Časté krvácení z nosu

21.2.12 23:42

Časté krvácení z nosu

Můj manžel často krvácí z nosu, jen tak z ničeho nic se mu spustí krev. Kdysy mu na to MUDr. napsala ascorutin. On moc k doktorům nechodí a já nevím jak ho tam dostat. Nezdá se mi to moc dobrý, protože stačí když smrká a krvácí, sedí u jídla a začne krvácet, dnes ráno vstal a začal jen krvácet. Prostě je to čím dál častěji.
Ale znáte muže, někteří stůňou i s obyčejnou rýmičkou a jiní nad vším mávnou ruku a tvrdí, že to nic není.
Máte některá stejnou zkušennost? Můžete mi poradit co dělat a jak manžela přesvědčit, aby k lékaři šel?

Děkuji moc za reakce i rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50730
21.2.12 23:46

Tohle míval brácha jako dítě. Mamka říkala, že na to bral ten Ascorutin a pak Kanavit (vitamín K). Nevím, jestli současně, či jak a jak dlouho (pár měsíců určitě), ale pomohlo mu to, už mu to pak nikdy nedělalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.2.12 23:49

No jo, ale jemu je 34, má to od mala a nepřešlo to ani teď v dospělosti. A poslední dobou se mi zdá, že to má častěji. Je to cca 3 x do týdne, kdy opravdu dost krvácí. Dnes naposled ráno stál v koupelně a krev z něho sršela. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20554
21.2.12 23:56
LUCIPERKA-ddub píše:
No jo, ale jemu je 34, má to od mala a nepřešlo to ani teď v dospělosti. A poslední dobou se mi zdá, že to má častěji. Je to cca 3 x do týdne, kdy opravdu dost krvácí. Dnes naposled ráno stál v koupelně a krev z něho sršela. :(

Nějakým ženským umem ho prostě musíš přesvědčit aby šel k doktorovi, tohle vypadá na špatnou srážlivost a to by nebyla legrajda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
21.2.12 23:57

A jak tu krev zastavujete?
Já mám sennou rýmu a v sezóně mi taky docela dost krvácí z nosu, jak to mám celé rozdrážděné. Osvědčilo se mi chytnout si obě dírky a stisknout. Držet, dokud se to nezastaví. Žádné tamponky do nosu, studený kapesník za krk a na čelo… na to bych se už po těch letech mohla.
Jako dítě jsem byla několikrát na vypálení nosu :-P
A ještě mi i dělali nějaký test srážlivosti krve, ten vždycky vyšel v pohodě. Pichlo se do prstu a čekali, kdy to přestane krvácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
22.2.12 00:07

AHoj,já s tím mám problémy od dětství. Obzvlášť mi vždycky přišlo, že na jaře a podzim. Jinak v těhotenství jsem krvácela z nosu téměř furt, ale to tvému manželu nehrozí:) Už jsem prošla nějakým leptáním a vypalováním, ale stav nic nelepšilo.Ani ten Ascorutin.Teď v zimě je důležitý nos zevnitř promazávat, aby nebyla sliznice suchá. Buď kapátkem olejíček nebo mast do nosu a taky mám dobrý zkušenosti s pravidelným stříkáním mořské vody do nosu.Hlavně aby sliznice nevyschla.Taky záleží na tom,jak dobře /špatně mu to jde zastavit. U mě je to jak kdy, ale sem tam to prostě crčí proudem…Co je třeba..nikdy nezaklánět hlavu, nechat odtékat do umyvadla nebo kapesníku, a především stisknout kořen nosu - ale pořádně! Pak vždycky odsmrknout,až se krev v nose nahromadí…no a tak furt dokola, než se to zastaví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.12 00:08

No krvácení většinou zastaví po několika minutách, oplachuje studenou vodou v umyvadle, pak sedí s hlavou opřenou mírně do zadu a čeká než se to zastaví

Říkala jsem mu, že takto to měla moje babička, měla malou srážlivost a přidala se ji anémie. Naštěstí to podchytili včas a brala na to léky. Anemie se vyléčila a i ta srážlivost se (sice ne úplně) ale hodně zlepšila.

Taky mu asi nedělá moc dobře třísměnná pracovní doba, často ho bolí hlava, hlavně z při přechodu na noční. No budu ho tam muset nějak dotlačit, jinak to nevidím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5483
22.2.12 00:11

Aspoň by se mohl stavit u obvoďáka na preventivní prohlídku, nechat změřit tlak a nabrat krev na srážlivost, pro jistotu. Ale když to má od dětství, tak to nejspíš bude mít v pořádku a pokud jemu to nepřekáží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3106
22.2.12 00:28

Já na to jako dítě strašně trpéla. Krvácela jsem opravdu hodně, ale já jsem celkově alergik s celoročni rýmou. Zachránilo mě až leptání, které mi udělli na ORL. Sice zabralo až 3 . vyleptání, ale mám klid :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4043
22.2.12 07:45

Ahojky..já na to také trpěla…nedoporučujou se léky na bázy acylpirinu a jablka…Leptání se ted už nedělá..Vlhčit nosní sliznici a nějaké zvlhčovače na topení aby nespal v horku…solná jeskyně taky neuškodí!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1899
22.2.12 07:57

Ahoj, měla jsem s tím problémy asi do 20. Ascorutin nepomáhal. Ať si zajde na ORL, tam mi pomohlo, když mi to raz za čas poleptali dusičnanem stříbrným a zas jsem byla půl roku v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
22.2.12 07:58

já na to trpěla docela často. Důlžité je si ten nos pevně zmáčknout a hlavu PŘEDKLONIT! když jí zakloní, tak mu to teče do krku a nemá možnost se udělat sraženina, která to zastaví. žádné léky jsem nikdy nebrala. šla jsem na ORL, kde mi zjistili prasklou žilku v nose. Zase jí spravili (trvalo to snad minutu a vůbec to nebolí) a byl pokoj. A teče mu to více z určité dírky nebo se mu to střídá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
22.2.12 08:50

taky znám, nešlo to často zastavit

dodala bych železo, jedla pohanku, je tam rutin a možná to bude i na detralex, ten zpevňuje žilní stěnu. takové časté masivní krvácení fakt není dobrý pro krevní obraz..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3089
22.2.12 09:24

Brácha tohle taky míval,dr. ho poslala na ORL a tam mu nějak vypalovali žilky v nose a od té doby má klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.12 11:48
Krystal86 píše:
já na to trpěla docela často. Důlžité je si ten nos pevně zmáčknout a hlavu PŘEDKLONIT! když jí zakloní, tak mu to teče do krku a nemá možnost se udělat sraženina, která to zastaví. žádné léky jsem nikdy nebrala. šla jsem na ORL, kde mi zjistili prasklou žilku v nose. Zase jí spravili (trvalo to snad minutu a vůbec to nebolí) a byl pokoj. A teče mu to více z určité dírky nebo se mu to střídá?

Dírky se střídají. Pokaždy jiná nebo i obě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat