Rozházená MS a snažení - jít do CAR?

Anonymní
23.2.20 17:57

Čekaly byste ještě?

Ahoj, máte zkušenost? Co byste dělaly na mém místě?
Vysadila jsem po 10 letech v květnu 2018 antikoncepci s cílem otěhotnět, následně jsem měla úplně rozházenou MS, čekala jsem třeba i tři měsíce… Takto to trvalo více jak rok, až do října 2019. Srovnala jsem se víceméně sama, tři měsíce jsem zkoušela duphaston (III-VI), ale asi neměl moc vliv.
V říjnu na kontrole mi doktor řekl, že uvídíme do další kontroly (února), že určitě do té doby otěhotním. Řeším teď, jestli jít do CAR (kam mě asi pošle, už o tom mluvil), nebo jestli tomu ještě nechat čas. Na podzim jsem byla na hormonálním profilu, který vyšel normálně, partner spermiogram horší průměr.
Daly byste tomu ještě čas, nebo šly třeba jen na testy do CAR? Čas mě tlačí i netlačí, bude mi letos 30 a ráda už bych mimčo…
Prosím anonym, moc osobní…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12883
23.2.20 18:06

No, šla bych… Mladší tělo - podle mě větší šance

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
23.2.20 18:08

Cekala jsem 2 roky, nez se podarilo, ale ja jsem srab a s gynekologem jsem to neresila. Treba stimulace pri IVF jsem se bala, otykam i z antikoncepce. Je snad na tobe, jestli chces jeste cekat a zkouset prirozene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
23.2.20 18:14

Takže teď už je cyklus pravidelný od října (tj. 5 měsíců), ovulace vysledovana ideálně kombinaci bazální teploty a ovutestu? Připadne potvrzena utz od doktora?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 18:27

@Elsia ovulaci jsem nikdy nesledovala, teď chci začít měřit teplotu, zkusím i testy

• Nahlásit
  • Citovat
991
23.2.20 18:48

Já bych tomu ještě dala čas aspoň do září :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
23.2.20 18:54
@Anonymní píše:
@Elsia ovulaci jsem nikdy nesledovala, teď chci začít měřit teplotu, zkusím i testy

Tak bych začala. Nikde není psáno že to že pravidelně menstruujes znamená že i pravidelně ovulujes.
A navíc ve finále to „okno“ pro oplodnění kolem ovulace není zas tak dlouhé. Takže pokud nejedete pravidelne sex co 2,3 dny celý mesic tak je lehké ho minout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49128
23.2.20 18:59

Šla bych aby se udělalo veškeré vyšetření a dle výsledků se rozhodla. Pokud je tam nějaký problém tak se sám nevyřeší a čím mladší tím větší šance že se to povede ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 19:00

@Elsia a kdy myslíš začít testovat? cykly mám 34 dní. díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
126
23.2.20 19:02

Poslala bych muže k andrologovi, aby řešil ten horší spermiogram. U sebe bych zkusila měřit bazální teplotu. U obou zlepšit životosprávu. Cvičení podle Mojžíšové atd. Dala bych tomu aspoň půl roku, než bych naběhla do CARu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
23.2.20 19:11
@Anonymní píše:
@Elsia a kdy myslíš začít testovat? cykly mám 34 dní. díky :srdce:

Vysledovala bych to nejdřív podle bazální teploty a pak teprv řešila ovutest. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama