Celodenní program pro miminko

256
16.11.04 09:02

Celodenní program pro miminko

Ahojky, holky,
mám takový dotaz: Co děláte s miminkem přes den? Mám skoro tříměsíčního synka, už tolik nespí ani neplače, leží v postýlce a dívá se na zavěšené hračky, povídá si pro sebe. Nechávám ho tam samotnýho,on pak třeba na chvílu i usne. . V průběhu dne si s ním povídám mimo přebalování nebo po kojení ještě tak 3-4× během dne, ale třeba jen 20-30 minut.Pak mám ale výčitky svědomí, že nejsu pořád s ním. Není mu tam smutno, nebo necítí se sám? Do jiné místnosti, kde zrovna třeba něco dělám, ho dát nemůžu, není jak, v autosedačce se moc necítí, když se to nehoupe (nejede), v klokance být nechce, a na jedné ruce už ho moc neunesu (má přes 6kg) a taky potřebuju většinou na práci ruce obě :o). Navíc se přistihuju, že začínám mít ponorkovou nemoc, jsme tu furt jen sami, teď s tím počasím ještě víc, když se venku nedá moc vydržet. Řešíte to nějak? Nebo co říkají odborníci?
Dík za názory, Michaela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

92
16.11.04 10:56

Máš štístko, to náš pokládek naopak sám skoro vůbec nevydrží… je mu teď už pět měsíců,a le mou přítomnost vyžadoval vždycky… takžje já celý den se s ním plazím po zemi a zrpostředkovávám mu plnohodnotné podněty ;-)) Vydrží i když jsem s ním v místonsti a třeba žehlím… ale běda jak jdu čůrat… jak mě nemá na dohled, je oheň na střeše… takže buď ráda, že něco stihneš a nemusíš obědvat s talířem mezi koleny… :-) Každé miminko je jiné a kdyby tvýmu broučkovi něco chybělo (třebas i máma), určitě by si spokojeně nehrál a nespinkal a dal by ti to poměrně nahlas najevo… :-)
Jinak ponorku řešíme různými kamarádkami s miminky a babičkou… návštěvky jsou fajn a den hned jinak utíká, ať už jsou u nás nebo my někam jdeme (malý to snáší dobře, přes pláč bych ho netahala).
Pohládni od nás mimi
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
16.11.04 11:41

Ahoj, buď v klídku, kdyby se mu něco nelíbilo, určitě by se ozval. Taky jsem měla takové pohodové miminko a to bylo báječné. Naštěstí to první. Užívej si pohodičky. Je vidět, že o mimíska je vzorně postaráno a nemá k tvé péči co dodat :-)
Aby to nevyznělo, že když pláče, nestaráte se dost. Druhé zase vyžadovalo moji neustálou přítomnost aspoň na dohled a holčina mě neustále honila pláčem. To už byl fakt teror a většinou v noci. první byla skřivánek, druhá sovička. Nepamatuju si skoro nic dokud z toho nevyrostla.
Mějte se s mimísky krásně, nádhrně dokáží rozjasnit i pošmourný den jako je dneska. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
16.11.04 12:28

Ahoj Michi,
když měla malá 3 měsíce řešila jsem totéž. Pod hrazdičkou vydržela i hodinu. Měla jsem starosti, jestli ji nezanedbávám, ale zase jsem ji nechtěla rušit, aby si zvykla hrát si i sama. Teď za měsíc to máme úplně opačně. Jakmile nejsem nadohled, volá mě a zlobí se.
Doporučuju zkusit baby masáže. Koupila jsem si knížku Jany Hašplové - Masáže dětí a kojenců (tenká knížečka za 129 Kč) a olejíček a každý den masírujeme. Je to zábava pro obě, „zabere“ asi 20 minut. V pátek máme pozvaného učitele plavání ve vaně. To teda nebudeme dělat každý den, ale aspoň 2× týdně určitě. Jinak doporučuju nejrůznější návštěvy, to den uteče jako voda. Já chodím s kámoškama z předporodního kurzu na různá setkávání, například o výživě.
Jinak souhlasím se Stefinkou. Pokud je v pohodě sám, užívej si to.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
16.11.04 12:28

Ahoj Michi,
když měla malá 3 měsíce řešila jsem totéž. Pod hrazdičkou vydržela i hodinu. Měla jsem starosti, jestli ji nezanedbávám, ale zase jsem ji nechtěla rušit, aby si zvykla hrát si i sama. Teď za měsíc to máme úplně opačně. Jakmile nejsem nadohled, volá mě a zlobí se.
Doporučuju zkusit baby masáže. Koupila jsem si knížku Jany Hašplové - Masáže dětí a kojenců (tenká knížečka za 129 Kč) a olejíček a každý den masírujeme. Je to zábava pro obě, „zabere“ asi 20 minut. V pátek máme pozvaného učitele plavání ve vaně. To teda nebudeme dělat každý den, ale aspoň 2× týdně určitě. Jinak doporučuju nejrůznější návštěvy, to den uteče jako voda. Já chodím s kámoškama z předporodního kurzu na různá setkávání, například o výživě.
Jinak souhlasím se Stefinkou. Pokud je v pohodě sám, užívej si to.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.11.04 13:05

Ahojky,
dnes je spousta možností, co dělat s miminkem. Zkus se informovat o děts. centrech v místě tvého bydliště. Dělají tam různé nabídky na kroužky. U nás je třeba možnost chodit plavat, cvičit s miminky a masáže. Navíc tam potkáš další maminky a máš možnost se seznámit.
Já sama mám teď dvouletého syna a začala jsem s ním chodit do dět. center v pěti měsících. Kdybych ale věděla o této možnosti dříve, začali bychom ještě před tím. Dnes už máme program na celý týden a máme co dělat, abychom to zvládali. :D
Pa Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.11.04 20:45

Pokud máš výčitky, že necháváš dítko opuštěné, zkus tohle: Když vaříš v kuchyni, nachystej mu na zem pelíšek z deky nebo peřiny a polož ho na bříško - bude se snažit zvedat a pozorovat Tě. Budete spolu v kontaktu a mimi bude mít radost, že vidí něco nového a zajímavého (jak vaříš aj.) Až ho to omrzí, může odpočívat na zádíčkách a zase Tě pozorovat. Totéž jde i při jiných činnostech. Užívej si miminka, brzo Ti vyroste! Hrejte si, mazlete se, ukazuj mu různé věci, dej sáhnout na materiály, ale mysli i na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
326
16.11.04 21:37

Ahoj, malá byla takhle klidná do 2 měsíců, pak se začala dožadovat pozornosti, tak jsme to udělali tak, že jsme vyčlenili jednu deku. Vždycky ji přeložíme na půl, položíme ji do kuchyně nebo do místnosti, ve které jsme, kolem položíme Adélce hračky a ona nás může pozorovat nebo si hrát. Je to prima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama