Návod na úklid

12188
20.12.18 15:05

Návod na úklid

Máte, holky, nějaký harmonogram, podle kterého uklízíte? Já jsem měla vždycky vcelku uklizeno, ale s narozením posledního dítěte jako bych to přestala zvládat. Malej je prostě živel, přibyly další věci, starší děti mají kroužky, takže já hodně taxikařím a nyní mě chytá panika, protože se vracím do práce a já se obávám, že bez nějakého harmonogramu se mi to vymkne z rukou definitivně.
Nedávno jsem založila diskuzi o hromadách věcí, třídím, vyhazuji několikrát za rok, no. Samozřejmě to je základ úspěchu - zbavit se nepotřebných věcí, ale teď ten zbytek.
Já nevím, dřív jsem to nějak zvládla líp. Bydlela jsem ve městě, všechno jsem měla kousek, tudíž jsem netrávila půl života na cestách a byt taky není barák. O zahradě ani nemluvím, to začne vždycky na jaře a taky to nějak nestíhám.
Prostě mám pocit, že bych se asi musela nějak rozkrájet nebo nevím. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9519
20.12.18 15:06

U nás část problémů vyřešila paní na úklid a zahradník :mrgreen: . Ale i tak je pořád, co dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.18 15:07

Pani na uklid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70588
20.12.18 15:09

A čím se na úklidu / zahradě podílí manžel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12188
20.12.18 15:13

@j.a.n.i1 Manžel seká zahradu, řeže a rovná dříví, teď dělá příjezdovou cestu.. Vozí a vyzvedává děti ze školy (někdy vyzvedávám já, někdy on), pomáhá s vařením, to ho baví..
Opravdu nepere a nežehlí, stejně jako já neřežu na okružní pile.
V domácnosti asi dělám o něco víc já, on zase tráví a bude trávit v práci cirka tři až čtyřikrát více času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12188
20.12.18 15:14

@Tichošlápek Paní na úklid by nebyla špatná. Fakt je, že sousedka měla a chválila si to moc. Jenže paní teď nemůže a ona od té doby marně shání.. Nejsou lidi a ono si do baráku taky nechcete jen tak někoho pustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12188
20.12.18 15:15

Já jsem kdysi četla o nějakém harmonogramu, nemůžu to najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
20.12.18 15:16

Vykašlat se na to. Az budu umírat nechci vzpomínat jak jsem misto pohody silela, protože nebylo supr uklizeno. Uklizim průběžně co mi přijde pod ruku. Nehrotim to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12188
20.12.18 15:18

@ivašot. Já bych si to upřímně i ráda dělala, jenže mě se furt všechno nějak se.re. Vždy si něco naplánuju a ono se to sesype, jak domeček z karet.( Já nevím, jestli jsem blbá já, nebo mi prostě nepřejou okolnosti..
Kdybych se rozepsala, jak se mi to všechno podělalo teď před Vánoci, tak by tomu asi nikdo ani nevěřil.((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5883
20.12.18 15:18
@eva valoi píše:
Já jsem kdysi četla o nějakém harmonogramu, nemůžu to najít.

Nemyslíš Terapie domova ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12188
20.12.18 15:22

@Tableta Asi to tenkrát bylo ještě něco jiného, ale každopádně asi něco na ten způsob.. Nebo je to ono.. Nevím. Každopádně díky za odkaz. Na to se podívám.. Máš s tím zkušenost|?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5883
20.12.18 15:28
@eva valoi píše:
@Tableta Asi to tenkrát bylo ještě něco jiného, ale každopádně asi něco na ten způsob.. Nebo je to ono.. Nevím. Každopádně díky za odkaz. Na to se podívám.. Máš s tím zkušenost|?

Kdysi jsem to zkoušela, konkrétně Fly Lady. Což mi zrovna moc nevyhovovalo, protože áme pidi byteček. Pro mě je lepší úklid podle zón. Nicméně, základ je projít všechny věci v bytě, a to postupně podle účelu. Ne místnosti, jakože nejdřív ložnici, potom kuchyni, atd. Ale vzít veškerý svoje oblečení a všechno protřídit. Potom všechno nádobí a protřídit. Elektroniku, hračky, dokumenty… Všechno nepoužívané či rozbité nemilosrdně vyhodit, darovat, zrecyklovat. Žádné kdyby náhodou neexistuje. Pak se udržuje pořádek snadno. Jo a samozřejmě HNED vracet věci na svoje místo. Ale to by většinou potřebovali vtlouct do hlavy hlavně pánové :mrgreen:

Příspěvek upraven 20.12.18 v 15:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12632
20.12.18 15:30
@eva valoi píše:
@ivašot. Já bych si to upřímně i ráda dělala, jenže mě se furt všechno nějak se.re. Vždy si něco naplánuju a ono se to sesype, jak domeček z karet.( Já nevím, jestli jsem blbá já, nebo mi prostě nepřejou okolnosti..
Kdybych se rozepsala, jak se mi to všechno podělalo teď před Vánoci, tak by tomu asi nikdo ani nevěřil.((

Tak napiš, aspoň se ti uleví. Já teda van.uklid zvládám velmi dobře, problém je v tom, že jsem poslední dobou hodně unavená. Takže holt není vytreno dvakrát týdně, ale jen jednou. Okna, co jsem myla v půlce října, když bylo ještě teplo, jsou už zase špinavý. Ale víš co, je mi to fuk a mé polovičce naštěstí taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
20.12.18 15:32

Kdyz byli kluci mali, chodila 1× tydne pani na uklid. Ted mam zkraceny uvazek a nepravidelnou pracovni dobu, mam ranni a odpoledni vcetne vikendu. Uklizim a varim ve vsedni dny dopoledne, kdyz jsem sama doma. Kluci maji sve ukoly: zajistujou vyndavani pracky, susicky a mycky, vysavaji si pokoje a staraji se o trideny odpad. Kdyz je treba, napisu jim maly nakup, velke nakupy dela manzel, seznam mu posilam mailem. Na krouzky chodi kluci sami, vyzvedavani mladsiho zajistuju ja v utery a manzel ve stredu a ctvrtek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
20.12.18 15:33

Na to se mne ptal včera kolega, tak jsem mu odpověděla, že si při tom otevřu vino a uvidím, kam dojdu :lol: . Možná jen na dno láhve a pak mi to bude jedno :lol: .
Jinak si to tak neberte. Ja zitra budu chaoticky pobíhat po bytě a snažit se uklidit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama