za nějakou dobu přišel o práci a nesplácel, já to zjistila až přišla exekuce, rodiče dluh uhradili a je potřeba to splatit jim, doklady o zaplacení půjčky na jeho jméno mají.

Pokud podepsal dohodu o splátkách, pak by mělo byt exekucne vymahatelne i to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31672
18.4.17 10:01
@Gabikapeter píše:
@jkra manžel měl za svobodna úvěr, po uzavření manželství pak za nějakou dobu přišel o práci a nesplácel, já to zjistila až přišla exekuce, rodiče dluh uhradili a je potřeba to splatit jim, doklady o zaplacení půjčky na jeho jméno mají.

to by melo byt u soudu tak prukazne… jen asi skoncite u soudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
18.4.17 10:38

To uznani zavazku je soucasti nejakeho vaseho vyporadani? Nebo mate s rodici sepsanou nejakou smlouvu, pripadne uznani zavazku? Vase vyporadani je jiz podane k soudu? A pak taky, kdy vasi uhradili tu exe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56995
18.4.17 10:50

Zkušenost mám, já se zavázala splatit hypo, jeho podíl, mě zůstala nemovitost.
Nicméně vaše dohoody jsou stejnak závazné jen pro vás dva, ne třetí stranu. Pokud bude třetí strana něco vymáhat, soudne, exekucí, jde to na vrub vás obou, respektive vezmou si od toho, od koho půjde brát. Klidně 100% od tebe. takže ani to, že to projde soudem neznamená, že máš vyhráno s dluhy pořešené napůl, svojí půlku splatíš a máš klid. Ty se pak můžeš maximálně soudit s ním, že dohodu nedodržel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 18:00

Nechci zakládat nové téma, ale nevíte někdo, zda se do příjmů, ze kterých se vypočítávají alimenty počítá i starobní důchod manžela? Děkuji předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama