Časté paragrafy

Anonymní
22.10.19 16:06

Časté paragrafy

Holky jak často máte paragrafy? Dítě mám skoro každý měsíc nemocné, teď je skoro už 3 týdny doma.Dnes jsem už šla na paragraf, protože hlídání nemám. Zajima mě jak to děláte vy, co na to v práci? Zajímá mě teda zaměstnání, kde musíte být a ne homeoffice, já pracuji u bezp.slozek.Muj velitel mi už řekl, jestli můžu omezit paragrafy, ale jak to mam ovlivnit, když dítě z ničeho nic na 39 horečku. Je mi to taky už trapný. Chlap doma být taky furt nemůže, babičky pracují. Tatka můj si vzal kvůli mě i dva dny dovolenou minulý týden a hlídal…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8100
22.10.19 16:12

Já teda v práci paragrafy nemám, protože děti už nhejsou malé, ale mají je kolegyně a prostě musíme ty lidi vyřídit i za ně. U nás je 99% žen a je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
22.10.19 16:16

A babičky by nebyly ochotné si vzít dovolenou když je vnouče nemocné? Já tento problém nemám, mám zdravé dítě a babičku v důchodu, ale když měla ségra děti a babičky ještě pracovali střídali se jednou OČR ségra, jednou otec, jednou dovolenou babička. Jinak záleží na zaměstnavateli a zástupnosti. Někde to tolerují, jinde přijde mamina o práci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 16:20
@Hermina.p píše:
A babičky by nebyly ochotné si vzít dovolenou když je vnouče nemocné? Já tento problém nemám, mám zdravé dítě a babičku v důchodu, ale když měla ségra děti a babičky ještě pracovali střídali se jednou OČR ségra, jednou otec, jednou dovolenou babička. Jinak záleží na zaměstnavateli a zástupnosti. Někde to tolerují, jinde přijde mamina o práci :nevim:

Mamka dělá v nemocnici a tam si vzít dovču jen tak, kdy jí nedají oni tak by ji ukamenovali.Za mě práci nikdo dělat nemusí a člověk jim tam taky nějak extra nechybí, ale ty kecy jsou..

• Nahlásit
  • Citovat
22.10.19 16:23

@Hermina.p neumim si predstavit, ze bych zadala po svych rodicich, aby placali svou dovolenou na hlidani nemocnych vnoucat, kdyz mi legislativa umoznuje byt s ditetem doma na paragraf. Kdo tu dovolenou k zotaveni se a regentaci potrebuje vic nez generace nasich pracujicich rodicu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35296
22.10.19 16:26

Dneska vetsina matek pracujici rodice nema, protoze jsme vetsinou stare matky. ale moje zdrava matka v duchodu mi taky deti nehlida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
22.10.19 16:29

Stridame se s chlapem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
22.10.19 16:32

Znám to velmi dobře. Taky bohužel nemám žádnou hlídací babičku, u manžela volno neexistuje, takže byly veškeré nemoci na mně. V praxi to znamenalo, že jsem v každém měsíci byla aspoň týden doma - především teda v zimním období. Zaměstnavatel byl myslím si velmi tolerantní, ale i on už ke konci dost remcal. Nejhorší na tom je, že si člověk nemůže nic plánovat - prostě v noci přijde horečka nebo bolení ucha nebo se až ráno probudí děcko špatné a tak musíš kolikrát všechno řešit na poslední chvíli ráno.
Nakonec se to v mém případě dočasně vyřešilo další mateřskou. Jak to bude po rodičáku, to netuším, protože už se do původní práce nemůžu vrátit a tuším, že kombinace dvou dětí, paragrafů čistě na matce a méně tolerantního vedení může být setsakra nepříjemná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.19 16:35

To má dítě skoro každý měsíc 39 stupňů horečky? Když jsem byla malá, tak jsem často hrála, že jsem nemocná, jen proto, že se mi nechtělo do školky nebo se ve škole psal test a já se bála. Mamka ze mě byla zoufalá, taky si musela pořád jen brát paragrafy, dokud si se mnou jednou nesedla a nepromluvila si o tom - jako dítě jsem nechápala, jaké problémy jí to vytváří. Nepomohlo by si s dítětem o tom promluvit? Třeba má jen stresy a trápení a chce být s vámi doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
22.10.19 16:41

@terryuiu Moje dcera to tak třeba měla. Jen v loňské sezóně listopad - únor: angína, zánět středního ucha, neštovice, 5. nemoc. Žádná simulace, tu poznám moc dobře! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 16:44
@Anonymní píše:
Mamka dělá v nemocnici a tam si vzít dovču jen tak, kdy jí nedají oni tak by ji ukamenovali.Za mě práci nikdo dělat nemusí a člověk jim tam taky nějak extra nechybí, ale ty kecy jsou..

Naplánované služby za tebe nikdo brát nemusí? Taky pracuji u bezpečnostních složek a buď se střídáme s manželem nebo zapojím babičku nebo aspoň vezmu třeba noční, kdy je manžel doma, to už vždycky seženu někoho, kdo si to se mnou vymění. Teda dělávala jsem to tak, když bylo dítě malé, teď už je větší a já mám služeb minimum.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.10.19 16:48
@Anonymní píše:
Naplánované služby za tebe nikdo brát nemusí? Taky pracuji u bezpečnostních složek a buď se střídáme s manželem nebo zapojím babičku nebo aspoň vezmu třeba noční, kdy je manžel doma, to už vždycky seženu někoho, kdo si to se mnou vymění. Teda dělávala jsem to tak, když bylo dítě malé, teď už je větší a já mám služeb minimum.

Já jsem ve věznici tak nemusí..a já ve směně nejsem.Znam pár měšťáků či chodí každý měsíc a nikdo to neřeší..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.10.19 16:50
@terryuiu píše:
To má dítě skoro každý měsíc 39 stupňů horečky? Když jsem byla malá, tak jsem často hrála, že jsem nemocná, jen proto, že se mi nechtělo do školky nebo se ve škole psal test a já se bála. Mamka ze mě byla zoufalá, taky si musela pořád jen brát paragrafy, dokud si se mnou jednou nesedla a nepromluvila si o tom - jako dítě jsem nechápala, jaké problémy jí to vytváří. Nepomohlo by si s dítětem o tom promluvit? Třeba má jen stresy a trápení a chce být s vámi doma?

Každý měsíc samozrejme tak vysoké teploty nemá. Ted měl 14dni kašel, ale šílený a rýmu to jsem nějak hlídání zařídili. Potom začal zvracet, bolení v krku a má angínu. Ma 3.5roku určitě si to nevymyslí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.10.19 16:51
@Anonymní píše:
Já jsem ve věznici tak nemusí..a já ve směně nejsem.Znam pár měšťáků či chodí každý měsíc a nikdo to neřeší..

Po měšťácích je ti kulový, to snad s vámi nemá nic společného. Když tvoje paragrafy nikdo neodnáší, tak to neřeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
22.10.19 16:52

@Pudloslava no ja myslim, ze je to v tom pripade pul na pul, starsi maminky mozna uz rodice nemaji, ale ty mladsi, budu mluvit za sebe, i kdyz si myslim, ze uz taky rozhodne nepatrim mezi nejmladsi, maji rodice, co jeste budou pracovat minimalne deset let. Tak ci tak je to pruser…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama