Čajik pro miminko

Anonymní
25.4.20 09:48

Čajik pro miminko

Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat, jaký čajík popřípadě s kolika ml začít a jak dlouho po kojení dát miminku? Snažila jsem se na internetu něco o tom najít ale všude píšou jen o tom že čajik je nevhodný ale známí okolo mě už taky dávali a divili se že jsem pomalu nezačla a řekli že se nic neděje a můžeme pomalu začít :) ráda bych to u nás taky zkusila. Tříměsiční chlapeček na mateřském mléku
Děkuji za odpověď krásný den všem :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
815
25.4.20 09:52

Mně doktorka řekla, že nejlepší je pro miminko na pití čistá voda, že čaje jsou úplně zbytečný. :nevim:
Edit: Teď čtu, že malému jsou tři měsíce, to bych ještě vůbec žádné tekutiny navíc nedávala, stačí mu mateřské mlíčko, jen možná v parném létě bych dala vodu. Jinak voda se má začít ochutnávat (tzn. jedna dvě lžičky) nejdřív v půl roce a začne pít tak v 8. - 9. měsíci. (Aspoň co já jsem našla za info a co mi říkala doktorka).

Příspěvek upraven 25.04.20 v 09:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22493
25.4.20 09:53

Kojený dítě čaj nepotřebuje. Nemá pro něj žádný přínos, naopak. Zaplácneš mu bříško čajem a o to míň vypije mléka. Nedělej nesmysly jen proto, že je dělají ostatní. V mléce je vody dost. Čaj se dává až když dáváš příkrmy, aby jsi dorovnala příjen tekutin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
25.4.20 09:59

Caj nepotrebuje, ja davala akorat trochu v létě když byly fakt tropy a byly sme venku a nechtelo se mi kazdou chvilku kojit, ale ted je to zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4438
25.4.20 09:59

Čaj jsem dceři začala dávat až kolem 7meho měsíce s příkrmy, 6 měsíců byla plně jen na mm. Souhlasím s @Janli nedávej dítěti něco jen proto, že to dělají ostatní. Pokud má tři měsíce tak mu nic jiného než mm nedávej. Je to zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54114
25.4.20 10:00

Není nevhodný. Jen je zcela a úplně zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 10:16

No jde mi o to, že nepoznám když má miminko žízeň protože když mu zkusím dát napít jen na tu žízeň tak už se nechceodlepit od prsa a už se krmí i přes to, že předtím třeba papal proto mě napadlo že když bych mu dala trochu čajíku tak by to zahnalo žízeň. Nikdy se mi nestalo, že by se mi mimčo odpojilo samo z pocitu sytosti. Jinak prospívá jak má

• Citovat
  • Nahlásit
22493
25.4.20 10:18
@Anonymní píše:
No jde mi o to, že nepoznám když má miminko žízeň protože když mu zkusím dát napít jen na tu žízeň tak už se nechceodlepit od prsa a už se krmí i přes to, že předtím třeba papal proto mě napadlo že když bych mu dala trochu čajíku tak by to zahnalo žízeň. Nikdy se mi nestalo, že by se mi mimčo odpojilo samo z pocitu sytosti. Jinak prospívá jak má

Kojené dítě žízeň nezná, zná pouze hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20186
25.4.20 10:23
@Anonymní píše:
Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat, jaký čajík popřípadě s kolika ml začít a jak dlouho po kojení dát miminku? Snažila jsem se na internetu něco o tom najít ale všude píšou jen o tom že čajik je nevhodný ale známí okolo mě už taky dávali a divili se že jsem pomalu nezačla a řekli že se nic neděje a můžeme pomalu začít :) ráda bych to u nás taky zkusila. Tříměsiční chlapeček na mateřském mléku
Děkuji za odpověď krásný den všem :)

prosím tě, kojení stačí, žádnou vodu ani v parném létu nepotřebuje! V kojení má minerální látky, které ztrácí pocením, je potřeba kojit často a na požádání, opravdu nedávej žádnou vodu či čaje (hlavně ne ty granulované)
Až bude dítě jíst, v půl roce a sní celou dávku příkrmu, pak až je dobré zařadit čaj či vodu. (např. rooibos)

V tomhle je dobré řídit se laktačními poradkyněmi a ne babičkou či maminkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20186
25.4.20 10:26
@Anonymní píše:
No jde mi o to, že nepoznám když má miminko žízeň protože když mu zkusím dát napít jen na tu žízeň tak už se nechceodlepit od prsa a už se krmí i přes to, že předtím třeba papal proto mě napadlo že když bych mu dala trochu čajíku tak by to zahnalo žízeň. Nikdy se mi nestalo, že by se mi mimčo odpojilo samo z pocitu sytosti. Jinak prospívá jak má

a jak jsi přišla na to, že má žízeň 8o, miminko má pouze hlad, dávej mu, jak si žádá a někdy chce jen uklidnit, není to jen „věc“ na jídlo. chce se přitulit, cítit maminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3258
25.4.20 10:33

Žádný čaj kojené dítě nepotřebuje. Vůbec bych ho tím neplácala. Může ho z něj i zbytečně bolet bříško.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27195
25.4.20 10:44

Žádný čaj, ani vodu do doby než začneš přikrmovat. Když chce prsa dej prsa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
25.4.20 10:47

Ach ji, tohle jsou zase babicky, teticky a další chytré horakyne!! :roll: :roll: 3 mesicni miminko, co je kojene žádné další tekutiny nepotrebuje!!! Mlickem se naji, ale i napije!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
25.4.20 10:49

Maximalne fenyklovy caj, jestli ho trapi brisko… pripojuji se k ostatnim, voda i caj zbytecnost…ja mam letni miminko a vodu ani nic jineho jsem nedavala ani kdyz byly 30tky 5 dni v kuse…az do prikrmu melo jen mm a stejne pak pit nechtelo..poradne vodu pije az ted skoro v 11m…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.4.20 10:49

@Káťa19 nepřišla, jsem máma prvního dítěte a takhle mi to řekli známé které těch dětí mají víc proto sem usoudila že na tom asi něco je… Nechci mu něják ublížit, myslela sem že to dělám hlavně pro něj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat