Bývalý a moje děti

Anonymní
21.5.20 16:59

Bývalý a moje děti

Holky potřebuji nezaujatý pohled, jestli jsem já ta špatná. Mám tři děti, dva syny a dceru. Starší syn a dcera jsou zesnulého manžela. Dcera ještě nebyla ani na světě, když měl autonehodu. Když byly synovi tři roky a dceři necelý rok seznámila jsem se s teď už bývalým partnerem. Nikdy jsme se nevzali, ale měli jsme spolu později poslední dítě. Vztah jsme měli harmonický, velmi jsem oceňovala, že se věnuje starším dětem, které nejsou jeho. Choval se k nim od začátku jako otec a děti ho zbožňovaly. Táta byl vždy ten na lumpárny a blbosti, stejně tak ale i autorita a mimo jiné nás dokázal zabezpečit finančně. Jako rodina jsme fungovali ukázkově. Horší to bylo mezi námi jako partnery. Nějak jsem od něj necítila, že mě miluje, nebyl moc na intimnosti a postupem let jsme žili jako dva kamarádi nebo sourozenci co společně vychovávají děti. Nehádali jsme se, nic podobného, ale teď vidím, že to z jeho strany láska nebyla. Tedy ke mě, ke všem třem dětem se choval vždy velice hezky a tam ta láska cítit byla. Snažila jsem se to neřešit, kvůli dětem, jen jsem si občas pobrečela a šlo se dál. Strašně mi ale chyběla jeho pozornost ke mě jako k ženě, nějaká náklonnost, city a další věci po kterých sem strašně toužila. Bohužel jsem to nevydržela a povedla ho. U milence jsem našla co jsem hledala a můj ex by na to ani nepřišel. Vůbec nežárlil a to mi došlo, že je to ještě horší, že mu na mě vůbec nezáleží. Přiznala jsem se mu a šli jsme od sebe. Já to ukončila. Velice brzy se ukázalo, proč se ke mě takto choval, roky jsem žila s homosexuálem, který si hrál na to, že je hetero. Jsme od sebe půl roku a on už má vztah s mužem. Já jsem sama s dětmi. Problém je, že on si chce brát všechny děti na víkendy, prázdniny. Nejmladšího chápu, tam máme dohodu, je to jeho otec, ale vadí mi, že se stýká se staršími dětmi. Nejdříve starší děti nechtěly, měly vztek a styděly se za něj. Nějak je ale ukecal a ony mě nechtěly ranit, tak se s ním scházely tajně, přes karanténu. Nechtěla jsem je držet doma, tak jsem je v dobré víře pouštěla za kamarády a staršího syna za přítelkyní. Lhaly mi, že jsou tam a byly u otčíma. Vím, že jsou ve věku, kdy už to neovlivním a doma je držet nemůžu, ale mrzí mě, že otčím pro ně táta je nejlepší a já ta nejhorší. On si je kupuje, kluka třeba tím, že v jeho novém bytě mu udělal pokoj, kde se může scházet a přespávat s přítelkyní. Holku stejně, ta zase má pokoj pro sebe a pro kámošky. Navíc mají od něho velmi pěkné kapesné. A na to prostě skoro sedmnáctiletý kluk a skoro čtrnáctiletá holka slyší. Já jim tohle splnit nemůžu, nemáme doma tolik prostoru, žijeme v našem původním bytě dva plus jedna. Finančně mám co dělat, abych utáhla nájem a jídlo. Ony mi ale tvrdí, že mají tátu rádi, že jim to vysvětlil a, že důvod nejsou peníze. Já nevím, proč teda tak najednou otočily, když měly na něho při odchodu také vztek. Když jim teď zakážu se s bývalým vidět, křičí na mě a jsou oba drzí. Poslední týdny se jenom hádáme, říkají mi věci, které mě bolí. Na konec za vše můžu já, já jsem se změnila, já jsem jim zničila rodinu, já si našla milence a vlastně se ani nediví tátovi, že si našel chlapa, protože to se mnou nemohl vydržet. To jsou věci, které mě jako mámu hrozně bolí, měli jsme vždycky nádherný vztah, dělaly mi radost a nikdy by si takové chování ke mě nedovolily. Mohla jsem jim věřit a jednali jsme doma na rovinu. Teď na mě ječí, nadávají a to i sprostě, lžou. Když jim řeknu jestli by si tohle dovolily k tátovi, tak s klidem odpoví, že ne, protože on je normální. Já už nevím a nemůžu. Po mě se prostě chce, abych je pouštěla jak se jim zlíbí za chlapem, který není ani jejich otec, nemůžu na něj říct křivé slovo a musím je s úsměvem poslouchat, jak je táta nejlepší. Jakmile něco namítnu, je zle. Jenže někdy to prostě nejde. Když slyším holku, jak básní do telefonu kamarádce, jak už jenom jeden den a konečně jde k tátovi, jak je to tady nuda a jak moc se těší a co budou dělat a kam pojedou, chce se mi brečet. Já se můžu snažit jak chci, ale on bude vždycky ten nejlepší, přitom já byla vždy ta, co mu kolikrát domlouvala, ať není tak přísný. On se jim sice hodně věnoval, dával jim lásku, byl jako jejich kámoš, hodně povolil, ale běda, jak udělaly něco co ho vytočilo. Třeba špatné známky nebo bordel v pokoji. To to pak lítalo. Ven nešly, než je nepřezkoušel, že to umí nebo, než ten pokoj nebyl jak ze škatulky. Klidně je třikrát vrátil se sešitem do pokoje, ať přijdou, až to budou opravdu umět. V životě by si nedovolily něco namítnout, možná tak za rohem, ale do očí ne. Já na tohle nikdy tak přísná nebyla a kolikrát jsem se jich zastala, ať jdou ven, že se to naučí večer. A přesto jsem já ta špatná teď. Tak já nevím, kde dělám chybu, asi jsem špatná máma. Holky je ode mě opravdu tak nepochopitelné, že mi vadí, že moje děti tráví čas s člověkem, který není jejich biologický otec, že nechci poslouchat neustálou chválu na jeho osobu, když mi vlastně léta lhal a dělal ze mě blbce, žila jsem nejlepší roky s homosexuálem, dala mu dítě a on mi teď bere všechny děti a já jsem často sama. Děti všechno po pravdě ví a stejně mě nechápou. Bavím se celou dobu o těch starších, nejmladšího je to otec, je ještě dost malý a tam to neřeším, že mu táta chybí, paradoxně jemu chybí nejméně. Těší se, ale je rád i se mnou, to ti dva, to je jiná kapitola. Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2652
21.5.20 17:04

A proč jim zakazuješ se s ním vídat? mají ho radi jako otce a nevidím v tom problém :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53810
21.5.20 17:09

Děti jsou už velký a pokud obě strany mají zájem o kontakt, tak bych tomu nebránila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1531
21.5.20 17:10

Řeknu ti to takhle. Ano, jsi ta špatná. Nezlob se na mě, dokud s vámi žil a staral se o vás, tak ti nevadilo, ba naopak, že ho děti berou jako tátu a že mají krásný vztah. Šli jste od sebe a najednou ho tak brát nemají? Proč? Udělal jim něco? Ne!!! Tak proč jim ho zakazujes? Dětem se nedivím, chovala bych se stejně. Mám macechu a i kdyby šli s tátou od sebe, stejně to bude moje máma, i přesto, že mě neporodila. A že je gay? No je. Asi to zjistil pozdě. Nech ho žít, at je šťastný se svym partnerem a začni se chovat jako dospělá ženská a máma, která chce to nejlepší pro své děti. Suprovýho tátu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16870
21.5.20 17:10

On je pro ne otec, na svého bio si nepamatují, proste pro ne byl dlouho rodina a od tebe je sobecké jim zakazovat ho vidat. Jasne ze budes ta nejhorší, kdyz jim zakazujes styk s nekym, koho maji rádi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
21.5.20 17:12
@Anonymní píše:
Holky potřebuji nezaujatý pohled, jestli jsem já ta špatná. Mám tři děti, dva syny a dceru. Starší syn a dcera jsou zesnulého manžela. Dcera ještě nebyla ani na světě, když měl autonehodu. Když byly synovi tři roky a dceři necelý rok seznámila jsem se s teď už bývalým partnerem. Nikdy jsme se nevzali, ale měli jsme spolu později poslední dítě. Vztah jsme měli harmonický, velmi jsem oceňovala, že se věnuje starším dětem, které nejsou jeho. Choval se k nim od začátku jako otec a děti ho zbožňovaly. Táta byl vždy ten na lumpárny a blbosti, stejně tak ale i autorita a mimo jiné nás dokázal zabezpečit finančně. Jako rodina jsme fungovali ukázkově. Horší to bylo mezi námi jako partnery. Nějak jsem od něj necítila, že mě miluje, nebyl moc na intimnosti a postupem let jsme žili jako dva kamarádi nebo sourozenci co společně vychovávají děti. Nehádali jsme se, nic podobného, ale teď vidím, že to z jeho strany láska nebyla. Tedy ke mě, ke všem třem dětem se choval vždy velice hezky a tam ta láska cítit byla. Snažila jsem se to neřešit, kvůli dětem, jen jsem si občas pobrečela a šlo se dál. Strašně mi ale chyběla jeho pozornost ke mě jako k ženě, nějaká náklonnost, city a další věci po kterých sem strašně toužila. Bohužel jsem to nevydržela a povedla ho. U milence jsem našla co jsem hledala a můj ex by na to ani nepřišel. Vůbec nežárlil a to mi došlo, že je to ještě horší, že mu na mě vůbec nezáleží. Přiznala jsem se mu a šli jsme od sebe. Já to ukončila. Velice brzy se ukázalo, proč se ke mě takto choval, roky jsem žila s homosexuálem, který si hrál na to, že je hetero. Jsme od sebe půl roku a on už má vztah s mužem. Já jsem sama s dětmi. Problém je, že on si chce brát všechny děti na víkendy, prázdniny. Nejmladšího chápu, tam máme dohodu, je to jeho otec, ale vadí mi, že se stýká se staršími dětmi. Nejdříve starší děti nechtěly, měly vztek a styděly se za něj. Nějak je ale ukecal a ony mě nechtěly ranit, tak se s ním scházely tajně, přes karanténu. Nechtěla jsem je držet doma, tak jsem je v dobré víře pouštěla za kamarády a staršího syna za přítelkyní. Lhaly mi, že jsou tam a byly u otčíma. Vím, že jsou ve věku, kdy už to neovlivním a doma je držet nemůžu, ale mrzí mě, že otčím pro ně táta je nejlepší a já ta nejhorší. On si je kupuje, kluka třeba tím, že v jeho novém bytě mu udělal pokoj, kde se může scházet a přespávat s přítelkyní. Holku stejně, ta zase má pokoj pro sebe a pro kámošky. Navíc mají od něho velmi pěkné kapesné. A na to prostě skoro sedmnáctiletý kluk a skoro čtrnáctiletá holka slyší. Já jim tohle splnit nemůžu, nemáme doma tolik prostoru, žijeme v našem původním bytě dva plus jedna. Finančně mám co dělat, abych utáhla nájem a jídlo. Ony mi ale tvrdí, že mají tátu rádi, že jim to vysvětlil a, že důvod nejsou peníze. Já nevím, proč teda tak najednou otočily, když měly na něho při odchodu také vztek. Když jim teď zakážu se s bývalým vidět, křičí na mě a jsou oba drzí. Poslední týdny se jenom hádáme, říkají mi věci, které mě bolí. Na konec za vše můžu já, já jsem se změnila, já jsem jim zničila rodinu, já si našla milence a vlastně se ani nediví tátovi, že si našel chlapa, protože to se mnou nemohl vydržet. To jsou věci, které mě jako mámu hrozně bolí, měli jsme vždycky nádherný vztah, dělaly mi radost a nikdy by si takové chování ke mě nedovolily. Mohla jsem jim věřit a jednali jsme doma na rovinu. Teď na mě ječí, nadávají a to i sprostě, lžou. Když jim řeknu jestli by si tohle dovolily k tátovi, tak s klidem odpoví, že ne, protože on je normální. Já už nevím a nemůžu. Po mě se prostě chce, abych je pouštěla jak se jim zlíbí za chlapem, který není ani jejich otec, nemůžu na něj říct křivé slovo a musím je s úsměvem poslouchat, jak je táta nejlepší. Jakmile něco namítnu, je zle. Jenže někdy to prostě nejde. Když slyším holku, jak básní do telefonu kamarádce, jak už jenom jeden den a konečně jde k tátovi, jak je to tady nuda a jak moc se těší a co budou dělat a kam pojedou, chce se mi brečet. Já se můžu snažit jak chci, ale on bude vždycky ten nejlepší, přitom já byla vždy ta, co mu kolikrát domlouvala, ať není tak přísný. On se jim sice hodně věnoval, dával jim lásku, byl jako jejich kámoš, hodně povolil, ale běda, jak udělaly něco co ho vytočilo. Třeba špatné známky nebo bordel v pokoji. To to pak lítalo. Ven nešly, než je nepřezkoušel, že to umí nebo, než ten pokoj nebyl jak ze škatulky. Klidně je třikrát vrátil se sešitem do pokoje, ať přijdou, až to budou opravdu umět. V životě by si nedovolily něco namítnout, možná tak za rohem, ale do očí ne. Já na tohle nikdy tak přísná nebyla a kolikrát jsem se jich zastala, ať jdou ven, že se to naučí večer. A přesto jsem já ta špatná teď. Tak já nevím, kde dělám chybu, asi jsem špatná máma. Holky je ode mě opravdu tak nepochopitelné, že mi vadí, že moje děti tráví čas s člověkem, který není jejich biologický otec, že nechci poslouchat neustálou chválu na jeho osobu, když mi vlastně léta lhal a dělal ze mě blbce, žila jsem nejlepší roky s homosexuálem, dala mu dítě a on mi teď bere všechny děti a já jsem často sama. Děti všechno po pravdě ví a stejně mě nechápou. Bavím se celou dobu o těch starších, nejmladšího je to otec, je ještě dost malý a tam to neřeším, že mu táta chybí, paradoxně jemu chybí nejméně. Těší se, ale je rád i se mnou, to ti dva, to je jiná kapitola. Co s tím?

Dokud se to hodilo, tak jsi byla ráda, že vzal všechny děti za své.
Teď, když by ses od něj chtěla distancovat co to jde, sis vzpomněla, že starší dvě vlastně jeho nejsou.

Z jeho strany to byla sviňárna, ale když už děti rostly s tím, jako že je (fakticky) jejich otec, tak od podle mne nemůžeš zrušit, když už se ti to nehodí.

A to nepitvám, nakolik jsi byla spouštěč toho všeho ty svou nevěrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5043
21.5.20 17:15

Když jsem začínala číst, myslela jsem si, že to bude o tom, jak nebio otec po rozchodu kašle na nebio děti, kterým je to líto a stýská se jim. Popravdě jsem trošku v šoku z toho, že je to naopak a ty jsi proti tomu, aby se scházeli. Můžeš na něj být nabroušená, i když osobně si myslím, že v otázce upřímnosti ve vztahu si nemáte zase tolik co vyčítat. Ale proč do toho zatahuješ děti, pro které byl otcem v pravém slova smyslu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25607
21.5.20 17:15

Přestala bych žárlit a starším dětem nebránila ho vídat. Nejspíš ho mají rádi a peníze, co jim dává, jsou přijemný bonus. Jasně že je za hrdinu. Ty máš co dělat, abys vyšla. Jejich máma budeš a to nic nezmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53810
21.5.20 17:16
@mamina89 píše: Řeknu ti to takhle. Ano, jsi ta špatná. Nezlob se na mě, dokud s vámi žil a staral se o vás, tak ti nevadilo, ba naopak, že ho děti berou jako tátu a že mají krásný vztah. Šli jste od sebe a najednou ho tak brát nemají? Proč? Udělal jim něco? Ne!!! Tak proč jim ho zakazujes? Dětem se nedivím, chovala bych se stejně. Mám macechu a i kdyby šli s tátou od sebe, stejně to bude moje máma, i přesto, že mě neporodila. A že je gay? No je. Asi to zjistil pozdě. Nech ho žít, at je šťastný se svym partnerem a začni se chovat jako dospělá ženská a máma, která chce to nejlepší pro své děti. Suprovýho tátu :roll:
Jako dalšího?
@reincarnate píše:
Dokud se to hodilo, tak jsi byla ráda, že vzal všechny děti za své.
Teď, když by ses od něj chtěla distancovat co to jde, sis vzpomněla, že starší dvě vlastně jeho nejsou.

Z jeho strany to byla sviňárna, ale když už děti rostly s tím, jako že je (fakticky) jejich otec, tak od podle mne nemůžeš zrušit, když už se ti to nehodí.

A to nepitvám, nakolik jsi byla spouštěč toho všeho ty svou nevěrou.

No jeho homosexuality určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9336
21.5.20 17:20

Odháníš je od sebe sama, nechápu důvod, proč je nenecháš se s ním stýkat, je to jejich táta, i když ne biologický. Vychovával je od malička. Připadá mi spíš, že ses ještě nesrovnala s tím, že je homosexuál a chceš se mu pomstít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
21.5.20 17:21

Ani jsem to nedočetla, ale chováš se jak zhrzenka. Chápu ten šok, máš s ním dítě, roky jste spolu žili, ale prostě to tak je a ty nic nenaděláš. Skrz děti se mu mstít je hrozný, proč by je nemohl vidět když je vychoval? Chapu i že děcka držkujou, pro ně to táta prostě je a ty by si je měla v dobrých vztazích spíš podporovat a být ráda, že se mají takhle rádi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
21.5.20 17:24

No ale on je jejich táta, vychoval je. Te se tad furt řeší, jak důležitý je, kdo se jako otec chová, ne cí je dítě biologicky.

Na jejich místě bych tě nenáviděla za to, že jsi nejdřív rozbila rodinu (ja tě teda chápu, taky to nebyla úplně tvoje vina, ale to oni nepochopí, na to jsou malí) a teď mi chceš ještě sebrat tátu.

Pokud chceš vztah s dětmi napravit co to půjde, řekni jim, že k tátovi kdykoli a že se omlouváš. Za pár let bude pozdě. Hrozně jim ubližuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
640
21.5.20 17:31

Biologickeho tatu nemaji a tento je s laskou vychoval jako vladtni. Bud za to rada. Chapu, ze z tebe delal blbce, musi to byt hrozne prozreni, ale nechala bych deti byt…ted je to asi cerstve, tak te to stve, ale az si treba najdes pritele, tak se to obrousi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
21.5.20 17:32
@Venetia píše:
No jeho homosexuality určitě ne.

A jak ta s tím souvisí?

Stejně tak si mohla vzít „Nějak jsem od něj necítila, že mě miluje, nebyl moc na intimnosti a postupem let jsme žili jako dva kamarádi nebo sourozenci co společně vychovávají děti“ heterosexuála.

Z jeho strany - pokud to o sobě věděl od začátku - to sviňárna byla, to už jsem napsal. Úplně stejně jako by si chlápek vzal singlici s dvěma dětmi, která mu zase tak moc nesedí, a ona hlavně hledala otce pro své děti.

To není útok na zakladatelku, jen konstatování, že bezdětná hledá napřed pro sebe, matka zpravidla bere ohled na děti a má jiné priority.

Hledala milujícího otce, našla milujícího otce. Další kritéria holt nevyšla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 17:34

Na tvém místě bych byla naopak ráda, že se zajímá o všechny děti (tedy je bral a pořád bere jako vlastní). Vždyť je to hezký, že u něj mají svůj pokojík, že jim finančně dopřává, ikdyž nic z toho nemusí. Taky se na ně mohl vykašlat a to by po tolika letech mohlo děti hodně mrzet. Moje blízká kamarádka přesně tak vyrůstala, kdy jejího bráchu bral jeho táta neustále někam na dovolené a ona to špatně nesla, protože jí taky nějaký čas vychovával a bylo jí líto, že ona s nimi nikdy nejede. Máš to těžké, chápu, že je ti líto, co od svých dětí slýcháš, že pro ně nejsi na prvním místě, ale jsou teď v pubertě a při ní je to vždycky náročné. Nemyslí to vážně. Být na tvém místě, tak se smířím s tím, jak to dopadlo mezi tebou a partnerem (tobě opravdu ublížil), ale na děti bych se nezlobila a přála jim to, protože pro ně to vždycky byl a bude táta, kterého mají rádi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama