Čekám neplánovaně 3. dítě

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 07:23
Čekám neplánovaně 3. dítě

Tento týden jsem našla na testu //. Neplánovaně jsem otěhotněla a čekám 3. dítko. Strašně se bojím, že to bude náročné a 3 děti nezvládnu. Z představy potratu je mi :poblion: Je to čerstvé a jsem z toho pěkně vyklepaná. Maminky tří dětí, jak zvládáte péči? Je veliký rozdíl 2 a 3 děti? Byla jste některá ve stejné situaci? Děkuji vám všem za vaše zkušenosti ;)
Naše situace je taková. Máme děti 6 a 2 roky ( za pár dní) :) Finanční situace dobrá. Snad to tak bude i nadále. Naše děti po této i jiné stránce nestrádají. Jsou nadevše milované :srdce: Babičky máme hlídací a zlaté.
Bydlení by to chtělo větší, ale to se dá vyřešit. Jen se bojím, jak to zvládnu. Manžel je od nevidím do nevidím v práci (klasika dnešní doby.) S dětmi mi moc nepomáhal nikdy. Ale zase to není žádné “ dřevo”, které by se nepřizpůsobilo. Děkuji!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

J_Doe
Závislačka 2753 příspěvků 07.05.18 07:34

2 a 3 deti nebyl v narocnosti temer zadny rozdil. Mozno to bylo tim, ze jsme meli dva kluky, co byli hodne zivi, a narodila se nam vytouzena holcicka, konecne spaci a nervouci miminko. Manzel pomahal minimalne, jako doposud, takze zadna zmena. :lol:

Rozdil byl az 3 a neplanovane 4., to jsem byla vydesena, jak to dam, ale to uz zacal pomahat i manzel, a zvladli jsme to :srdce:

KKatka23
Echt Kelišová 7610 příspěvků 07.05.18 07:36

Jak to tak píšete, tak mě přijde, že bojujete jen s tím, že na tu představu nejste zvyklá. Jste to brala, že budete mít dvě děti a hotovo. Já jsem chtěla vždy minimálně tři děti a s malými věkovými rozdíly - až se nám narodí třeťátko, tak nejstarší bude mít 3 roky a 2 měsíců, prostřední nebude mít ještě dva roky :) a nebojím se popravdě ani trochu. Bude to super, uvidíte, starší dítko už je velké, může vám hodně pomoct, mladší vám bude chodit už do školky, říkáte, že máte hlídací babičky, tak kdyžtak si můžete i odpočnout chvílema. Já jsem bez hlídání, holky tahám i k doktorce na kontroly obě, protože žádná do školky ještě nechodí, manžela mám taky v trapu ustavičně a i když je doma, tak pracuje na baráku a starost o holky je čistě na mě. Určiě to zvládnete a bude to super, tři děti jsou nádherný počet :) :palec:

Ariadne
Echt Kelišová 8633 příspěvků 07.05.18 07:41

Mame tri deti,5let,2,5roku a ted 6tydenni mimi. Neni to takovy rozdil a cekala jsem to horsi. Starsi uz jsou dost samostatne, ale mimco mam za trest narocne a urvane, takze jsem si pujcila satek a ten me zachranuje. Zalarmuj manzela, aby se co nejvic zapojil a vyvezl i vikendu na vylet ty starsi. Pak zjistis, jaka je to pohoda mit doma jen mimino.

Anonymní  07.05.18 07:42

@J_Doe Nepředstírám, že mám pořádně sevřený žalůdek. Taky mám 2 kluky. Navíc ten starší má lehkou firmu autismu. Právě se bojím, jak se jeho “hendykep” bude dále vyvíjet s věkem. Zda se to neprohloubí. Bude jistě ve škole potřebovat více pozornosti, práce. Toho se bojím ze všeho nejvíce. Budu na to mít s dalšími 2 sourozenci čas? Kdybych tak měla křišťálovou kouli.

MarieP
Závislačka 2969 příspěvků 07.05.18 07:44

U nás to rozdíl byl, ale to proto, že nejmladší byl velmi náročné miminko, srovnalo se to, až po zakoupení hacky, kdy i celkem spal… Mam ale věkový rozdil 5 let, takže starší byly již „samostatné“… Ohledně pracovní vytíženosti,
chlap v práci od rána do večera ( od 10 měsíce do cca 1,5 roku nejmladšího jezdil pracovat do zahraničí) Máš velkou výhodu - hlidajici prarodiče, to má málokdo… Neboj to zvládneš :hug:

Anonymní  07.05.18 07:49

@KKatka23 @Ariadne Děkuji za vaše zkušenosti. Jak už jsem psala @J_Doe největší vítr mám z toho, jak bude syn i nadále fungovat s jeho Aspergerem. Je to úžasný kluk, ale afektové stavy jsou náročné. Potřebuje více péče. Toho se nejvíce děsím, jak to budu zvládat, stíhat?

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1962 příspěvků 07.05.18 07:49

Určitě to zvládneš :hug: já mám 3 děti, nejmladší je teď 7 měsíců, když se na rodila, tak starší měl 3 roky a měsíc a mladší 22 měsíců, a zvládli jsme to v pohodě, vlastně jsem to čekala horší :D Samozřejmě záleží na tom jaké děti jsou, já mám staršího a nejmladší hodné, ale prostřední je drak :D
Manžel mi s dětmi taky moc nepomůže, vloni jsme se přestěhovali do baráku a máme okolo práce na 10 let dopředu. Myslím, že i sama toho s nimi zvládám dost :)

J_Doe
Závislačka 2753 příspěvků 07.05.18 07:50
@Anonymní píše:
@J_Doe Nepředstírám, že mám pořádně sevřený žalůdek. Taky mám 2 kluky. Navíc ten starší má lehkou firmu autismu. Právě se bojím, jak se jeho “hendykep” bude dále vyvíjet s věkem. Zda se to neprohloubí. Bude jistě ve škole potřebovat více pozornosti, práce. Toho se bojím ze všeho nejvíce. Budu na to mít s dalšími 2 sourozenci čas? Kdybych tak měla křišťálovou kouli.

Nemuzes zit v obave jak to bude, ale proste to udelat tak, aby to slo. Kdyz nejstarsi potrebuje vic pozornosti, tak mu ji das, ostatni se prizpusobi. Treti dite holt od zacatku nebude mit tolik pozornosti, kolik ji mel ten nejstarsi. To ale neznamena, ze si jej nemas vsimat. Proste sup mimino do satku, a venovat se starsimu. Multitasking je zakladni pojem :lol:

KKatka23
Echt Kelišová 7610 příspěvků 07.05.18 07:53

@Marketka25 jé, to budu mít úplně stejně jako vy - starší 3 roky a 2 měsíce, mladší 22 měsíců a mimčo narozené :mrgreen: akorát o rok to mám posunutý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a taky teda jedu jen v holčičkách zřejmě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1962 příspěvků 07.05.18 07:55

@KKatka23 :mrgreen: no jo, úplně stejný :D akorát první je kluk :mrgreen:

Anonymní  07.05.18 07:55

@MarieP @Marketka25 Děkuji ;) Starší syn je hyperaktivní, hlučný, takový neklid. Ale souvisí to s jeho diagnózou. Mladší je takový uřvánek. Celou noc spal až od roka a půl. Je tvrdohlavy, vzteká se jak není po jeho. Takže se fakt nenudím už teď :lol: Ale jsou to miláčci. Zabaví se už hezky spolu. Snažím se být důsledná. Snad se mi to jednou vrátí.

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1962 příspěvků 07.05.18 07:59
@Anonymní píše:
@MarieP @Marketka25 Děkuji ;) Starší syn je hyperaktivní, hlučný, takový neklid. Ale souvisí to s jeho diagnózou. Mladší je takový uřvánek. Celou noc spal až od roka a půl. Je tvrdohlavy, vzteká se jak není po jeho. Takže se fakt nenudím už teď :lol: Ale jsou to miláčci. Zabaví se už hezky spolu. Snažím se být důsledná. Snad se mi to jednou vrátí.

Důslednost je důležitá :palec: a u 3 dětí je důležitý i daný režim, s tím se pak hned líp pracuje :D

Anonymní  07.05.18 08:03
@J_Doe píše:
Nemuzes zit v obave jak to bude, ale proste to udelat tak, aby to slo. Kdyz nejstarsi potrebuje vic pozornosti, tak mu ji das, ostatni se prizpusobi. Treti dite holt od zacatku nebude mit tolik pozornosti, kolik ji mel ten nejstarsi. To ale neznamena, ze si jej nemas vsimat. Proste sup mimino do satku, a venovat se starsimu. Multitasking je zakladni pojem :lol:
nikdy jsem nešátkovala, ale chápu, že se třetím to bude nejspíš nezbytnost. Máme taky dobrý, že žijeme na malém městě. Školku máme asi 200 metrů od bytu a školu taky kousek pěšky :palec: Vše se tu sežene. Takže to objíždění školek, škol odpadne. To je, myslím, obrovký bonus!

Anonymní  07.05.18 08:07

@Marketka25 Režim dodržuju fakt pečlivě od začátku co mám děti. Akorát starší má problém s usínáním. Mám známého, který mal jen 1 dítě. A rodiče sami přiznávají, že se přizpůsobují režimu dítěte. Odstrašující případ 8o Jsou z dítěte vlastní vinou na nervy a další už raději nechtějí. Jooooo, kdo chce kam…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama