Částečná zubní protéza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 17:41
Částečná zubní proteza

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti? Mám od dětství mléčné zuby misto Špičáku. Založené jsou, ale jsou uložené v dásnu, a samy se neprorezou. Je mi 22 let, momentálně jsem v druhém trimestru. Mlicaky mám dost zkažené, v jednom neustálý zánět, Vacek v dásnu.. Každodenní bolest už dva roky. Zubař mi nabízel vytrhnout a nahradit implantatem, ale to je cca 15 tis plus různá vyšetření, rtg, vše co pojišťovna samozřejmě nehradí. Můstek mi řekl že je škoda dělat, když okolní zuby mám zdravé. Blbý je, že by se mě implantát ani nemusel chytnout, když mám dost problémy z dasny. No, momentálně zubaře už ani nemám. Bohužel skončil. Takže hledám nového… A na netu jsem našla že jde udělat castecna zubní proteza, tzv „drátky“. Nemáte stim někdo zkušenost? Aspoň dočasně, než budou penize eventuálně na implantát.

Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 21.07.19 17:45

Co to je problém s dásní? Většina problémů s dásní jsou způsobené špatnou technikou čištění. Takže to je komplexnější problém - mléčné zuby pryč, vyřešit problém s dásní a pak řešit implatanci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 17:48

@Zumpa Na implantát opravdu v budoucích 4 letech mít nebudu. Jinak bych se neptala na protezu. Paradentoza. K dentální hygienistce chodím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 18:45

Ahoj anonymní, já delala protezku slečně, ktera ještě neměla 20, místo dvojky horní a zvykla si. Jednou ji zoubek z protezky vypadl (mela malinké zuby a hůře to drželo v pryskyrici), spravili jsme a už opět nosí více než rok. Časem implantát.
Měla jsi třeba někdy rovnátka? Je to o tom, jestli si zvykneš na ty „drátky“ v puse a nebude tě to obtěžovat.
Jinak by tato záležitost měla být dostatečně funkční i estetická. Záleží na situaci v ústech, kolik máš místa, a jaké jsou okolní zuby a tak. Anonymni laborantka

bublifucekk
Kecalka 112 příspěvků 21.07.19 18:47

Ano já s tím mám zkušenost. Měla jsem mléčné špičáky nahoře ještě v 16letech, nechala jsem si je vytrhnout a cca 3 roky jsem nosila sundávací protézu (zadarmo na pojišťovnu). Zuby pořád nerostly, takže se to muselo posunout dál. Na doporučení jsem svolila k rovnátkům (skrz ty špičáky,). Samy by nevylezly, tak jsem byla na zákroku, kde mi v patře vyřízli kolečko (na každé straně jedno), aby měli snažší proříznutí. Pak mi nasadili rovnátka a čekalo se, lezly pomalu..rovnátka jsem měla 4 roky, než se vše srovnalo jak mělo. Dnes bych se zachovala jinak a vytrhnout bych si je nenechala. Ale já je měla zdravé, bez kazů.

Leo44
Kecalka 290 příspěvků 21.07.19 19:28

Zkus zajít na Podkovku v Praze mě tam zachránili doktor zub po tom co to předchozí zubař fakt zpackal a navíc nic nebolí a na všem se jde domluvit i na splátkách.

Malaga
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 21.07.19 20:57

Částečná snimacka není špatné řešení. Aspoň ti podrží místo než našetříš na implantáty.
Do můstku bych nešla, v konečném důsledku by to stálo jako ten implantát…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 21:22

Moc dekuji :srdce: dodali jste mi odvahu dotoho jit. Cesta opravy zubů už opravdu nepůjde. Jeden je zkažený, prohnily… Ten druhý má pouze kaz. Ale když si dám tu protezku tak bych si nechala vyrvat oba :). Rovnátka Jsem Nikdy neměla, prý to zuby stáhlo jen o jednu dírku, druhá by tam bohužel zůstala. A metoda že se pomocí rovnatek stáhne zub z dásna který se neprorezal u mě nehrozí… Toho se dost bojím, jak finančně, tak psychicky, a taky to je dost časově náročné. :think:

Váš příspěvek
Reklama