Časově náročná práce a dítě, co mám dělat?

Anonymní
8.10.20 06:25

Časově náročná práce a dítě

Dobré ráno, chci se zeptat, zda jste některá v podobné situaci a jak jste se s tím psychicky popraly.
Jde o to, že jsem před dvěma měsíci nastoupila do práce při rodičáku (máme dceru 19 měsíců), na full time, odcházím v půl osmé a vracím se cca v půl šesté. Muž je na tom velmi podobně, takže malá je do dvou v jesličkách, pak jí vyzvedává babička a u babičky je do těch půl šesté. Práce mám velmi dobře zaplacenou, kvůli 20 tisícům bych do toho nešla, ale… začínám mít velké výčitky kvůli dceři. Přes týden s ní trávím asi tak dvě hoďky a máme na sebe čas jen o víkendu. Utěšuju se tím, že v zahraničí je to normální, ale přesto se cítím špatně… pracujete některá taky a jak jste se s tím popraly?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9150
8.10.20 06:29

Hele, ani v zahraničí to normální není. Já žiju v Německu a děti jsou tu povětšinou v jeslích buď dopoledne a nebo odpoledne. Máme ve třídě jen 2 děti, které jsou na celý den - dvojčata. Na celý den je to výjimečně. Sama jsem v práci od 4 měsíců malé, doma ještě v té době dvouletý syn. Ten chodí na 3,5 hodiny odpoledne, dcera momentálně 14 měsíců a chodí od 8 do 12.30. Chtěli jsme pomalu zkoušet nechávat na spaní, protože mi na jaře končí rodičák, ale necháme to až od nového roku, kdy jde od rána do školky i syn. Je to pro mě brzy, nechat ji tam celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 06:35

Pokud cítíš, že je to špatně, tak je to špatně. Já byla velká kariéristka. Mám 3 vysoký školy, chtěla jsem být svobodná a nezávislá původně. Velmi jsem ale přehodnotila svůj život. Zjistila jsem, že na světě a v životě nejsou nejdůležitější peníze a vlastní úspěch. Seberalizovat se člověk může později, když je dítě větší. Ten čas mi nikdo nevrátí. Když vidím, jaký vztah se synem mám, jaký je a co z něj roste za člověka… nelituji ani vteřiny, že jsem se na tu krátkou dobu, než bude větší, vzdala kariéry. Děti nepotřebují nejlepší kolo a zájezdy na Bali. Podle mě každý člověk na konci života si neřekne, měl jsem víc pracovat…víc vydělávat…ale kéž bych měl víc času na to, být s těmi, které miluji.

• Citovat
  • Nahlásit
19168
8.10.20 06:41

Pokud mas vycitky, tak to mas nejak spatne zarizene. Pracuji u vsech deti, ale jen do te miry, abych vedela, ze to detem jedine prospiva. Nejsem priznivce modelu do 3 let s matkou, pak bum, na 10 hod do skolky, ale nasla jsem kompromis, u ktereho me vycitky netrapi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
8.10.20 06:42
@Anonymní píše:
Pokud cítíš, že je to špatně, tak je to špatně. Já byla velká kariéristka. Mám 3 vysoký školy, chtěla jsem být svobodná a nezávislá původně. Velmi jsem ale přehodnotila svůj život. Zjistila jsem, že na světě a v životě nejsou nejdůležitější peníze a vlastní úspěch. Seberalizovat se člověk může později, když je dítě větší. Ten čas mi nikdo nevrátí. Když vidím, jaký vztah se synem mám, jaký je a co z něj roste za člověka… nelituji ani vteřiny, že jsem se na tu krátkou dobu, než bude větší, vzdala kariéry. Děti nepotřebují nejlepší kolo a zájezdy na Bali. Podle mě každý člověk na konci života si neřekne, měl jsem víc pracovat…víc vydělávat…ale kéž bych měl víc času na to, být s těmi, které miluji.

Souhlasim. Kdyz uz litujes ted, a mas vycitky, neco s tim delej dokud je cas. Taky to ted resim a rozhodnuti je jasne, po rodicaku se vzdam “kariery” nestoji mi to za ten stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2898
8.10.20 06:58

Pracuji od 15m na puluvazek. Jednou týdne na firmu a zbytek z domu. Pokud by to neslo, ani ja bych do toho nesla. Taky mám velmi dobre placenou a potřebovali pomoci. Výčitky jsem trochu na začátku měla, ale když vidím jak moc mu to prospívá, tak to bylo dobre. Od nového toku mám jít na plný, ale asi jen zvysim docházku na 3-4 dny a stejne budu v covidu dělat ještě do mateřské z domu a pak zas bude chodit ty dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 07:02

Já šla do práce zpátky brzo od dcery, asi v 6m jsem začala dělat dvě odpoledne od 15-20. Už to jsem obrečela… ale my museli kvůli penězum. Potom od jejího asi 1,5r jsem dělala uvázek 80ti hodinový. A směny max. 6 hodin denně. Tvoje rozložení mi příjde extrém. Holčička je malá ještě potřebuje maminku a ne být v jeslích a pak s babičkou. Já chodila na odpolední a s dcerou byl manžel když já byla v práci, občas vypomohla babička.

• Citovat
  • Nahlásit
1790
8.10.20 07:06

Byla jsem na tom stejně. Jen kvůli dojíždění jsem byla pryč o hodinu dyl a dcera měla rok. Přesně tím zahraničím jsem se uklidnovala, dokonce jsem v jedné takové rodině pracovala, když jsem byla mladá. Děti vyrostly úplně v pohodě ( v tom zahraničí). Ale u své dcery jsem bojovala s vycitkama a nezvládla jsem to. Ve zkušební době jsem skončila a po několika měsících si našla práci na zkrácený úvazek a částečný homeoffice, kde jsem nakonec zůstala několik dalších let.
V puvodnim zaměstnání byla sice dobrá práce, ale já byla rozhozena psychicky, což peníze nevyrovnaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12435
8.10.20 07:06
@Anonymní píše:
Dobré ráno, chci se zeptat, zda jste některá v podobné situaci a jak jste se s tím psychicky popraly.
Jde o to, že jsem před dvěma měsíci nastoupila do práce při rodičáku (máme dceru 19 měsíců), na full time, odcházím v půl osmé a vracím se cca v půl šesté. Muž je na tom velmi podobně, takže malá je do dvou v jesličkách, pak jí vyzvedává babička a u babičky je do těch půl šesté. Práce mám velmi dobře zaplacenou, kvůli 20 tisícům bych do toho nešla, ale… začínám mít velké výčitky kvůli dceři. Přes týden s ní trávím asi tak dvě hoďky a máme na sebe čas jen o víkendu. Utěšuju se tím, že v zahraničí je to normální, ale přesto se cítím špatně… pracujete některá taky a jak jste se s tím popraly?

Ahoj,

neber to jako výtku, nebo že bych v tobě chtěla vyvolat nepříjemný pocit, alejá to tak prostě mám - já měla výčitky odejít do práce od 3,5letého dítěte, které je velký mamánek. Jo, byla jsem s dvěmi dětmi 5let doma a nelituju toho, dostala jsem nějaké nabídky práce za docela dobrý peníz, nějaké krátkodobé spolupráce proběhly, ale na full time bych nešla.
Jsem toho názoru, že do 3 let má být dítě u rodičů, ok budu genderově nefer, ale prostě u matky - jo u matky :mrgreen: Peníze bych oželila, dvojnádob pokud nejste v nějaké velké krizi, kdy vám jde o střechu nad hlavou. Co z toho mateřství máš? Vidíš díte dvě hodiny denně? Unavená, strehaná a co z toho? Za chvíli začne mluvit a kdo u toho bude? Kdo bude u těch velkých věcí, které se ted budou dít? :nevim:

Pracovala sem ve školce s jesličkama a nebylo týdne, kdy bych mamince neříkala nějakou novinku o jejím dítěti a ty ženy mi tam plakaly, dojaté a zlomené z toho, že u toho nebyly. Byl podzim a chlapeček, který do te doby moc nemluvil najednou dal dohromady snad jeho první větu, ale ta věta zněla „Já zlobil, maminka nepřijde.“ - řvaly jsme s maminkou obě :oops: :nevim: Já za ty roky, co jsem tomuhle čelila věděla, že jakmile přijdou moje děti, tak s nimi budu co nejdéle to půjde a zcela narovinu, umět něco ( :lol: ), klidně podnikám z domova a dávám je do školky jen na půl den. To tak rychle uteče a pak co?

Moji rodiče podnikali a když se ted bavím s mamkou, tak má strašné výčitky, že sce mi koupili hezké věci, věci, které tady nebyly a dováželi je ze zahraničí, ale nebyl na rodinu čas, bývala jsem po babičkách a i v dospělosti ten vztah máme sice hezký, ale prostě jiný jak mají ostatní, kteří ty rodiče měli více k dispozici a více otevřené (moji ještě doma pak i dělali papíry a byli unavení)…

Pokud tě tíží svědomí, a dle diskuze asi ano, popřemýšlej co je pro tebe v životě důležité (celkově, jasný že dítě je hodně vysoko - na to nenarážím), jaké hodnoty a jistoty preferuješ, co od života chceš, co tě dělá štastnou… protože štastná máma je štastné dítě a tím pádem štastná domácnost :-)

Měj se krásně a neber to jako výtku, jen jako další názor :-) :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
8.10.20 07:07

Pokud se cítíš špatně, pak je to špatně. Ubihaji ti dny, týdny, měsíce, co bys dceri mohla věnovat… Začni stím něco dělat než bude pozdě, čas už nevrátíš, pokud ty peníze nejsou nezbytně nutné abyste přežili.. Co třeba zkrácený úvazek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
8.10.20 07:09

Tak utěšovat se zrovna tím, že v zahraničí je to normální… nevím no. Ale normální to není. V zahraničí žiji a neznám žádnou maminku, která by od takto malého dítěte odcházela na celý den. To by musela být opravdu v nějaké velké nouzi a stejně by to bylo jen na část dne. Z toho, co píšeš, mi nepřijde, že bys musela, to bys to dělala i kvůli těm 20 tisícům. Podle mě, pokud z toho sama nemáš dobrý pocit, tak to není správný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 07:15

Jo, je to špatně. Až budeš třeba v důchodu, určitě budeš raději vzpomínat na čas strávený s dětmi, než na to jak si makala jak otrok od rána do večera. Manžel byl od miminka v jeslích a se svojí matkou má velmi vlažný vztah. Práce ji byla vždy důležitější než děti.

• Citovat
  • Nahlásit
6451
8.10.20 07:35

Mám děti 9 a 11 a zatím o plném úvazku neuvažuju. Ano, mít o pár tisíc víc by bylo fajn, ale dělat dětem ráno svačinu a česat jim vlasy a ve tři už s nimi zase být je pro mě důležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3366
8.10.20 07:38

Tak já taky obdivuju tu babičku, že je ochotná a schopna každý všední den se skoro 4 hodiny věnovat batoleci vnucce. To Teda smekám před její ochotou. To by pro mě moje mamka teda nedělala, i když mi pomáhala taky dost, ale až když byly děcka starší, druhá babička ani omylem nikdy nic. Ono to musi být náročné i pro tu babičku, myslím, že ji musíš být hodně vděčná, protože takový zaprah není samozřejmost.

Jak už to zaznělo, pokud se ty sama cítíš špatně, tak to není dobré. Zkus to přehodnotit, já jsem byla s oběma doma 3 roky a kousek a nelituju, ty si to teď neuvědomujes, ale tady ty týdny a měsíce ve věku tvoji dcerky jsou pro ni nenahraditelne. Strašne rychle to uteče a budeš litovat, žes nebyla a ní. Zkusila bych částečny úvazek - pokud už chceš pracovat. Abys s dcerkou byla více času. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22510
8.10.20 07:46

Já se vracela do práce na full time od mimin a nemám problém dát 2 leté dítě na pár dopolední týdně do jeslí. Ale doma na rodičáku byl s dětmi tatínek. Vadilo by mi, že by je vychovával někdo jiný. Takže do toho, jak to má zakladatelka, bych nešla.
Po celodenní náročné práci prostě člověk nemá energii ošéfovávat domácnost, nastavovat hranice, vychovávat, blbnout.
Já jsem si musela najít méně náročnou práci po té, co se muž vrátil do práce. Protože kombinace dvou úvázků (z toho ten můj velmi náročný) a náročného dítěte prostě nebyla dobrá. Musela jsem někde ubrat, aby zbyly síly i na tu domácí frontu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama