Uvadl někomu také stromeček?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Moona1984
Kecalka 118 příspěvků 22.12.18 23:31
Uvadl někomu také stromeček?

Zdravím. Dnes jsme umístili vánoční stromeček do stojanu. Jedna se o jedli. Byla opravdu krásná. Nazdobili jsme ji a teď po několika hodinách je z ní koště na vyhození. Ohnula větve, uvedla. Je ve stojanu s vodou. Nemáte někdo zkušenost? Může to způsobit podlahové topeni?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Teris195
Stálice 67 příspěvků 22.12.18 23:37

Tak to se mi ještě nikdy nestalo, už několik let kupujeme kavkazskou jedli a vždy naprosto v pohodě, také máme podlahové topení. Tohle bych asi spíš čekala od smrčku. „Vadný“ kus? Asi je otázka, jak se do teď skladoval. :think:

Jana525
Kelišová 5091 příspěvků 22.12.18 23:38

Existuje vice typu jedli a tim to podle me bude. My mame cerstve urizlou jedli a udelala to take. Podle me to neznamena, ze je uvadla, je krasne zelena, neni sucha, ja vim, ze to tak vypada. Taky jsem byla v soku, ze vubec nevoni a pak jsem vygooglovala, ze ten typ, co mame letos nevoni a nasla jsem si ktery druh jedle voni. Takze pristi rok se podivam po jedli fraserova, ta ma vonet nejvic.

levandule23
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 22.12.18 23:39

Neutrpěla teplotní šok? Stromeček by mel na domácí teplotu přecházet postupně. Ale zrovna dneska je venku celkem teplo, tak to asi nebude ono…

Jana525
Kelišová 5091 příspěvků 22.12.18 23:40

Vypada to nejak takhle, vid ? To tedy neni nas stromek, ale je z facebooku farmy, kde nam ho urizli, lidi tam pak davaji fotky tech stromku, tak jsem to porovnavala. Mame to takhle dolu , ale ne tak hrozne jako na tehle fotce.

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 22.12.18 23:44

@levandule23
Presne. Stromek se ma otuzovat, nez jde domu.

Moona1984
Kecalka 118 příspěvků 22.12.18 23:52
@Jana525 píše:
Vypada to nejak takhle, vid ? To tedy neni nas stromek, ale je z facebooku farmy, kde nam ho urizli, lidi tam pak davaji fotky tech stromku, tak jsem to porovnavala. Mame to takhle dolu , ale ne tak hrozne jako na tehle fotce.

Ano, přesně tak náš stromek vypadá. Kupujeme už asi sedmý rok v Mountfieldu a nikdy se nám to nestalo. Letos jsme se ale stěhovali a napadlo mě, že oproti jindy máme podlahové topení, tak jestli to nedělá to.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 22.12.18 23:53

Vezmi rybářský vlasec nebo režnou nit a větve vyvaž nahoru. Problém je, že ty stromky už jsou celkem dlouho uříznuté. Voda ve stojanu nic nezachrání, protože cévy stromku už jsou dávno zalepené pryskyřicí.

Moona1984
Kecalka 118 příspěvků 22.12.18 23:53
@levandule23 píše:
Neutrpěla teplotní šok? Stromeček by mel na domácí teplotu přecházet postupně. Ale zrovna dneska je venku celkem teplo, tak to asi nebude ono…

Stromek jsme měli asi čtrnáct dní v garáži, kde je zhruba 12 stupňů.

Moona1984
Kecalka 118 příspěvků 22.12.18 23:54

Nevíte, jestli jde nějak „zregenerovat“? Asi ne, co :( .

Moona1984
Kecalka 118 příspěvků 22.12.18 23:56
@Janli píše:
Vezmi rybářský vlasec nebo režnou nit a větve vyvaž nahoru. Problém je, že ty stromky už jsou celkem dlouho uříznuté. Voda ve stojanu nic nezachrání, protože cévy stromku už jsou dávno zalepené pryskyřicí.

Asi dojde na ten vlasec. Mně přijde divné, že x hodin byl krásný a pak hned taková hruza se z něj stala.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 23.12.18 00:03
@Moona1984 píše:
Asi dojde na ten vlasec. Mně přijde divné, že x hodin byl krásný a pak hned taková hruza se z něj stala.

Letos určitě nebudeš sama. Bylo poměrně velký sucho a stromky nebyly dost zavodněný a mezi uříznutím a přinesením domů ještě nějakou vodu ztratily. Takže ve chvíli, kdy přijdou do tepla, zgumovatí. Nemají dost mízy. Ty to předem ovlivnit nemůžeš, teda pokud nepůjdeš čerstvě uříznout stromeček po tom, co nějakou dobu pršelo.

Moona1984
Kecalka 118 příspěvků 23.12.18 00:11
@Janli píše:
Letos určitě nebudeš sama. Bylo poměrně velký sucho a stromky nebyly dost zavodněný a mezi uříznutím a přinesením domů ještě nějakou vodu ztratily. Takže ve chvíli, kdy přijdou do tepla, zgumovatí. Nemají dost mízy. Ty to předem ovlivnit nemůžeš, teda pokud nepůjdeš čerstvě uříznout stromeček po tom, co nějakou dobu pršelo.

Děkuji za vysvětlení, i když bohužel nepotěšilo. Člověku to da praci těm stromek přivézt, nazdobit a pak z něj nemůže mít ani radost.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 23.12.18 00:20

@Moona1984 To vyvázání hodně pomůže, ale musíš to udělat co nejdřív, než větve vyschnou a nepůjdou natvarovat.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 23.12.18 00:51

Stalo se nám to i se stromkem v práci. Do druhého dne od umístění zešednul a povadl. Přičítala jsem to právě podlahovému topení, nic jiného mě nenapadlo :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >