čaj na větříky

534
29.9.05 12:12

čaj na větříky

mám doma 3týdenní mimčo a začíná to být s prdíkama dost zabíračka.celej den naříká vřeští a trápí se.všechno máme vyzkoušené-sabík,mastičku,cvičení..poslední co mě napadá je vyzkoušet čaj.Ale má to cenu?Nechci ho tím zbytečně prolévat.Zabralo to někumu?díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
29.9.05 12:25

Ahoj, nam pomahal „Cajanek fenyklovy“. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
29.9.05 12:35

Ahoj Bobeši,
ještě si dobře pamatuju, jaké jsme měli s prdíky trápení.. Dávala jsem taky Čajánek fenyklový a Větrníček, ale o dost později. Myslím, že tak malé miminko má na čajíky ještě čas.. Vím, že se to lehko říká, ale chce to trpělivost a dělat přesně to, co děláš: masáže, mastičky, cvičení, sabík a ještě doporučuji přikládat na bříško nahřátou bavlněnou plenku. Jestli kojíš, dej si fenyklový čaj ty a vyvaruj se „nadýmavých“ jídel. Uvidíš, že časem se to zlepší!
Spokojené mimi přeje
Verča a Adámek skoro 2 roky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.9.05 12:44

Ahoj, jeste upresnim ze Cajanek fenyklovy je pro mimi od ukonceneho 1t. Pokud kojis dite caj uz nepotrebuje ale dat mu ho muzes. Ja sem tento caj pri kojeni davala. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.05 13:24

Ahojky..taky jsem dávala Feniklový čajánek. - a touž od 14 dne…na doporučení děckařky.....nejdřív po lžičce a potom jsem ve finále zkusila do lahvičky…a i když jsem měla obavy abych malou díky tomu neodstavila..tak jsme koljily do 8 měsíce…Týna

• Nahlásit
  • Citovat
89
29.9.05 14:08

taky jsme meli problem s prdiky, tak jsem malemu davala sabsimplex, ale chvili trvalo, nez zabral. Ted piju jedenkrat denne fenyklovy caj a maly si poprckava v pohode, nic ho netrapi. Fenykl i kmin jsou uz v cajove smes pro kojici matky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
29.9.05 14:36

Ahoj,
mám výbornou zkušensot s Větrníčkem.
Malá byla kojená, taky nic nezabíralo, takže jsem jí, když jí byl měsíc, dala cca 5-10ml čaje (zpočátku tak 3× denně, pak kolikrát ani jednou za den). Myslím, že pokud čajíček mimču dáváš na prdíky, tak není důvod ho nedat, pokud nic jiného nezabírá. Pokud ho nedáváš jako pití (jak nám radí naše maminky, protože „mléko neni na pití“ - ale podle některých ani na hlad, ale to už je jiná otázka), tak v tom problém nevidím vůbec. Jak říkám, zkraje jsem dávala cca těch 5ml 3× denně a během pár dní skoro vůbec a mohla jsem jíst prakticky všechno (leč kvůli tomu, abych jedla všechno, jsem čaj nedávala).
Gabča a Barča, 1rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
29.9.05 15:08

myslim, ze kdyz cajik, tak urcite ne granulovany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
29.9.05 16:03

Ahoj, malá byla do 8. týdne částěčně kojená a teď už je jen na UM. Ale i tak nám doktorka poradilo hned jak jsme přišli z porodnice, ať dáme malé na prdíky čaj. SabSimplex malá dostávala do minulého týdne a nejsem si jistá jeho účinky, protože měla bolení každý den. Jako čajík na prdíky používám Větrníček nebo fenyklový od Hippu. A stačí jen pár lžiček několikrát denně. Já vím, je granulovaný a slazený - Větrníček laktózou a fenyklový glukózou,ale obyčejný bylinkový čaj mi malá plivala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.05 16:08

:oops: My davame cajicky od HIPPU-na brisko,na uklidneni a na spani…slozeni je temer stejne… od ukonceneho 1.tydne (ted uz jsou malymu 2 mesice) a zabiraji perfektne.

• Nahlásit
  • Citovat
2318
29.9.05 16:11

Ahoj,

nechci Tě strašit, ale nám nepomohlo nic a ještě teď, kdy je Matýskovi 9 měsíců celé noci nespíme, pokud si troufnu dát mu třeba 1 dílek hrušky nebo cokoliv nadýmavého. Používali jsme SAB simplex, carbo betulae (to trochu pomáhalo), pití čajů, vyhýbání se jídlům atd, ale nejvíc se asi osvědčila masáž stehýnky - dítě leží na zádech, skrčí se mu nožičky nad bříško, obě zároveň se vezmou „do ošatky“ a ve směru hodinových ručiček se s nimi krouží nad bříškem. Nevím, jestli je to srozumitelné, ale je to popsáno třeba v knize Masáže dětí a kojenců. Při tom se Matýsek vždycky dobře odprdíkoval :-) Chce to trpělivost :-(

Lasička a Matýsek 9 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
29.9.05 16:18

Jo a taky pomáhá nahřát bříško - nařeji plínu (např žehličkou) a přiložím ji na bříško - ale přes oblečení ! … aby se mimčo případně nespálilo. A pak zabalit do deky, skrčit nejlépe do klubíčka a čekat, až to jde ven. Je dobré při tom s mimčem chodit nebo houpat, aby se uklidnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
29.9.05 18:13

...

Ahojky,

pokud vím, tak kojeným mimíkům by se neměl dávat čaj až do půl roku (ale je to asi věc názoru… :roll: )

My jsme měli krušné první 2,5měsíce, to plakal Pavlík snad v kuse ve dne v noci… Nejvíc pomohlo odbourání v podstatě veškerých i malinko nadýmavých potravin v mé stravě (tudíž nejím téměř nic :cry: ), dáváme kapky SAB SIMPLEX, mažeme bříško gelem, cvičíme s nožičkami … 8O

Co nám teda docela spolehlivě pomáhá (protože nahřátá plínka nám vůbec nezabírala), je masáž bříška ve vaně. :lol:
Malej se rád koupe, tak si vždy nahřeju ruku ve vodě a pak mu masíruju bříško ve směru hodinových ručiček dokud mu to je příjemné … (zajímavé je, že když teď někdy zrovna problémy s prdíky nemá, tak mi ruku hned odstrkuje, ale když problém má, tak se nechá masírovat klidně 5 min, dokud to nezačne odcházet…) :wink:

Tak hodně štěstí, ať vás bříško nebolí :! :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
1.10.05 21:58

Ahoj,
nám, když selžou masáže, pomáhá rektální rourka. Nechá se koupit v lékárně za pár korun. Když jsou prdíky hodně zaražené, rourku natřu mastičkou a zavedu, prdíky jdou ven jedna báseň. Nepoužívám ji příliš často, aby Anička nezlenivěla a nezvykla si, že jí to prdí samo, ale jen, když je nouze nejvyšší. Osvědčilo se mi to i u syna, kluci prý mívají s prdíky větší problémy než holčičky.

Ať bříška nebolí!!!! :lol:

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
2.10.05 19:05

tak jsem se zrovna dneska chystala,že vám napíšu-a pohválím čajík,ale nevím nevím malej už přes hodinu řve.....přes den prděl jedna báseň :D a včera taky,ale večer to na něj padne nebo co a řve…a vnoci mrčí a tlačí…ach jo.tak nevím možná malej účinek tam je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama