Canditida, protikvasinková dieta a vymícení

Anonymní
30.5.16 10:40

Canditida, protikvasinková dieta a vymícení

Ahoj, dcera má asi rok a půl svědění a začervenání pulči, bílý povlak na jazyku s červenými fleky a ekzémy v záhybech. Našla jsem si, že toto všechno způsobuje kvasinka Canditida. Musí se držet protikvasinková dieta bez cukru, tj i bez ovoce, výrobků z bílé mouky jako je pečivo, těstoviny, ale i bílá rýže, samozřejmě sladkosti, med, mléko kromě zakysaných atp. Je to minimálně na půl roku striktní dieta, ale celoživotně by to neměla se sladkým přehánět. Máte s tím někdo zkušenost? Dceři jsou 4 roky, tak nevím, jak bude chápat a brát, že si nesmí dát piškot a banán. :think:. K doktorce půjdeme, ale myslím, že je to tutovka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1418
30.5.16 11:04

Zkus si sepsat jídelníček na týden, čím jí budeš krmit. Podle mě toto dodržet není reálné :nevim: co ve školce? Na oslavě narozenin? Na návštěvě u kamarádů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15681
30.5.16 11:09
@Anonymní píše:
Ahoj, dcera má asi rok a půl svědění a začervenání pulči, bílý povlak na jazyku s červenými fleky a ekzémy v záhybech. Našla jsem si, že toto všechno způsobuje kvasinka Canditida. Musí se držet protikvasinková dieta bez cukru, tj i bez ovoce, výrobků z bílé mouky jako je pečivo, těstoviny, ale i bílá rýže, samozřejmě sladkosti, med, mléko kromě zakysaných atp. Je to minimálně na půl roku striktní dieta, ale celoživotně by to neměla se sladkým přehánět. Máte s tím někdo zkušenost? Dceři jsou 4 roky, tak nevím, jak bude chápat a brát, že si nesmí dát piškot a banán. :think:. K doktorce půjdeme, ale myslím, že je to tutovka.

I tříleté dítě chápe, že mu něco škodí, když mu to rodič přiměřeně věku vysvětlí.
To jestli bude dítě ochotné se dietou řídit i ve tvojí nepřítomnosti závisí na povaze - jsou děti, co striktně hlídají, aby dietu neporušily a jsou děti, které na dietu dlabou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 11:30

@aleba Se školkou to chceme řešit po návštěvě doktorky. A návštěvy? To je to nejmenší. Bezlepkáři či jiní, kteří trpí potravinovou alergií, to taky tak MUSÍ zvládnout. To má mít po zbytek života jazyk jako plesnivý chléb? A mazat si několikrát denně krémy pulču, aby se neudrbala? I jsem četla, jaké je svinstvo, když se kvasinka rozmnoží všude i do orgánů, kde pak způsobuje rakovinu a podobně. To ať raději nejí sladkosti a jiné nezbytnosti. Vitamíny v ovoci nahradí zelenina, klasické těstoviny třeba celozrnné žitné, bílou rýži natural atd. Není to konec světa. Raději toto než aby byla nemocnější.

@alifie Ona to asi i pochopí, ale bude jí líto, když uvidí někoho s ovocem, které má tak ráda. :-( A to mě bude trápit víc než jí. Doma jsme si řekli, že nic, co nebude moct, kupovat domu nebudeme a budeme jíst to co ona. Přítel si kdyžtak ten banán koupí do práce a doma bude chroupat okurku. Je mi jí líto, ale musí se toho zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
3047
30.5.16 11:51

Ahoj, určitě to jde, rady a pomoc najdeš v odkazech níže! Držím pěsti :hug:

https://www.modrykonik.cz/…ekce-u-deti/
https://www.modrykonik.cz/group/6098/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15681
30.5.16 11:51

Ono to docela jde uhlídat, dokud dítě má problémy. Ovšem je potřeba s dietou vydržet ideálně ještě několik měsíců poté, co problémy zmizí, jinak se problémy objeví znovu (a vydržet, i když problémy zrovna nejsou, se nám stále nějak nedaří, klukovi pořád někdo nabízí sladkosti - ve škole, v družině, v kroužcích,… a velikonoce s pytlem sladkostí od tetiček jsou děs. :zed: :zed: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
30.5.16 12:40

Myslím, že u tak malého dítěte to nejdřív testnou bez brutální diety. Oni i ty cukry jsou důležité a půlroku je v tomhle věku věčnost. Dostanete antimykotika a do 14 dnů měl by být pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1418
26.8.16 10:13
@Anonymní píše:

Ahoj zakladatelko, můžu se zeptat jak jste dopadly? Co u doktorky, jestli vám dala léky a jak jste na tom s dietou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama