Co vám pomáhá na Váš vztek?

28.11.20 10:31

Co vám pomáhá na Váš vztek?

Ahoj, zajímalo by mě, co vám pomáhá proti vzteku? Mám dvě děti - 2,5 let, 7 měsíců a ačkoliv jsem si je moc přála, momentálně šílím. Celé těhotenství jsem se těšila, že konečně se sebou tak půl roku po porodu začnu něco dělat (už se docela protivím sama sobě), ale všechno je zavřené, nikam nemůžem, dokonce se nevidíme ani s rodinou, která je povětšinou v zahraničí. S nikým se nevídáme (zaprvé jsme se před porodem přestěhovali do města, kde moc lidí neznám, za druhé se bojím kvůli koronaviru)
Už se nepoznávám, jsem permanentně nasraná, celý den se těším, až bude večer, jenže pak se malé hádě začne budit co hodinu a tak každý den pořád dokola. Včera už jsem fakt měla hysterický záchvat, agresi obracím proti sobě, ale mám strach, že moje permanentní nakakání se podepisuje i na dětech.
Prosím nepiště mi rady, ať si někam vyrazím sama, nejde to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8282
28.11.20 10:39

Bachové kapky.. pomáhá mi to i na úzkostlivé stavy a paniky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
28.11.20 10:44

Bachovky mne také napadly. Slyšela jsem samou chválu a mnu si na ně ruce. Ale kvůli jiného problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4125
28.11.20 10:52

Bachovky pro mne byly naprosto k ničemu. Placebo maximálně.
Lehce utlumí Persen, kozlík, tyhle silnější bylinky, ale zase pozor, částečně unaví, a jakmile jsem unavená a musím fungovat, je to spolehlivý spouštěč vzteku.

Asi nejvíc mi pomohlo vyhradit si fakt pár minut ráno, před usnutím, v noci, kdykoliv, kdy je doma ticho a klid a zkusit meditovat. I pár vteřin zastavení mozku stačí a po pár dnech funguje na celkově zklidnění a zjasnění mysli.
Ideální to ale nebude nikdy žejo, je to pořád jen lepení náplastí na tryskající rány.
Musí se změnit ty okolnosti kolem, takže nám všem držím palce, ať je to co nejdřív,
N.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
28.11.20 10:52

Zrovna před chvílí mi pošta dovezla tryptofan a de press. Tak uvidíme, zda to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
28.11.20 10:59

Mne na tyhle stavy, kdy nedokazu byt ani sama se sebou, nejvic pomaha beh a cviceni, proste se totalne odrovnat. Lepsi nez vsechny kapky a meditace dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8282
28.11.20 11:03
@NiKina píše:
Bachovky pro mne byly naprosto k ničemu. Placebo maximálně.
Lehce utlumí Persen, kozlík, tyhle silnější bylinky, ale zase pozor, částečně unaví, a jakmile jsem unavená a musím fungovat, je to spolehlivý spouštěč vzteku.Asi nejvíc mi pomohlo vyhradit si fakt pár minut ráno, před usnutím, v noci, kdykoliv, kdy je doma ticho a klid a zkusit meditovat. I pár vteřin zastavení mozku stačí a po pár dnech funguje na celkově zklidnění a zjasnění mysli.
Ideální to ale nebude nikdy žejo, je to pořád jen lepení náplastí na tryskající rány.
Musí se změnit ty okolnosti kolem, takže nám všem držím palce, ať je to co nejdřív,
N.

Není Persen na spánek? Vidíš, každému pomáhá něco jiného :) musí vyzkoušet a pak se rozhodnout..mě Bachovky zachránily před pár dny zdravou mysl..a to jsem kdysi brala Neurol, Lexak nebo Xanax a Zimovane :) takže jsem ráda za tuto možnost.. léky nesnesu, jim jich za den tolik, že už bych další nesnesla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8282
28.11.20 11:05

Hele, každý tu má svůj odzkoušený recept :) mě pomáhají Bachovky a cvičení ve fitku (teď nelze teda :mrgreen: ), někomu Persent nebo vycházka v přírodě..je důležité si vyzkoušet pár variant a zjistit co Ti sedí :) držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 11:06

Mě pomáhá si pustit do sluchátek hudbu na plné pecky. A napsat moje pocity na papír nebo do deníčku do mobilu. U mě je horší smutek, ten já řeším sladkým a už tak i vypadám :( nevím jak přestat.

• Citovat
  • Nahlásit
28.11.20 11:13

Já teda kojím, tak nevím, co z daných preparátů je vůbec možné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3836
28.11.20 11:29

Vys. r se na Bachovky. Vyhodiš akorát prachy. Obuj di tenisky a běž to vyběhat. Vybiješ vztek a uděláš neco se sebou, jak jsi plánovala. Běhání nezavřeli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
28.11.20 11:53
@veselamuchomurka píše:
Já teda kojím, tak nevím, co z daných preparátů je vůbec možné…

Docela mi pomáhá vitamín D. Nevím jak je to možné ale zabírá spolehlivě. Celkově mě vyklidňuje. Mám dost nervní povahu. A na spaní mi pomáhá Dormian. Tak ať je brzy líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 12:01

Ja te chapu. Mam k tomu denne zdravotni problemy kvuli svému chron. onemocnění. Já to mám tak, že nejsem holt dokonalá matka a syn taky kouká na pohádky nebo hraje omezeně i hry na mobilu. Já se snažím chodit ven, to na psychiku pomáhá a hlavně si dělat okolo sebe hezky. Dobrým jídlem (pohoda v žaludku) dnes např. muj oblibeny zeleny chřest s červenou repou a dalsi zeleninou s parmazánem. Dále příjemná hudba. Na youtube uz si poustim vanocni melodie nebo hudbu dle měsíců např. November. Uklidňuje mě to. Kdyz uz fakt nemůžu, placnu se k oblibenemu filmu nebo serialu na Netflixu. Nikam se nehoním. Mám paní na úklid. Vsechny možně spotrebice. Taky jsem v kontaktu s rodinou a kamarádama pres fb a telefon. Denne si s nekym volam. Na uklidneni mi taky pomaha vana, horka sprcha a masáž od manžela. Jo a uz se tesim na vanocni vyzdobu. Dulezity je, abys cely den jen nelítala a uměla si sednout a uzit svoji chvilku a nenechala se zotročit dětma.

• Citovat
  • Nahlásit
2898
28.11.20 12:46

Pravda, že třeba hořčík taky není špatnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11852
28.11.20 14:21

Já mám dítě starší - 13 letou dceru, puberta šílená, od března v podstatě bez školního režimu.
Pomáhá hlavně pohyb, část cesty do práce chodím pěšky a ač jsem běh v mládí nesnášela, začala jsem v padesáti běhat.
A běhám pravidelně 5-6 x týdně.

No a ještě ve vzteku dokážu velmi rychle a kvalitně vydrhnout koupelnu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat