Bydlení v dvougeneračním domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mesec
Kecalka 183 příspěvků 26.12.18 14:02
Bydlení v dvougeneračním domě

Nedávno jsme měli s kolegy takovou diskuzi o tom „kdy by měl muž bydlet sám (od rodičů).“

S tou diskuzí bych znal rád pohledy zdejších dam. Mně se tohle téma týká a celkem dost.

Bydlím v dvou-generačním domě, je tu obrovská zahrada a pole. Měsíčně mně bydlení vyjde asi na 4-5 tisíc což je za pusu. Nájmy ve vedlejším městě (10 km) startují od 7 tisíc za 1+kk…

Proč ano a proč ne?

ANO - mám své soukromí, neboť mamka s jejím mužem bydlí dole, já nahoře prakticky mám své soukromí a je to tu zařízené - sporák, WC, vybavená kuchyň, 3 místnosti + kuchyň. Spodní patro stejně!
I poslední rok si vařím už sám, protože cvičím a mám svou stravu. Bohužel gulášky a omáčky už nejím.
Místa je tu dost, že by tu žila i další rodina!

NE - není to a nikdy nebylo moje (papírově), takže bydlím defacto „v nájmu“ u cizího člověka, jen mě to nestojí tolik peněz, ale zase mně to stojí další čas s prácemi (což mi ani nevadí).
Dále chci mít své bydlení, takže mám do budoucna dvě možnosti - zrekonstruovat si to tady s tím že to bude moje (udělat to tak, aby to byla samostatné patro a nemuseli se míjet) a nebo jít úplně do svého, což vzhledem k regulacím ČNB v tuto chvíli na to nemám. (myšleno něco si koupit).

A jsem sám, letos mi bylo 26. Takže šetřím co se dá..

Mé zkušenosti při seznamování jsou zatím takové, že některým ženám to nevadilo, některé zase byly silně proti.

Takže filozofická otázka a prosím korektní odpovědi. Vaše pohledy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 26.12.18 14:07

z mého pohledu, záleží na tvých rodičích pokud by jsme si sedli tak nevadí, pokud to bude o tom že vše je špatně a okamžitě hned ted pojdte pomoct tak by mi to vadilo

Monchichik
Kelišová 6197 příspěvků 26.12.18 14:12

Můj pohled je , že bych nebydlela ani se svými rodiči ani se svými dětmi. Dobrotu tu dělá jen v mizivém procentu případů, já bych to prostě nechtěla. A radši budu ve svém, než poslouchat, že tohle je moje, bydlíš u mě, tak to bude tak a tak a navíc mám ráda svoje soukromí. A taky nepotřebuju vědět všechno , co se děje u mladejch. Nutilo by mě to do toho zasahovat :mrgreen: .

PupuP
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 26.12.18 14:14

Ja bych nejradsi take bydlela u rodicu v dome, je to tu pro 2 rodiny zarizene,bohuzel pritel je proti. A do prace bychom museli dojizdet, coz neni zrovna dobry napad,kdyz neridime.
Ja bych byla naopak rada, kdyby muj kluk chtel bydlet s rodici, ja taky take vyrostla, vzajemna pomoc a hlidani deti, spolecne vareni o vikendu,nikdy nikdo se necitil sam. Ja to milovala… ale dnesni doba je spis proti. Zalezi totiz taky na tom jak by si tva partnerka sedla s tvymi rodici.

Uživatel je onlinemarin
Echt Kelišová 9425 příspěvků 26.12.18 14:17
@Mesec píše:
Nedávno jsme měli s kolegy takovou diskuzi o tom „kdy by měl muž bydlet sám (od rodičů).“

S tou diskuzí bych znal rád pohledy zdejších dam. Mně se tohle téma týká a celkem dost.

Bydlím v dvou-generačním domě, je tu obrovská zahrada a pole. Měsíčně mně bydlení vyjde asi na 4-5 tisíc což je za pusu. Nájmy ve vedlejším městě (10 km) startují od 7 tisíc za 1+kk…

Proč ano a proč ne?

ANO - mám své soukromí, neboť mamka s jejím mužem bydlí dole, já nahoře prakticky mám své soukromí a je to tu zařízené - sporák, WC, vybavená kuchyň, 3 místnosti + kuchyň. Spodní patro stejně!
I poslední rok si vařím už sám, protože cvičím a mám svou stravu. Bohužel gulášky a omáčky už nejím.
Místa je tu dost, že by tu žila i další rodina!

NE - není to a nikdy nebylo moje (papírově), takže bydlím defacto „v nájmu“ u cizího člověka, jen mě to nestojí tolik peněz, ale zase mně to stojí další čas s prácemi (což mi ani nevadí).
Dále chci mít své bydlení, takže mám do budoucna dvě možnosti - zrekonstruovat si to tady s tím že to bude moje (udělat to tak, aby to byla samostatné patro a nemuseli se míjet) a nebo jít úplně do svého, což vzhledem k regulacím ČNB v tuto chvíli na to nemám. (myšleno něco si koupit).

A jsem sám, letos mi bylo 26. Takže šetřím co se dá..

Mé zkušenosti při seznamování jsou zatím takové, že některým ženám to nevadilo, některé zase byly silně proti.

Takže filozofická otázka a prosím korektní odpovědi. Vaše pohledy.

Nikdy neivestovat do něčeho, aniž by to bylo předtím převedeno na tebe. Nedat na žádné přísliby. A druhá rada nepouštět se do něčeho, pokud nebudeš vědět, že se tam někdy s někým usadíš. Poznáš třeba někoho, kdo tam být nechce a zbytečně by tě to limitovalo.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 26.12.18 14:20

@Mesec my s manželem bydlíme s našima, taky dvougenerační dům. U nás to bylo tak, že já s nima bydlela, pak jsme spolu začali chodit, pak se přistěhoval ke mně a začali jsme řešit bydlení. Chtěli jsme kupovat barák/stavět. Ve finále přišel manžel (tehdy teprve přítel) s tím, že by tam s nimi klidně zůstal. Byt jsme si lehce zrekonstruovali. Takže já bych to asi na tvem místě udělala stejně, bydli s vašima, šetři a až někoho potkáš, uvidíte, jak to dopadne ;)

Procházející
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 26.12.18 14:21

Bydli si tak, jak to vyhovuje tobě. Jsi snad dospělý, tak si stůj za svým názorem!

Dřív lidi bydleli ve více generačním bydlení, protože neměli finance na to, aby si pořídili samostatné bydlení. Dnes taky každý nemá finance na to, aby si pořídil vlastní bydlení. Každý musí podle svých možností. Ale vždy je něco za něco.
Jedna věc je, nastěhovat se do dvougeneračního domu, kde ta bytová jednotka už stojí. Druhá situace je, šetřit a stavět si bytovou jednotku, která ještě neexistuje. To si myslím, že se zkomplikuje život x generacím po sobě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 14:24

Nedělej to potencionální ženě. Bydlet s tchýní, byť pokud jsou dobré vztahy nedělá dobrotu. U nás to šlo do té doby než se narodilo dítě, od té doby je tu matinka pořád, furt sem leze, nejvíc když chlap není doma, jakákoliv záminka- dopis který bych si mohla vzít sama ve schránce, mandarinky v akci co nám koupila( a nikdo je po ní nechtěl) a už se kvinduje nahoru. Několikrát jsem ji poslala do zádele, vydrží trucovat 3 dny a jede to odznova…
My jsme rozhodnutí ale stavět, takže se na stěhování intenzivně pracuje

marg
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 26.12.18 14:25

Mě to přijde v pohodě. Je to prostě další z možností, jak bydlet. Je to výhodné, prostě není zač se stydět. Ale fakt v dnešní době je to trochu stigma. Taky záleží, jestli dům je ve vlastnictví jen rodičů a dědictví pak přejde na jednoho člověka, který tam již bydlí, nebo jestli je více sourozenců, mezi které sebude dům dělit - to je psycho, z vlastní zkušenosti.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 26.12.18 14:40

Za mě ani omylem, já se od sebe starám od 19 let. Ve svých 21 letech jsem už řekla, že chlapa co bydlí u rodičů ani omylem. Takže na tebe bych se ani nepodívala, promiň. :nevim: Nicméně kamarádovi rodiče vlastní ve velkém městě přesně v centru velký bytový dům a jeden byt věnovali synovi, který tedy bydlí ve stejném domě, jen ve svém bytě a to mi přijde v pohodě.

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 26.12.18 14:46

Na tvém místě bych zatím zůstala bydlet u rodičů, ale neinvestovala do nějakých velkých rekonstrukcí, radši bych si to šetřila a až najdeš partnerku, zarid se podle toho. Třeba si s vašima sedne a bude ráda, že máte levné bydlení s možností hlídání :) anebo bude chtít co nejdál do svého :) Mě osobně by to při seznamování neodradilo, to pouze asi kdyby to bylo stylem bydlení u maminky v pokojíčku, to je pro mě u muže přijatelné tak max do 25 let a to jenom když studuje :D

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 26.12.18 14:52

Nevim proc by to mel byt problem dnesni doby. I moji i manzelovi rodice bydleli samostatne, kratce po svatbe se proste odstehovali do jineho mesta do sveho. Nevim co hralo vic roli, jestli pracovni prilezitosti nebo nedostatek mista ci rozdilne povahy. Ale oba jak tchan tak muj otec byli a jsou hodne sikovni a chteli si vybudovat neco sveho, koupili starsi domky a rekonstruovali. Nasi sice zaridili podkrovni mistnosti, ale plnohodnotna bytova jednotka to neni a popravde se asi nikdy nepocitalo s tim, ze tam jednou budu bydlet s rodinou, naopak po svatbe se pocitalo automaticky s tim ze pujdu do sveho. U meho muze to same. Ani ja bych nechtela bydlet trvale s detmi a jejich partnery. Dalsi vec. Rekonstruovat byt ktery mi nepatri je hloupost a proc se vazat v sestadvaceti na jedno misto? Nevis kam te osud zavane, muzes vycestovat na rok do ciziny nebo tam i zustat, prestehovat se za lepsi praci na druhou stranu republiky atd. nikdy nevis. A jako budouci partnerce by mi chlap bydlici u rodicu nevadil, ale predpokladala bych ze casem ( a tim nemyslim 20 let) pujdeme do sveho.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25537 příspěvků 26.12.18 15:08

Jak by to mohlo být tvoje, když píšeš, že bydlíš v nájmu u cizího člověka?
Jinak nedoporučuji, rozhodně lepší vlastní bydlení bez tchýně.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 26.12.18 15:12

Upravila bych to tam tak, aby se tam dalo chvilku zit i s holkou a pak proste zdrhnout jinam. S tchyni nikdy. To je ujety. Ze sis zacal vsrit sam pred rokem? :mrgreen: neni cim se chlubit

PupuP
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 26.12.18 15:17

@Micaella22 :nam treba tchyne vari porad do kastrulku a dvakrat tydne to k nam vozi a vzdycky je to tak 4-5 porci. A i kdyz rikam, ze to nechceme, stale vari a vozi :mrgreen: v pripade zakl. povazuju i za neefektivni varit pro jednoho… spousta surovin se prodava ve velkym baleni. Ja mam treba vzdy problem s protlakem, smetanou na vareni atd. Vzdy pulku vyhodim pac varit pro 2 se nevyplati :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >