Být na Vánoce bez synů?

Anonymní
3.12.20 22:50

Být na Vánoce bez synů?

Holky řeším jednu jobovku a nevím jak se rozhodnout, tak jsem si přišla pro radu, zajímalo by mě, co by jste dělaly vy. Mám dva syny (16 a 14) od roka mladšího jsem žila s mužem, s kterým se rozvádíme a který není otec kluků, ale vychovával je od mala a mají hezký vztah, kluci už jsou velcí a jsou buď u mě nebo u „táty“, necháváme to na nich, pro ně to táta je. Pravého otce si nepamatují, viděli ho párkrát v životě. Jsem ještě stále manželovi velice vděčná, že i přesto, že by nemusel si kluky bere, věnuje se jim a v neposlední řadě je i finančně podporuje. Přesto, že to mezi námi přestalo fungovat, oba se snažíme, aby to kluci pocítili co nejméně a co se jich tyče, tak se vždy domluvíme a jsme za jedno. Problém jsou Vánoce. Jsme od sebe už více jak rok, ale loni to bylo dost čerstvé a proto jsme se domluvili, že pro dobro dětí je uděláme ještě společně. Manžel byl na Štědrý den u nás. Nejde to tak ale každý rok a letos už máme každý novou známost. Ani jeden jsme partnery ještě nepředstavili dětem. Oni o nich ví, ale netouží po nějaké tetě nebo strejdovi. A po pravdě to zatím takto vyhovuje i mě. V době kdy jsou kluci u manžela, jsem s přítelem a to nám zatím stačí. Manžel to má stejně. Jeho partnerka má dítě a taky jsou spolu pouze v době, kdy má dítě otec a kluci jsou u mě. Všem to tak vyhovuje, ale přítel by byl rád na Vánoce se mnou. Ať už s klukama nebo bez. Říká, že už by mu nevadilo je poznat. Kluci nechtějí a to ani přesto, že by jsme nemuseli být doma a mohli odjet na chatu přítele. Já teď stojim před rozhodnutím oslavit Vánoce s klukama a přítel bude sám nebo budou kluci s manželem a já s přítelem. Na jednu stranu nechci, aby byl přítel sám a stejně tak manžel, děti by k němu šly až na první svátek. Jsou velcí je mi jasný, že ten starší půjde stejně alespoň na chvíli po večeři a stromečku za kámoši ven, ráda bych byla s přítelem a s klukama oslavila Vánoce o dva dny dříve nebo později, ale na druhou stranu si připadám divně, neumím ten pocit vysvětlit, jako bych své děti vyměnila za chlapa a to tak rozhodně není, ale samotnou mě ten pocit překvapil. Manžel ani děti s tím problém nemají. Kluci chápou, že letos už není vhodné být na svátky dohromady a je jim jedno u koho z nás budou přímo na Štědrý den. Přesto se stále nemohu rozhodnout, co by jste dělaly v moji situaci vy holky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4145
3.12.20 22:56

Kluci jsou velcí, ale pořád jsou to děti. Vánoce u nás probíhají jenom kvůli dětem, byť už docela velkým, jinak bych byla někde v tropech. Nechala bych rozhodnutí na nich a podřídila se. Jestli chtějí být kluci u manžela, tak ať jsou. Svět se nezboří. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
3.12.20 22:56

Nikdy, nikdy, nikdy. Vánoce jsou hlavně o rodině, což nějaká relativně čerstvá známost ještě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 22:57

Ja bych rozhodne byla s detmi

• Citovat
  • Nahlásit
3998
3.12.20 23:04

Tak nějaká zlatá střední cesta? Přes den být s klukama, dát si dárky třeba ve 4, pak je odvést k manželovi a jet za přítelem a večer a v noci být s ním?
Já nejsem zastánce obětovat se dětem, ale přítel jako dospělý člověk už by nemusel přikládat Vánocům takovou magickou důležitost, jak třeba ještě ti kluci.
Na druhou stranu, kamarádka má kluky v podobném věku jak ty (15 a 18), rozvedená je už roky a letos se kluci rozhodli, že budou oba u táty na druhém konci republiky, takže ona bude poprvé sama. Přítele má už taky pár let, ale ten bude se svými dětmi, tak ona bude se svými rodiči. Tak je možné, že ti kluci to fakt tak neberou a je jim to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19548
3.12.20 23:08
@me57h píše:
Nikdy, nikdy, nikdy. Vánoce jsou hlavně o rodině, což nějaká relativně čerstvá známost ještě není.

Tvl ty se s svym patologickym vztahem k vlastnim dceram tu budes neco kazat o rodine? :pocitac: :zed:
To asi starsi dceru dotahnes pod stromecek za usi ne? Pochybuju, ze by s takovou matkou chtela travit vanoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827

Hele pokud to detem nevadi tak bych je pustila k tatovi a ty si uzijes vanose s pritelem a s klukama to oslavte pak 25.12. tak ze prijdou domu a budou mit u tebe slavnostni snidani a pak rozbalovani darku po americku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6884

Štědrý den bych trávila s dětma, ne s chlapem, co ho znám pár týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
3.12.20 23:10
@Hanka1 píše:
Tvl ty se s svym patologickym vztahem k vlastnim dceram tu budes neco kazat o rodine? :pocitac: :zed:
To asi starsi dceru dotahnes pod stromecek za usi ne? Pochybuju, ze by s takovou matkou chtela travit vanoce

Moje dcera na Vánoce přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19548
3.12.20 23:12
@me57h píše:
Moje dcera na Vánoce přijde.

Tak to ji teda obdivuju, ze to da… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
3.12.20 23:20

Zeptej se kluku, co chteji. Uz ses ptala? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
3.12.20 23:21
@Hanka1 píše:
Tak to ji teda obdivuju, ze to da… :lol:

Ona musí, jinak by jí matka s otcem dělali strašný scény a matka o tom vypisovale zde, jak je dcera nevděčná, přitom přeci měla tak láskyplnou výchovu a štěstí rodinného krbu :mrgreen:,tak protože je holka chytrá, tak zvolila menší zlo a obětuje se a zrejmě i kvůli té mladší, která ještě zdrhnout nemůže. Nemůže sestře tohle udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
3.12.20 23:21

Nechala bych je ať se sami rozhodnou, kde kdy chtějí být, už to nejsou malé děti, kvůli kterým je potřeba hrát si nějak extra na Ježíška. Ale pro mě by bylo důležité jim to říct tak, aby bylo vidět, že mi záleží na tom, aby byli na Vánoce spokojení a mám je ráda, ať se rozhodnou jakkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9706
3.12.20 23:22
@me57h píše:
Nikdy, nikdy, nikdy. Vánoce jsou hlavně o rodině, což nějaká relativně čerstvá známost ještě není.

Prosím tě ty hlavně nikomu neraď… Tvoje přístupy k dcerám jsou patologické, taky se divím, že se s tebou vůbec stýkají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19548
3.12.20 23:26
@Tomáš916 píše:
Ona musí, jinak by jí matka s otcem dělali strašný scény a matka o tom vypisovale zde, jak je dcera nevděčná, přitom přeci měla tak láskyplnou výchovu a štěstí rodinného krbu :mrgreen:,tak protože je holka chytrá, tak zvolila menší zlo a obětuje se a zrejmě i kvůli té mladší, která ještě zdrhnout nemůže. Nemůže sestře tohle udělat.

To mas recht, ze to pretrpi pro klid a kvuli mladsi segre…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat