Reklama

Časté marodění dětí a práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 22:20
časté marodění dětí a práce?

Ahoj mám takový dotaz, od září mě končí rodičovská dovolená a nastoupím do práce(budu hledat) děti půjdou do školky, posledně když starší začal chodit tak chodil týden a pak hned marodil na 14 dní a dýl, protože to chytla mladší a byl z toho měsíc doma :( to jsem neřešila, ale ted od září to začne zas, marodit určitě budou, snad míň, jsou starší, ale otázka zní co na to budou říkat v práci že na týden či 14 dní vypadnu? myslíte že mě pak vyhodí když se to bude opakovat? měla jste některá tuto zkušenost? vyhodili Vás z práce? :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10855 příspěvků 21.02.17 22:28

A manžela nemáte? já se naposled s partnerem vystřídala

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 21.02.17 22:31

Zkusenost jeste za sebou nemam, ale od podzima me to ceka taky a tohle se mi tez honi hlavou. Dcera od podzimu kazdou chvili neco a ja si rikam, ze bude choulostiva k nemocem. No neumim si to predstavit a rikam si, ze me asi vyhodi :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 22:32

@iiiv mám ale on má důležitou funkci ve firmě a hodně času je v práci :( směnuje, má odpolední a ranní, ale ta odpolední je od 11, a né klasicky od 14, takže taková divočina :(

Tarinka
Echt Kelišová 8195 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 22:36

Taky me to ceka od zari, ono to treba nebude tak zly, starsi dcera chodi druhym rokem a letos uz marodi mnohem min nez loni, mladsi by mohla byt taky odolnejsi, uz si dost odmarodila s tou starsi, treba nebude tak zle.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 22:44

@Tarinka malej začal chodit ve 3 letech a vždy týden a pak antibiotika, doktorka nám to zakázala- malá to vždy odprdla(píchaná ouška asi 4× apod.) teď jsem rok a půl doma, a zatím jsou ok, občas něco chytnou, ale žádná atb, tak mám strach jak to bude a jestli má někdo zkušenost :)

Banshee
Kecalka 491 příspěvků 21.02.17 22:47

Ja nastoupila do prace ted. Jen na pul uvazku, kvuli detem. Kdyz by byly nemocne, manzel si udela dopoledne home office a ja se ve 12 prizenu a on muze jet do prace.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 22:49

No, pokud budeš týden v práci a 14 dní až měsíc doma, tak se jim to líbit nebude, resp. velmi rychle usoudí, že tě vlastně nepotřebují, když stejně tu práci v 75% času dělá někdo jiný… A jinak to neznám, za ty 2 roky, co mi chodí děti do školky byly doma nejdéle 14 dní a to tak jednou za půl roku.

Xsenova
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 21.02.17 22:54

Tak ja som dala dcerku do skolky zaciatkom rijna a bola takmer nonstop nemocna do konca ledna. 2 dni v skolke a 2 tyzdne doma. Do toho nestovice tak cely prosinec bol pase. Ak budes mat dieta chore na zaciatku len 14 dni tak budes mat stastie.

macis30
Závislačka 3582 příspěvků 21.02.17 23:08

Třeba najdeš práci kde to až tolik řešit nebudou, vždy je všechno pouze dočasně i nemocnost dětí ;) Může se stát že tvé děti nebudou tak moc marodit, to ale teď nikdo neví.

Moje dcera třeba byla nemocná často, je nedonošenec a tak je častěji nemocná. Já jsem v práci problémy kvůli tomu neměla, bohužel jsem to musela být já kdo si OČR vzal a to i 2 x do měsíce.

Záleží i jakou práci si budeš hledat, jestli třeba v obchodě ( kde je vás víc a tudíž se směny dají pokrýt) a nebo někde kde budeš,,sama´´ max.2-3 a tam už je to přece jen složitější, ne však nemožné, vždy je to o lidech a to že si budeš třeba brát OČR není důvod k propuštění.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 23:27
@Anonymní píše:
Ahoj mám takový dotaz, od září mě končí rodičovská dovolená a nastoupím do práce(budu hledat) děti půjdou do školky, posledně když starší začal chodit tak chodil týden a pak hned marodil na 14 dní a dýl, protože to chytla mladší a byl z toho měsíc doma :( to jsem neřešila, ale ted od září to začne zas, marodit určitě budou, snad míň, jsou starší, ale otázka zní co na to budou říkat v práci že na týden či 14 dní vypadnu? myslíte že mě pak vyhodí když se to bude opakovat? měla jste některá tuto zkušenost? vyhodili Vás z práce? :roll:

U nás se toto řešilo loni. Manžel velmi časově náročná práce s dojížděnim a nemožností si brat dovolenou, paragraf,…odjíždí ráno v 5, vrací se večer v 7.Hlídání není, mí rodiše pracující od rána do večera, tchyně už moc letitá na to, aby hlídala nemocné dítě. Sehnala jsem super práci na poloviční uvazek.PO 3 týdnech malá lehla poprvé, ok.pak lehla podruhé, tahlo se to přes 3 měsíce, tudíž smůla. Ukončili jsme pracovní poměr. TeĎ nemůže do školky, tkaže jsem stáe doma a upřímně se děsím, co budu dělat. ale zase chůva se mi platit nechce, jelikož bych jí odevzdala celý svůj plat a zas tak zářnou karieru nemám. tak si chci aspoň dodělat vzdělání, a hledat nejlepe nějaký buď homeoffice nebo víkendovou práci… :nevim:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 21.02.17 23:42

To se jim ais moc líbit nebude..uvidíš no, třeba budou docela zdravý. nkašle fuets t čeká za rok a půl až dva, moje práce, a takyto bude sranda…už jsme měsíc nemocní, a pořád to nemá konce. nejprve první dva týden kašel, to bylo někdy kolem 25.1., pak se jim to zhoršilo, plus já angína, takže všichni atb.,po týdnu braní nejmenší horečka a febrilní křeče, atb se pak dobraly, za 3 dny nejstarší zpátky streptoka, a další atb, co má doteď, v neděli nejmenší opět teplota a kašel, kašle furt, ale už je lepší. No v práci by byli nadšení, je to u nás ješrě min. na týden, ne-li na dýl.

bibie
Kecalka 343 příspěvků 22.02.17 08:43

Me smlouvu neprodlouzili, a to jsem byla doma jen tyden v mesici :nevim:
Kolegyne radsi platila chuvu aby si udrzela zamestnani, a to zadnou karieru nedela! Proste odevzdala co vydelala ale mohla vydelat i dalsi mesic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 08:45

Čeká mě to od září. Jsem učitelka na prvnim stupni, tak marodeni dětí je dost problém. Vyresila jsem to tak, že bude hlídat babička, kdyby nemohla, sháněla bych paní na hlídání. Byt doma zadarmo nemůžu a dojíždění bych nedavala - nezvládala bych dávat děti do skolky ani vyzvedávání.
Vedení se vyjádřilo, že bez hlídání se ani nemusím vracet. Ale já mám doma opravdu extrém. Od září do Vánoc byli zdraví asi týden.
Jinak u nás druhý rok je mnohem horší než byl první.
Treti anonymní.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19353 příspěvků 22.02.17 09:02

U nás nemocnost velká u obou. Dvakrát jsem s nimi byla měsíc v ozdravovne. Od začátku systém týden v MŠ, tři týdny doma. Při RD jsem měla brigádu, hlídala babička. Mladší je v MŠ druhý rok, ten první jsem byla bez práce, našla jsem ji až teď v říjnu. To už jsou trochu zdravější a celkem do školky chodí. Ale bez babičky by to byl problém. Pracuju na směny tak to se dá zkombinovat i když má babička svoje aktivity. Jsem rozvedená, takže ex se v otázce nemoci deti moc neangažuje, jen když není zbytí. Na paragrafů jsem od toho října nebyla ani jednou, zatím se to dalo nějak udělat. V práci nejsem nenahraditelná, ale komplikace to je.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama