Porodnice Nymburk

5
17.1.07 15:13

Porodnice Nymburk

Máte některá zkušenosti s porodnicí v Nymburce? Zajímají mě kladné i záporné zkušenosti. Např. akceptují zde porodní plány, lze porodit v jiné, než klasické poloze, jak přistupují k nástřihu hráze (jestli jsou lékaři ochotni při druhé době porodní provádět masáž hráze a snažit se tak zabránit nástřihu), jak přistupují ke kojení, může být manžel přítomen celou dobu (aby ho po příjmu neposlali domů, že to bude ještě dlouho trvat), jaké je vybavení sálů a pokojů (standardních i nadstandardních), jaké pomůcky je možní využívat v první době porodní? No prostě všechny zkušenosti…Děkuji

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Vvv
1364
17.1.07 19:09

Ahoj, rodila jsem v Nymburce, ale už v roce 2003, takže netuším, jestli se od té doby něco změnilo :)
Já rodila předčasně a šlo to hodně rychle, takže hodnotím pouze podle mé zkušenosti:
Porodní plán jsem neměla, ale věci jako nástřih a klystýr se mnou moc milá PA konzultovala, dokonce sama navrhla, že nástřih nebude třeba, holení nebude třeba a místo klystýru mi aplikovali mnou dovezený Yal.
Partner mohl být se mnou celou dobu jak v pokoji pro první dobu porodní, tak i při samotném porodu, dokonce přestřihl pupeční šňůru :)
Pokoj pro první dobu porodní je zařízen celkem útulně, tatínek má k dispozici kafe, mají tam dokonce vanu, kterou jsem nadšeně využila, dále dnes již standardní pomůcky jako žebřiny, skákací balón apod. - to jsem si užít nestihla :) Mají tam CD přehrávač, můžeš si s sebou vzít svoje CD :) Samotný porodní sál je velice obyčejný, rodí se na klasickém nepolohovatelném lůžku, což mi značně nevyhovovalo :( Ale třeba je od té doby změna, zkus si tam zavolat a oni tě rádi po porodnici provedou a vysvětlí. Miminko mi po porodu krátce přiložili a hned poté odnesli do inkubátoru s tím, že je to běžná praxe.
Co se týče kojení, bohužel rozhodně nedodržují desatero a prvorodičce, která má problémy, s kojením opravdu nepomohou :( - moje zkušenost.
Vybavení pokojů je také velice obyčejné, na pokojích nejsou WC, pouze na chodbě společná a v dost hrozném stavu :( Já měla štěstí na nadstandard - jediný pokoj, na kterém je komplet sociálka, TV, lednička apod. a máš tam soukromí třeba pro celodenní návštěvy :)
Personál je tak 50:50, zažila jsem super dětské sestry i PA, ale i ty druhé :(
Pokud tě ještě něco zajímá, napiš mi soukromou zprávu - klikni na ikonku SZ pod mým příspěvkem a piš :), ráda odpovím :)
Verča

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
17.1.07 20:11

Ahoj

tak já také rodila v Nymburce před 4 lety - a jediné, co můžu říci, že tam jsou dobří dr. i sestřičky. Pomohli, poradili. Ale to je všechno. Rodila jsem tam sama, porvé, o porodním plánu jsem nevěděla, jinou polohu než na zádech (tedy v polosedě) jsem neměla. Mají tam tuším dvě hekárny, jednu „domácí“, kde je možnost partnera - ale tam je „pouze“ sucho - tzn. bez sprchy… Druhá je spíše „mokrá“ tzn. že tam je vana i sprcha - ale zase bez soukromí, protože jsou tam dvě lůžka. A je hned vedle porodního sálu. Pokoje normální (nadstandart jsem nevyužila - byl plný), sprchy i soc. zařízení společné - standart.

Podruhé jsem rodila v Brandýse - tam bych řekla, že je „vybavení“ o chlup lepší… Ale také normál…

Takže doufám, že se tam toho moc nezměnilo, a že jsem alespoň trochu „mluvila“ pravdu… Je to 4 roky… Ale určitě si tam můžeš domluvit prohlídku - za mě ji tam dělali

Věra

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama