Tvrdnutí bříška v 17tt

257
16.2.20 09:12

Tvrdnutí břicha

Ahoj, dneska v noci jsem měla takový zvláštní pocit. Vzbudila jsem se na WC, nic mě nebolelo, ale sáhla jsem si na podbřišek, který je normálně měkký a bříško ještě není vleže tak vystouplé a najednou bylo něco jinak, podbřišek tvrdý a vystouplý. Šla jsem na WC, znovu si lehla a už to bylo ok. Co to bylo? Že bych měla tak plný mocak se mi teda nezdalo…Tvrdnutí bříška? Ale takhle brzy? Jsem z toho jelen…Jinak žádné problémy nemám. Magnesium beru 2 tbl. denně, protože mě bolí třísla. Díky za reakce.

Příspěvek upraven 19.02.20 v 20:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

949
16.2.20 09:18

@Erika567 jo mohlo to být ono. Ono to bříško je opravdu tvrdé jako kámen. Nijak to nebolí ale je to nepříjemné. Taky mě to v tuhle dobu nějak začalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
16.2.20 09:20

@Jessica4 díky za odpověď..ještě jsem to nezažila, tak jsem z toho zmatená ;-) no a není to nějaký problém? Nemůže to mimču nějak ublížit? Jinak vím, že se na to bere magnezko, ale když už ho beru, tak co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
16.2.20 09:30

@Erika567 nic s tím neudělaš. Ono je tohle normální, dít se to bude. Mimču to neškodí. Jsou to stahy dělohy. Magnezko bereš to co ti poradila dr.? Jeden čas když jsem měla stres tak mi začalo tvdnout často klidně i 6× za den z ničeho nic. A aby mě to přestalo tak jsem musela nasadit magnezko aspoň 3×3 tbl. za den. Tak jestli to co bereš není málo. Ale nestrachuj se jak říkám, ničemu neškodí a je to normální. Kdyby ti tvrdlo víc jak 10× za den, kontaktuj dr. Do 10 tvrdnutí je to ok :) jinak když by tvrdločastěji doporučují hodit nohy nahoru a odpočinout si. Mě tak vždy dá tělo najevo že je unavené a měla bych přibrzdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
16.2.20 09:35

@Jessica4 super, díky za rady, jsi hodná :) uvidíme:grinning: zatím se to stalo poprvé. Magnesium jsem si kvůli těm trislum naordinovala sama a jen jsem mu to říkala na kontrole. V lékárně říkali 2 denně, tak beru dvě denně:) budu to sledovat a kdyžtak se s ním poradim… každopádně díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
16.2.20 09:45

@Erika567 ja beru magnezii lactici, určené přímo i v těhu. A tam můžeš fakt bez problémů 6 za den, v horších případech i 9. Nebrat jich takhle hodně nějak dlouhodobě ale při obtížích :) já jsem jich hodně musela brát když mě začali bolet vazy. Tři dny jsem byla ráda když jsem došla na wc jak to bolelo. :D ale občas mi bříško tvrdne i přes magnezko, ale je to opravdu ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
16.2.20 20:43

Mně tvrdne při a po fyzické aktivitě (což jsou v mém případě i schody do patra nebo cesta na wc :D) a to už cca od 11tt. Je to jen nepříjemné, pokud to není 10× za hodinu tak by to neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
17.2.20 08:51

Určitě to bylo tvrdnutí dělohy, je to běžné, miminku to neublíží. Řekni o tom na příští prohlídce. Pokud to později nenbude víc jak 10× za den, tak je to v pohodě. Zhoršuje to stres a větší fyzická aktivita. Dokud to zaregistruješ jen sem tam nějaký den, není nutné ani navyšovat magnésko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
17.2.20 08:58

@Petule030 díky za reakci. No, tohle bylo v noci, takže žádná fyzicky náročná aktivita ani stres :-D ale od té doby klid, tak uvidíme. Na prohlídku jdu za 3 týdny, tak mu to tam řeknu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
17.2.20 11:19

@Erika567 Jasně, že jsi neměla stres. To potom může být i jedna kontrakce za druhou. :D Ale taky nemusí, každá to má jinak, někdo má tu dělohu dráždivější a někdo až do porodu neví, co to tvrdnutí je. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama