Mnohočetná extrakce zubů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 10:56
Mnohočetná extrakce zubů

Ahoj. 31.7. jdu na mnohočetnou extrakci zubů. Celý horní oblouk (15 zubů) a dole 4,6,7,8 vpravo a 8 vlevo. Mám z toho hrozný strach. Jdu v analgosedaci a chtěla bych se zeptat někoho, kdo takto rozsáhlou extrakci zubů podstoupil, jak to probíhalo, jaké byly první dny poté a hlavně, jaké to bylo, až to přicházelo k sobě. Dostala jsem nějaké pokyny a informovaný souhlas, nicméně bych ráda, kdyby mi to někdo řekl zvláštní zkušenosti. Až to bude vytrhané, tak po zhojení jdu na implantáty, tak kdyby měl někdo zkušenost i s tímto zákrokem, byla bych vděčná. děkuji moc za info.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pvln34
Kecalka 194 příspěvků 17.07.19 11:03

Analgosedacia bude pohoda, ja som sa zobudila skvele odpočinuta ') dostaneš potom lieky proti bolesti? Ja som pár dní predtým začala brať antibiotika (kvôli zápalu, ako prevencia) + aulin po zákroku, proti bolesti. Počítaj s tým, že budesmať asi celé okolie úst a líc opuchnute, takže hodne ľadu a na jedlo skôr tekuté veci. Mne vysekavaki 2 8cky naraz a kvôli tomu opuchu sa mi spatne čistili zuby, nemohla som sa k nim dostať, aby to nebolelo.
Implantát mam na 1cke, není sa čoho báť. Nik nepozná že ten zub nie je môj.
Držím palce :kytka:

Pvln34
Kecalka 194 příspěvků 17.07.19 11:04

Mohla by som ta ešte poprosiť o približnú cenu? Pokojne i do správy. Mojej mamke budú robiť niečo podobné, tak nech vieme na čo sa pripraviť. Ďakujem!

Malaga
Nadpozemská drbna 26108 příspěvků 17.07.19 11:05

Ahoj, dá se to zvládnout. Chce to chladit, nech si napsat Aulin na bolest. Budou ti dělat imediatni náhradu? ( Provizorní protezku)…
Počítej s kašovitou stravou ( jogurty, krupice, vajíčka…).
Nevím, za jak dlouho ti slíbili implantáty, ale v horní čelisti to bývá za 4-6 měsíců po extrakci…
Zase je fajn, že si to budeš mít najednou a pak už se to bude jen hojit.

Lekninka91
Extra třída :D 10699 příspěvků 17.07.19 11:09

Ja mam teda zkusenost jen se vsema moudrakama naraz v analgosedaci a dalo se to. Bala jsem se hlavne komplikaci a hojeni, ale diky bohu to probehlo dobre. Hodne stesti. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 11:45

@Pvln34 Extrakce budu mít zadarmo, hradí pojišťovna. Platím jen tu analgosedaci a to budou 3000. Mají to účtované za hodinu a říkali, že za hodinu by to měli stihnout. :nevim: Implantáty, cenu ještě nevím, ale mám na to vyhrazených 250 tis. Tam potom záleží jestli budu mít dost kosti pro zavedení, nebo jestli budou muset doplňovat…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 11:52

@Malaga o provizorní náhradu jsem jim říkala, ale oni mi řekli, že by mi ji stejně nedali hned. Je s nimi docela složitá komunikace, protože k nim dojíždím 150 km a skoro vše řeší přes recepci. :( ani nevím, jestli budu mít nějaké tlumící léky a antibiotika… :nevim:

Malaga
Nadpozemská drbna 26108 příspěvků 17.07.19 12:03

Nesmysl, to se dělá tak, že ti udělají před extrakcí otisky, v laborce připraví protezku a hned po extrakci ti to nasadí aby nedošlo k rozvoji otoku… Vyndavas až za 3 dny jen na opláchnutí, aby se ti povedla dát zpět…
Pokud to není tajné můžeš mi dát do SZ rozpočet?
Přijde mi to jako velký zákrok a velká investice na to, abys neměla všechny dostupné informace…

cocomoon
Kecalka 386 příspěvků 17.07.19 12:05

Tak to bych tak chodil k zubaři, kterej semnou komunikuje přes recepční. Navíc na takovýto zákrok.
A ještě sem tam jezdil 150km.
A ne nešel bych na to. Minimálně bych to chtěl na 2×. Abych vždy měl nějakou stranu, na kterou je možné kousat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 12:16

@Malaga rozpočet nemám. Vím jen to, že budu platit za tu analgosedaci a že trhání je na pojišťovnu. o implantátech jsme si řekli, že ty budeme řešit, až bude po trhání. Protože jsem ještě nebyla pevně rozhodnutá. Byla bych ochotná za ně dát i 300 tis, protože jsem ještě dost mladá, na to, abych měla protézu, i když vím, že dost mladých lidí ji má, ale já s tím nejsem psychicky smířená. Dočasně ji příjmout musím, ale nezvládla bych, kdybych ji musela mít napořád. Ono to není jen o té komunikaci, Protože dobu objednání mají hrozně dlouhou, Já jsem už jednou musela zákrok zrušit, kvůli nemoci a celé od rozhodnutí po zákrok to bude už 5 měsíců. :( a za tu dobu, člověk spoustu věcí zapomene, hlavně u mě teda funguje hrozně stres, ale vím, že o lécích mi nic neříkali a na té provizorní protéze jsem si i tak trochu trvala, protože vodím dceru do školky a když budu bez zubů, tak nevylezu ani z ložnice, natož z baráku… Ještě jim tam zkusím kolem 1 zavolat a pak sem napíšu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 12:17

@Malaga Hlavně aby tu provizorku stihli udělat, když půjdu na zákrok za 14 dní :nevim:

Pvln34
Kecalka 194 příspěvků 17.07.19 12:25

Zakladetelko, aká je to klinika?
Na tých antibiotikach pred a po + Aulinu trvaj! Rozhodne si to zisti predom, I tie náklady na Implantát.
Mna jeden Implantát vyšiel na 45tisic (vrátane doplňovanie kosti), takže by som sa nedoplatila…
Nemas nejaku inú, lacnejšiu možnosť ako si dať úsmev do poriadku?
Prečo ti vládne budú trhať tak veľa zubov? Paradentoza? Alebo chces len pekný úsmev?

lilith1
Ukecaná baba ;) 2302 příspěvků 17.07.19 12:27
@Anonymní píše:
Ahoj. 31.7. jdu na mnohočetnou extrakci zubů. Celý horní oblouk (15 zubů) a dole 4,6,7,8 vpravo a 8 vlevo. Mám z toho hrozný strach. Jdu v analgosedaci a chtěla bych se zeptat někoho, kdo takto rozsáhlou extrakci zubů podstoupil, jak to probíhalo, jaké byly první dny poté a hlavně, jaké to bylo, až to přicházelo k sobě. Dostala jsem nějaké pokyny a informovaný souhlas, nicméně bych ráda, kdyby mi to někdo řekl zvláštní zkušenosti. Až to bude vytrhané, tak po zhojení jdu na implantáty, tak kdyby měl někdo zkušenost i s tímto zákrokem, byla bych vděčná. děkuji moc za info.

Sorry za uprimnost, ale jak se stane, ze cloveku musi vytrhat tolik zubu..to musi byt tezce zanedbana dental h.nebo nejit 20 let k zubari. Vzdyt pri pravidel. prohlidkach se najdou I male kazy, takze to nemuze takto dopadnout 8o 8o

Lorry1
Kecalka 110 příspěvků 17.07.19 12:30

Mam zkusenost jen s vyrezanim vsech 4 osmicek a k tomu vzali jednu sedmicku, byla to operace vse naraz s prispanim. Otok (manzel mi rikal sysliku :mrgreen: ) cca mesic kasovita strava, presnidavky, jogurty. Nadvakrat bych asi nesla, nechtelo by se mi to podruhe absolvovat.

Malaga
Nadpozemská drbna 26108 příspěvků 17.07.19 12:33

Souhlasím s atb profylaxi - augmentin 2 g…
Jinak se to dá zvládnout i levněji a imediatku by za 14 dní stihnout mohli… Nicméně je doba dovolených, tak záleží i na laborce… A to že nemáš cenovou kalkulaci mi přijde jako něco nemyslitelneho! Bez toho bych nikam nešla…
Myslím že bys měla jít na konzultaci i jinam, může ti to ušetřit spoustu času i peněz.
Případně můžu poslat kontakt do SZ…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama