Kuchyňské skříňky do stropu

462
22.12.18 20:37

Kuchyňské skříňky do stropu

Jdu si pro radu - máme klasickou kuchyňskou linku, bohužel je malá, takže se dávají věci i nad horní skříňky, ale mně to vadí, kvůli prachu i proto, že to nevypadá dobře. Přemýšlela jsem, jestli by šlo na horní skříňky přidělat nějaké další až do stropu, ale ten samý dekor už nikde neseženeme, tak nevím, jestli tam dát bílé, jak by to vypadalo. Nemáte některá zkušenosti, nebo nějaký jiný nápad, jak věci na horních skříňkách schovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

972
22.12.18 21:12

dam vam typ kdyz nechcete menit celou kuchyn tak vymente jen dvere aby byli ve strejne barve ale zalezi jak tu kuchyn mate

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
22.12.18 21:18

Jak radí @B4RC3LON4. Dodělala bych skřínky a u všech udělala stejné dvířka. Skřínky do stropu nám doporučil stolař a měl pravdu, využíváme každou a ještě občas chybí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
22.12.18 21:23

To bych musela vyměnit i spodní dvířka že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 21:30

Vyrobit sam nebo i na zakazku, i s jinou barvou to muze vypadat fajn.

A nebo umistit veci nahore do barevnych plastovych boxu s vikem, jsou k dispozici i dekorativni a usetrit na novou kuchyn ci vetsi predelavku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
22.12.18 21:30
@verujan píše:

ono zalezi na tom jak tu kuchyn mate pokud jde z boku videt tak je to problem ale tak neni problem koupit podobony nebo udelat lakovacku ten prvni bok a na zbytek bych vymenil jen ty dvirka ale musite vsechny spodni nevim zalezi jak by to vypadalo kdyby vrchni byli nejake a dolni jine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 21:35

Taky máme skříňky až do stropu a je to super. Já bych se rozhodla podle toho, jak máte kuchyň starou a jak vypadají ty ostatní skříňky a taky samozřejmě finančními možnostmi - daly by se vyměnit jen ty dvířka, to by bylo nejelegantnější, ale nejlevněji to také nevyjde. Jestli máte nějakou starou kuchyň, která už celkově nevypadá nic moc, ale současně to potřebujete udělat levně, tak bych to řešila tapetou. Případně, pokud jsou ty spodní skříňky v nějaké jednolité barvě, tak k nim vybrat ne stejnou, ale tak, aby to vypadalo hezky, ve stejném provedení, např. pokud máte lakované červené, tak k nim nahoru třeba lakované bílé, pokud fóliované, tak zase fóliované. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 21:37

Já jsem si nechávala dodělat skříňky až do stropu několik let po rekonstrukci kuchyně na zakázku. Samozřejmě to realizoval už jiný truhlář, původní neměl na zakázku volnou kapacitu. Tento truhlář pro mně dělal vestavěné skříně a kuchyňské skříňky udělal k zakázce víceméně z dobré vůle - měl hodně zakázek a toto byla objednávka za pár korun, která by se mu samostatně moc nevyplatila. K dekoru světlý dub jsem po dohodě s ním zvolilal bílý lesk a vypadá to, dle mého názoru dobře. Zachovala jsem jen stejné úchyty. Nemůžu najít žádnou fotku, mám to takto v bytě, který momentálně pronajímám.

Horní skříňky jsem využívala na méně často používané předměty - kuchyňský robot, různé formy a sváteční servis. Za mně to byla jednoznačně dobrá volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 21:37
@verujan píše:

Záleží jakou máš kuchyň, já mám horní dvířka úplně jiná, než dolní a vypadá to dobře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
22.12.18 21:39
@verujan píše:
Jdu si pro radu - máme klasickou kuchyňskou linku, bohužel je malá, takže se dávají věci i nad horní skříňky, ale mně to vadí, kvůli prachu i proto, že to nevypadá dobře. Přemýšlela jsem, jestli by šlo na horní skříňky přidělat nějaké další až do stropu, ale ten samý dekor už nikde neseženeme, tak nevím, jestli tam dát bílé, jak by to vypadalo. Nemáte některá zkušenosti, nebo nějaký jiný nápad, jak věci na horních skříňkách schovat?

Ahoj.

Nechceš poslat foto stávající kuchyně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
22.12.18 21:45

Dala bych sem fotku, ale nemám momentálně funkční mobil, až bude opravený, tak ji sem dám. Skříňky mají dekor světlého dřeva (hodně světlého), deska je v barvě buku a v barvě buku jsou na skříňkách okraje (jen po stranách, dole a nahoře ne). A já právě nemám žádnou představivost, jak by to vypadalo nějak nastavené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
22.12.18 21:49

@Jitul.kaaa9 Můžeš poslat fotku, třeba do sz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
22.12.18 22:00
@verujan píše:
Dala bych sem fotku, ale nemám momentálně funkční mobil, až bude opravený, tak ji sem dám. Skříňky mají dekor světlého dřeva (hodně světlého), deska je v barvě buku a v barvě buku jsou na skříňkách okraje (jen po stranách, dole a nahoře ne). A já právě nemám žádnou představivost, jak by to vypadalo nějak nastavené.

Ahoj.

A barvu stěn v kuchyni máš bílou?

A ještě jeden dotaz:

Co máš za linkou? Materiál i barvu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
22.12.18 22:39

Barvu stěn bílou, a za linkou mám dlaždice takové hodně světle krémové. Já až to půjde, tak sem hodím foto a obnovím diskusi, jestli na mě ještě budete mít čas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama