Čeká mě operace - nachlazení, MS

Anonymní
21.11.15 02:21

Čeká mě operace - nachlazení, MS

Dobrý večer.

Prosím o zachování anonymity. Čeká mě 30. 12. operace (laparoskopie - berou mi žlučník). Byla jsem upozorněna, že nesmím mít ani menstruaci a už v žádném případě jakékoliv náznaky nemoci ani nachlazení. Vím, že to není bůh ví jaká operace, nemám z ní v podstatě vůbec strach, jen mě stresuje, co bude u nás doma (partner je super, ale našeho tříletého bude poprvé v životě hlídat tak dlouhou dobu sám, jsem na mrtvici, i když mu věřím :,( ale prostě já jsem máma, poznám, když má syn náběh na astma - hlavně v noci mě to probudí atd, no prostě brečím už teď strachy, partner má velmi tvrdé spaní a neprobere ho skoro ani pláč syna).

Jde o to, že tím stresem, jsem ještě nedostala menstruaci- měla být už před pěti dny (těhotná nejsem určitě, používáme prezervativ a bez něj do mě nevnikne), je to asi tou nervozitou. Navíc mě dneska začalo škrábat v krku, kýchám kudy chodím a něco na mě leze.

Teď mi prosím poraďte, co dělat. Jak si vyvolat MS, aby proběhla ještě předtím, než půjdu na operaci a jak posílit imunitu - jaké vámi osvědčené léky pomáhají atd., protože jestli to nechám na osudu, vím, že budu minimálně týden mimo provoz, jak se znám. Potřebuji teď akutně něco, co mi zabere, nemohu si dovolit, aby mi změnili termín operace - navíc, když partner má volno v ten daný termín a změna už nepůjde. :think: Hlavně teda tu MS, protože ji mívám dlouhou 7-9 dní - i když slabou poslední 4 dny, ale přesto ji mám dlouhou a hlavně při tom zákroku jí mít nesmím vůbec - takže jestli bych ji nedostala dnes, už je problém. Nebo mám zajít ke gynekologovi? Pomůže mi s tím nějak? A s nachlazením to snad stihnu - mám 9 dní do operace, ale tipy na posílení imunity a odvrácení příznaku nachlazení by pomohly. :think:

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.11.15 02:22

Pardon, špatné datum. 30. 11. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.15 02:47

Na menzes asi prasky na posunuti, i kdyz ty uz nemusi zabrat, myslim, ze se maji zacit brat tri dny pred ocekavanym terminem. Ale gynekolog ti snad poradi.

Na nachlazeni zazvorovy caj a hodne vitaminu C, no a primerene odpocivat. Jinak s tou MS to nemusi byt tak horke, mne taky rikali, ze ji nesmim mit pri operaci, ja to samozrejme dostala ctyri dny pred terminem a v nemocnici mi rekli, ze slaba nevadi. Ale tahali mi srouby z ruky, zalezi, s cim jdes, ale nemusi byt vsechno ztraceno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 03:20

@Cocka nasladko Čeká mě laparoskopické odstranění žlučníku, ale zase na druhou stranu chápu, že moje MS krvácení bude silně nevhodné pro doktory na JIP, kde mě na několik hodin zavezou. Tampónem to řešit asi není vhodné, nebo si to spíše nedokáži představit. Navíc mě prý budou cévkovat, takže ani pro mě po psychice to není zcela v pohodě :oops: Z jedné díry cévka, z druhé tampón… no nevím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.15 04:19

Tezko rict, no…myslim, ze MS nechcou hlavne kvuli oslabeni organismu. Na jipce jsou urcite zvykli na krvavejsi situace nez MS. Nejlepsi rada je asi se tim zbytecne nestresovat, ale chapu, ze je to tezko proveditelne :) tak aspon drzim palce, at to dostanes vcas (a samozrejme rychlou rekonvalescenci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
21.11.15 07:09

Chapu tvou starost, ale na druhou stranu nekdy to proste nejde udelat jinak a toto je ten pripad. Tim, ze se bojis a prehravas si nejhorsi scenare, ti telo odpovida presne ve stylu, ktery ted nepotrebujes /MS, nachlazeni/. Na tu operaci jednou dojde tak jako tak a je lepsi se hodit do klidu a mit to za sebou nez se neustale stresovat tim, ze k tomu ma dojit.
Nehlede na to, ze svou nervozitu, byt i podvedome, predavas na tatku se synem.
Uvolni se, prezijete to vsichni, bude to v pohode. Ale jen tehdy, kdyz budes verit. Ze to tatka zvladne, ze syn nebude mit astmaticky zachvat…
Skodis hlavne sama sobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
21.11.15 08:39

Tak s menses neporadím, ale ad nachlazení - byla jsem ve stejné situaci před rokem, týden před hospitalizací rýma, škrábání v krku. Koupila jsem si Bioparox a Vitamín C 1OOO jednotek, denně jsem inhalovala bylinky se solí (rozpustit v hrnci s horkou vodou a pod ručník) a zabralo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5810
21.11.15 08:46

Mam vyzkousene s manzelem a tremi detmi ze jakmile nejsem doma je podvedome v pozoru co se deti tyka.Tvuj muz vi ze jses tam a proto chrni jako zabitej. Tohodle se vubec neboj. a abych Te utesila tak ja ztratila papir kterej musim na pondeli ptz jedu s postizenym ditkem na osetreni zubu v prispani..takze pondeli sedma ranni zhavim drat jestli vubec jo nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5810
21.11.15 08:47

Bioparox je super. A na ms muzet gyndar dat vyvolavacku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
21.11.15 10:42

Před měsícem mi brali laparoskopicky slepák, měla jsem MS a rýmu jako prase. Odoperovat mě museli - akutka a nikdo s tím neměl nejmenší problém. Jako díky bohu, že jsem MS měla už dojezd, protože ráno po operaci jsem byla ráda, že chodím, výměnu tamponu bych asi nedala a vložky z duše nenávidím :D Bereš antikoncepci? Tam by stačilo nevysazovat, bez ní asi jenom injekce od doktora na oddálení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
21.11.15 11:59

@Mirabe1ka Tak akutní operace je něco jiného, tam bys bez zásahu mohla umřít. U plánovaných operací ale posílají s nachlazením domů, bohužel. Nesmějí se ani brát 3 týdny před zásahem antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 12:49

Děkuji za reakce. A když teda budu mít dojezdy nějakého nachlazení, tak to mě fakt pošlou domů? Třeba to nepoznají, když jim to nepřiznám. S tou MS jsem ale v pasti :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.15 12:56

Ahoj, tak nechápu, proč by tě měli cévkovat…To se běžně nedělá, pouze, pokud by ses po operaci nemohla vymočit sama…A horší je pro anesteziologa nachlazení než MS…Moc to nehroť a bude dobře…Psychika je mocná…Držím palce ať vše klapne… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 12:59

A věř, že pokud ti anesteziolog koukne do krku, tak pozná i dojezd nachlazení…Tohle prostě neošulíš…A pro své vlastní dobro a zdraví, na sále přiznej vše, na co se tě zeptají…Taky se může stát, že tě uspí se ztajeným nachlazením, ty budeš blbě dýchat a oni tě raději zase hned vzbudí…Věř mi, jsem sálová sestra a takovýchto zkušeností mám hodně… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
21.11.15 22:14
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce. A když teda budu mít dojezdy nějakého nachlazení, tak to mě fakt pošlou domů? Třeba to nepoznají, když jim to nepřiznám. S tou MS jsem ale v pasti :oops:

Loni jsem měla „dojezdy“ právě v podobě občasného smrkání a knedlíku v krku, ale vzhledem k tomu, že šlo o už jednou odložený termín, šla jsem na příjem. Prohlídli mě a nic neříkali. Vím ale, že kdybych kašlala a smrkala hodně - tj. viditelně, okamžitě by se se mnou rozloučili. Jde o to, že i obvoďák, když ti bude vypisovat předoperační a uvidí tě, tak ti to „posvěcení“ prostě nedá. Musí tam uvést, že nemá žádný akutní respirační (a jiný) infekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama