CAP na Moravě nebo asistentka co rodí doma?

23.1.07 14:17

CAP na Moravě nebo asistentka co rodí doma?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli je vůbec nějaký CAP na Moravě?Do Kadaně a Vrchlabí je to přeci jen z ruky.Nebo pokud jste někdo rodil doma,jsou i na Moravě soukromé porodní asistentky, které jsou ochotny odrodit Vás Doma?Prosím pište.Zajímá mě hlavně Zlín,Hradiště,Kroměříž,Přerov…ale pište i z celé Moravy.nejsem si jistá,jestli bych v budoucnu měla chuť na další typický špitálový řízený porod, a vím, že nejsem jediná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

945
23.1.07 14:27

Ahoj, já doma rodila ale v Praze. Zkus se kouknout na tyhle odkazy (pokud již neznáš) a poptat se i tam.
Přeju hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.07 15:58

Nechápu, jak si někdo může troufnout rodit doma!! Je hezký vracet se ke starým způsobům, ale uvědomte si, že naše těla nejsou to, co bejvaly a máme i jiný práh bolesti..nebo myslíte, že až porodíte, hodíte dítě na záda a půjdete tahat brambory? Budete ráda, že ležíte.. Přála bych vám vidět, co se může stát během pár min.při porodu..nečekaně vyhřezne půpečník a pokud vám do pár min. nepomůžou máte po miminku! A věřte, že komplikací může být hromada. To vám za to stojí? Si spočítejte, jak dlouho to trvá sanitce, než by se pro vás dostala domu, nebo i do porodního domu! Jsem pro porod co nejvíce přirozený s minimem léků, nebo i žádnými, ale jedině v NEMOCNICI! Radši hledejte por.asistentku, která např.dělá v psychoprofilaxi a i chodí do nemocnice, tak se s ní domluvte, zda by vás neodrodila tam..Hodně štěstí a hlavně neriskujte. To že to někomu vyjde, neznamená, že to musí vyjít někomu jinému..

• Nahlásit
  • Citovat
250
23.1.07 16:15

Ať žijou nevyžádané rady od anonymů! :twisted: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.07 17:00

Milý anonyme, zde nedebatujeme na téma porod doma ano či ne, ale zda je možné sehnat na Moravě por.asistentku na porod doma.Mimochodem, já sem vůbec nebyla ráda, že ležím, když sem rodila.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.1.07 17:42

Ahoj, to by mě taky zajímalo, ne ten porod doma, ale nějaký CAP na Moravě. Ale bojím se, že tu poblíž asi nic není:/

Na anonyma kašli, to je každého věc, jak chce rodit jednak, a za druhé ses na to ani neptala:)

Jinak já rodila ve Zlíně a byla jsem spokojená, když si to vyžádáš a je vše OK, vyjdou ti vstříc téměř ve všem.. Akorát se nerodí do vody.Blbé je, že je tam dost plno, takže na pobyt na 6tinedělí nevzpomínám moc ráda, moc plno, minimální soukromí, ale tak je to všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
23.1.07 19:02

Myslím si, že dnes, kdy si každá může doma připravit porodní plán a porodnici, kde jsou milí a ochotni vyjít vstříc a navíc si můžete vybrat koho sebou k porodu, je možná zbytečné rodit doma (tedy nikomu to nevyvracím, neberu a nerozmlouvám). Jen má osobní zkušenost nejstarší syn (20.let) porod v poho, bez problému a v závěru krvácení-velká ztráta krve, další dva porody bez problémů a po 12 letech taky, žádný problém až na roztrhanou placentu po porodu, takže okamžitá narkóza a revize. Nechci nikoho strašit, ale přece jen si myslím, že v dnešní době je pro naše drobečky nachystáno tolik nebezpečí a nástrah, tak proč jim připravovat vědomě další. Jinak roďte si doma, kdo má na to povahu a odvahu, přeji ze srdce, bezbolestný a hlavně bez rizikový porod a drobečkům šťastný start do života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.07 19:26

Tak vidím, že debata na téma na téma:Zda je možném najít na Moravě porodní as.,která rodí doma, se bohužl změnila ve strašení budoucích prvorodiček o tom, jaké komplikace mohou nastat.....já tu taky neprezentuju svůj porod, na nohy sem se postavila až po dvou transfuzích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
23.1.07 19:55

Omlouvám se v žádném případě jsem nechtěla nikoho strašit, takhle jsem to nemyslela, takže vše beru zpět. Roďte sami, roďte doma a pište jen ty dobré zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
23.1.07 20:05

Myslim, že strašení to není a určitě je dobré vědět, co může nastat a pak podle toho zvolit, zda budu nebo nebudu rodit doma. Je to tak půl roku, co se odehrálo, že nějaká por.asistentka rodila v dom.prostředí, při tom vyhřeznul pupečník a rodičku odvážely do nemocnice, mimi zachránili, ale s doživolními následky, protože nemělo kyslík..Když jsem byla na praxi, tak se stalo totéž a můžu říct, že větší fofr jsem nikdy neviděla..hned paní uspaná a dítě cca za 3min venku, trošku promodralé, ale za chvilinku v naprostém pořádku. Jak jsem psala výše, omlouvám se za nepřihlášení, nejsem pro typicky lékařský porod a podávání urychlovacích léků, ale jinde než v porodnici bych si rodit netroufla(jedině, že by byl porodní dům např. v areálu porodnice, což v naší republice není) Proto si myslím, že je dobré sehnat si svou porodní asistentku a požádat ji o porod, ale v nemocnici. Aby při výskytu problémů se mohlo v čas zasáhnout.. Nikomu tento názor nenutim, jen říkám svůj pohled na daný problém..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
23.1.07 20:31

Ahoj,
tak já Ti doporučuji www.pamad.cz a konkrétně paní Hýbnerovou. Chodila jsem k ní na předporodní kursy a je moc fajn. Dá se s ní domluvit spolupráce na porodu už od začátku porodu, přijede za Tebou domů a tak. Myslím si, že by šel i porod doma, to si nejsem jista. Rozhodně ji zavolej a poptej se. Je z Chropyně u Kroměříže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
4.3.07 21:58

Dnes jsem objevila toto zajímavé téma. Sice jsem ještě nerodila, ale myslím, že mohu přidat svůj názor. Na jedné diskusi najdu ženy, které by nikdy nerodily v porodnici bez perinatologického centra a na druhé straně jsou ženy, které by rodily bez jakékoliv lékařské péče.
Ač si některé myslí, že jsme mimo téma, když hledají pouze prostředek k porodu doma a ne názor, myslím, že porod doma je zbytečný risk pro matku i dítě. Proč byla dříve tak vysoká úmrtnosti dítěte při porodu, protože nebyly prostředky a dnes je odmítáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.07 16:35

Miňulko,
dříve byla tak vysoká prenátální úmrtnost a úmrtnost při porodu proto, že ženy trpěly podvýživou, nebo nedostatečnou výživou,různými nemocemi a tím častými vývojovými odchylkami.Nebylo očkování,antibiotika a ani preventivní péče.Druhým problémem byla higiena a chybějící povědomí o nutnosti hygieny v souvislosti s porodem.Dnes rodí v postatě zdravé ženy,pokud nejsou zcela zdravé,vědí to a jsou pod dohledem lékařů-takové doma nerodí.
Nicméně, než jsem vstoupila do porodnice,měla jsem zcela stejný a scestný názor na porod jako ty.
Ale mě už z toho vyléčily.Ptáš se jak?
Pomocí mnoha zásahů do porodu,které nejen že nebyly nutné,ale ani sem k nim nemohla dát souhlas, protože se mě nikdo neptal-když ležíš,nevidíš,že ti třeba píchají plodovou vodu…což může porod zastavit,případně narušit hormonální rovnováhu,která je nutná pro dostatečně silné kontrakce k porodu…dále mě léčily oxytocinem a jedinou možnou polohou k tlačení dítěte a to vleže na zádech-což způsobilo hypoxii plodu-dušení,léčba pokračovala nástřihem roztrženým až do konečníku,kleštěmi a manuálním odstraněním placenty( je třeba ji odstranit ji do 30minut,ješě by odešla sama…to už je teď hrubá ironie,omlouvám se,ale v podstatě je to pravda,Za odměnu jsem dostala transfuze,abych aspoň stála na nohou.Ještě půl roku po porodu nemůžu sedět kvůlo poskřípaným nervům v pánvi od kleští,vidíš a přesto bych příště radši rodila doma…
Proč?Protože jsem pochopila,že porod je zcela přirozený proces,člověk je savec a ten se při porodu izoluje,potřebuje soukromí,klid, pocit bezpečí…a pokud ho nemá,narušuje se ona zmíněná hormonální rovnováha…věřím,nebýt porodnice a jejich vymožeností,mohla jsem zcela spontáně porodit bez jakýchkoliv komplikací a zbytečných následků na zdraví,tak jako celé generace přede mnou.
Kdybych tak pře porodem věděla to,co vím teď.Doporučuji přečíst knihy Zdravé těhotenství,přirozený porod,dále Znovuzrozený porod,Porod doma,Možnost volby…apod.
Jka říká Ivana Konigsmarková,porod je z 80-90% o psychice,pokud má žena v jakékoliv fázi porodu pocit bezpečí,většinou porodí bez komplikací.
Ze srdce Ti přeju,abys pochopila o čem je porod ještě před porodem a nedopadla tak jako já.Největším problémem zůstává, že téměř každá porodnice nabízí přirozený porod, možnost vybrat si polohu při porodu atd. ale je jich jen pár, kde svému slovu dostojí…většinou v hodině há doslova uřvou a donutí lehnout na záda…zejména proto,by ti mohli pohodně provést nástřih hráze, protože prvorodička prý nemá pochvu dost pružnou,takže prvorodičky se v Česku stříhají profylakticky,což je v rozporu s doporučeními Světové zdravotnické organizace a navíc vědecky podložené. Nevěříš, já sem taky nevěřila, dokud jsem se nedostala do porodnice.Dobře mi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
6.3.07 20:17

Ahoj, nezlobte se na mě, ale tohle mě fakt štve!!!

Založte si svou diskuzi s názvem „Tísíc důvodů, proč nerodit doma“ a bude klid. Člověk si chce přečíst něco, co ho zajímá a ne prodírat litánijema, které jsou úplně od věci.

Zamyslete se nad tím, že:

• žena, která chce rodit doma
  • člověk, který stačí když chce jen omezit konzumaci masa
  • člověk, který má osobní názor na očkování

..................

čelí dnes a denně tomu, že mu většina, která je jiného názoru, předhazuje, proč to není dobré ba dokonce, jak hrozně je to nebezpečné. Osobně si myslím, že min. většina takových to lidí, se nad všemi těmito argumenty zamyslela, zhodnotila je, ale prostě z nich udělala jiný závěr než ti ostatní. Nemyslím si, že jsou to matky, které chtějí jen víc pohodlí a na zdraví své a svého dítěte kašlou, stejně tak ty ostatní případy. Většinou mají tito lidé nastudováno dostatek informací z různých zdrojů a nedají na vaše „dobře míněné“ rady.

Nezlobte se na mě, ale fakt mě to „namíchlo“, tohle by měl hlídat snad i administrátor, ať se v diskuzi s jasným názvem nemotají věci úplně mimo mísu.

Tak a teď k věci. Zkus se informovat na sdružení porodních asistentek. Já můžu jen doporučit paní Čermákovou z Brna, ale je dost vytížená a praktikuje běžně závěr porodu v porodnici, kde tě sama odrodí. Jinak z porodnice se dá samo zase odkráčet zpátky domů.

Jsem zvědavá, jestli doba pokročila a je více možností, než když jsem rodila já.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
15.8.07 22:23

Dudlajdo,dnes jsem narazila na tuto diskuzi,

zajímalo by mě, jaks pochodila, jestlis někoho našla, zda už máš druhý porod za sebou.

Hledám už asi měsíc možnost, jak se vyhnout porodnici, nebo aspoň PA a/nebo dulu na ambulantní porod, taky Zlínský nebo JM kraj. S hodou okolností jsem včera mailovala paní Hybnerové, kterou tu někdo doporučoval.

I po třech letech mám psychické problémy vyrovnat se s prvním porodem porodnici,kde jsem absolvovala naprosto skvělý předporodní kurz - vše pokrokové, vše dovoleno. Při vlastním porodu jsem nestačila nejen zírat, ani hlesnout, zmanipulavali mě i manžela, i když takové problémy jako ty jsem neměla, císařský řez a půl roku řvoucí dítě mě stačili!!

Nejhorší je, že můj muž to naprosto nepochopil, zastává názor některých zde, že doma = smrt moje i dítěte. Tak ho tam přesvědčili, že nejsu schopná rodit bez kvanta chemie a bez jejich nejlepších doporučení a zásahů.

Omlouvám se za délku příspěvbku, ale vím, že je nás víc takových a jen vyžadováním jiné péče se nám jí může víc (snad)dostat.

Michi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama